چرا نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی با هم برگزار شدند؟

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی گفت: برگزاری همزمان پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی باعث افزایش همکاری ها در این دو حوزه و هم افزایی هرچه بیشتر خواهد شد.

چرا نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی با هم برگزار شدند؟

به گزارش دنیای سفر به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، پویا محمودیان در حاشیه برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، افزود: گردشگری و صنایع دستی دو بال این وزارتخانه هستند و هم زمانی برگزاری این دو نمایشگاه را به فال نیک می گیریم و امید داریم که شاهد افزایش همکاری ها بین این دو حوزه باشیم.

او اظهار کرد: خوشبختانه امسال استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه شده و شاهد حضور چشمگیر فعالان دو حوزه گردشگری و صنایع دستی در نمایشگاه هستیم. علاقه مندان و بازدیدکنندگان از این نمایشگاه می توانند علاوه بر آشنایی با ظرفیت های گردشگری استان های مختلف از محصولات صنایع دستی هنرمندان 31 استان کشور به عنوان اصلی ترین سوغات در هر استان بازدید و محصولات هنرمندان را خریداری کنند.

محمودیان ادامه داد: امسال با تاکید و دستور مستقیم مهندس ضرغامی توجه ویژه ای به استان های محروم شده و برای 12 استان کشور غرفه های رایگان در نظر گرفتیم. ضمن این که یکی از ویژگی های نمایشگاه امسال توجه خاص به پیشکسوتان و نیز هنرمندان برجسته صنایع دستی است.

معاون صنایع دستی کشور اظهار کرد: حضور شهرها و روستاهای ملی و جهانی صنایع دستی در این نمایشگاه یک فرصت بی نظیر برای معرفی دستاوردها و ظرفیت های آن ها است.

او افزود: خوشبختانه در سال های گذشته فرایند ثبت ملی و جهانی شهرها و روستاهای ایران در حوزه صنایع دستی شتاب بسیار خوبی گرفته و شاهد رونق روز افزون تولید، فروش عرضه و صادرات محصولات هنرمندان صنایع دستی در این منطقه ها هستیم.

محمودیان خاطرنشان کرد: مطمئن هستیم که نمایشگاه امسال می تواند نتایج خوبی را برای هر دو حوزه گردشگری و صنایع دستی در پی داشته باشد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1467

به "چرا نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی با هم برگزار شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی با هم برگزار شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید