صنایع دستی

جزئیات پرداخت وام 1 تا 2 میلیونی بسته حمایتی

خبرنگاران: با اعلام اختصاص کارت اعتباری یک تا دو میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر این سوال برای مردم ایجاد شد که آیا قرار است کارت اعتباری از سوی شبکه بانکی در اختیار مشمولان قرار گیرد؟ در پاسخ باید گفت که مبلغ مورد نظر به حساب یارانه افراد...

4 خرداد 1399

آموزش های مجازی برای هنرمندان صنایع دستی تهران برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران گفت: از معاون صنایع دستی استان خواسته شده است با توجه به شرایط حضور هنرمندان در منزل به دلیل شیوع ویروس کرونا، در روزهای آینده آموزش های مجازی در حوزه های بازاریابی، تبلیغات و بسته بندی برای فعالان صنایع...

30 اردیبهشت 1399

معرفی جاذبه های تفریحی و گردشگری سیدنی

سفر و گردش در شهرهای مختلف جهان و اطلاع داشتن جاذبه های گردشگری آن ها جزء عادات و سرگرمی بسیاری از افراد محسوب می گردد حال می خواهد این سرگرمی بعدها منجر به سفر گردد و یا تنها اطلاعات عمومی باقی بماند اما همواره جذاب است.

26 اردیبهشت 1399

طولانی ترین پل جاده ابریشم درآستانه تخریب کامل، اعتبار مرمت حذف شد

به گزارش خبرنگاران، مسئول دفتر فنی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ظهر چهارشنبه در جلسه بررسی شرایط این پل بر لزوم مرمت اضطراری و حفاظت پل تاریخی قیز کورپوسی تاکید کرد.

28 فروردین 1399

فراکسیون زنان مجلس کند عمل می کند

یک فعال حوزه زنان با بیان اینکه فراکسیون زنان کند عمل می کند،تاکید کرد: ما از اعضای این فراکسیون انتظار بیشتری داریم البته برخی از اعضای آن فعالیت های فردی انجام می دهند.

26 فروردین 1399

بوکان صاحب موزه می گردد

خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از تصویب 7200 میلیون ریال اعتباربرای راه اندازی موزه در بوکان اطلاع داد.

25 فروردین 1399

سیل به آثار تاریخی لرستان آسیبی وارد نکرده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: سیل اخیر در لرستان، خوشبختانه به ابنیه تاریخی این استان آسیبی وارد نکرده است.

24 فروردین 1399

تسهیلات صادرات صنایع دستی در استان گلستان 160 درصد افزایش یافت

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان استان گلستان، از رشد 160 درصدی تسهیلات در حوزه های بازرگانی و صادرات صنایع دستی استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

16 فروردین 1399

سنت های اصیل بومی کشور در راستای تقویت بنیان خانواده ها احیا شود

به گزارش خبرنگاران، اسدالله درویش امیری سه شنبه شب در آیین افتتاح همایش جشنواره انگور، اقتصاد و سلامتی ارومیه با بیان اینکه سالهای اخیر جشنواره های متعدد بومی واصیل از جمله غذا، موسیقی، لباس، ایلات و عشایر و... در کشور برگزار می شود افزود: این جشنواره...

15 فروردین 1399

120 سایت متخلف در حوزه میراث فرهنگی مسدود شد

فرمانده یگان حفاظت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مسدود شد 120 سایت متخلف در حوزه میراث فرهنگی در فضای مجازی خبرداد.

15 فروردین 1399

قهرمانان کوچک هدیه ای برای تمام بچه ها تهرانی که در خانه ماندند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: با توجه به حضور طولانی مدت بچه ها در منزل برای شکست کامل ویروس کرونا هدیه قهرمانان کوچک به بچه ها 7 تا 12 سال داده می گردد.

14 فروردین 1399

بازسازی خانه تاریخی عطایی اهر، موزه سنگ ارسباران ایجاد می گردد

به گزارش خبرنگاران، اَهر یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان شرقی است. اهر در ارتفاع یک هزار 340 متری از سطح دریا، در 89 کیلومتری شمال شرقی تبریز و 765 کیلومتری شمال غربی تهران واقع شده است که این شهر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت استان محسوب می گردد.

22 اسفند 1398

برپایی هرنوع سازه در اطراف کشتی تاریخی قروق تهدید کننده است

سرپرست هیئت باستان شناسی کشتی تاریخی قروق از برآورد با احتیاط کامل در این شناور خبر داد و گفت: برپایی هرنوع سازه در اطراف آن تهدید کننده است.

15 اسفند 1398

71 روستای سمنان مهیای توسعه گردشگری روستایی

خبرنگاران/سمنان معاون سرمایه گذاری و طرح های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از وجود 71 منطقه نمونه گردشگری و روستای هدف گردشگری در این استان اطلاع داد و گفت: تعدد و تنوع این ظرفیت ها می تواند به توسعه توریسم روستایی در این استان یاری کند....

13 اسفند 1398

حمام گله داری، از فراموش خانه تا جاذبه توریستی

خبرنگاران/هرمزگان حمام گله داری که این روزها مورد توجه بعضی رسانه ها و مردم قرارگرفته یکی از بناهای تاریخی شهر بندرعباس است که مدت ها متروکه و تبدیل به فراموش خانه شده بود و حتی پس از ثبت آن در فهرست آثار ملی و احیای آن توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع...

13 اسفند 1398

استفاده از نقش مهم چین در توسعه تعاملات فرهنگی و مالی، توسعه گردشگری راه ابریشم

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به نقش کشور چین در تبادلات مالی مختلف دنیا گفت: استفاده از نقش مهم چین در توسعه تعاملات فرهنگی و مالی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

4 اسفند 1398

افزایش 7 درصدی گردشگران ورودی به فارس، حافظیه در صدر بازدیدها

مصیب امیری در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: طبق آمارهای ارائه شده بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی و فرهنگی، حافظیه در رتبه نخست بازدیدها واقع شده است.

29 بهمن 1398

سفر رئیس بنیاد صلح گاندی به استان فارس

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از سفر رئیس بنیاد صلح گاندی و همراهان به این استان اطلاع داد.

24 بهمن 1398

10 مقصد الهام بخش و دیدنی در تایلند که نباید از دست بدهید

تایلند با وجود جزایر متعدد، سواحلی شنی زیبا، جنگل های گرمسیری انبوه و هزاران جاذبه فرهنگی متفاوت، یکی از بهترین مقصدهای گردشگری در آسیا است.

23 بهمن 1398

سیزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران و جزئیات برگزاری آن

از 23 تا 26 بهمن ماه، سیزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران برگزار خواهد شد و قرار است که سی و سومین نمایشگاه صنایع دستی نیز در آن ادغام شود.

21 بهمن 1398
تعداد: (24)