اخبار سیاسی

مقایسه سل و کووید 19 و واکسن های آنها

سل، یک بیماری همه گیر فراموش شده با تکیه بر یک واکسن 100 ساله است. سل هر سال به میزان COVID-19 جان از مردم می گیرد. زمان آن رسیده است که واکسن بهتری برای آن پیدا کنیم.

20 دی 1400

دستور وزیر کشور برای ثبات قیمت ها در بازار

تهران (پانا) - وزیر کشور با تاکید بر اینکه نمی توان بازار و مردم را به حال خود رها کرد؛ گفت باید تصمیمات و اقداماتی اتخاذ گردد که در تمامی کالاها ثبات قیمت اعمال گردد.

18 دی 1400

امیر عبداللهیان: رفع تحریم ها حضور قویتر ایران در منطقه را بدنبال دارد

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از سخنرانی که به صورت مجازی در بیست و دومین نشست شورای وزیران اتحادیه کشور های حاشیه اقیانوس هند (آیورا) داشت، خطاب به حاضران در این نشست اظهار کرد: جهان با چالش کووید-19 و پیامد های مخرب آن روبروست....

6 دی 1400

تور روسیه ارزان: هشدار وزارت دفاع روسیه علیه خشونت طلبی ناتو در دریای سیاه

وزارت دفاع روسیه هشدار داد فعالیت های خشونت آمیز آمریکا و متحدانش در دریای سیاه تهدیدی برای ثبات و امنیت منطقه محسوب می گردد.

30 آذر 1400

وزارت نفت ، اوجی: همه تلاشمان را برای تأمین سوخت زمستانی بخش خانگی به کار می گیریم

خبرنگاران - وزیر نفت گفت: با به کارگیری تدابیر مناسب و هماهنگی با وزارت نیرو همه تلاش خود را می کنیم که سوخت زمستانی در بخش خانگی تأمین شود و با چالش گاز روبه رو نشویم.

23 آذر 1400

کار انتخاب استانداران هفته آینده تمام می شود

تهران (پانا) - وزیر کشور با بیان اینکه انتخاب بیشتر استانداران در کشور محقق شده و تنها تعدادی به جای مانده است خبر داد در هفته آینده کار انتخاب استانداران در کشور تمام می شود.

19 آذر 1400

مسکو : باور نداریم آمریکا بی خیال استفاده از سلاح هسته ای شده باشد

معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (دوشنبه) گفت، روسیه دلیلی ندارد که فرض کند آمریکا ممکن است با تجدید نظر در سیاستش، اصل عدم استفاده نخست از سلاح هسته ای را در پیش بگیرد.

16 آذر 1400

تور روسیه ارزان: روسیه مذاکره درباره تسلیحات اتمی تاکتیکی را مشروط کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن می گوید خروج تسلیحات اتمی تاکتیکی (غیر راهبردی) از اروپا و تخریب زیرساخت های ذخیره آنها از جمله پیش شرط های روسیه برای هرگونه مذاکره با آمریکا در باب این تسلیحات است.

27 آبان 1400

رئیس سازمان پژوهش، عضو کارگروه تدوین سیاست ها و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی شد

تهران (پانا) - سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ابلاغی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را به عنوان عضو کارگروه تدوین برنامه عملیاتی اجرای سیاست ها و ضوابط ساماندهی و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از سرانجام متوسطه) منصوب کرد.

23 آبان 1400

واکسیناسیون 70 درصدی در استان سمنان

خبرنگاران/سمنان استاندار سمنان از واکسیناسیون 70 درصدی در این استان اطلاع داد.

29 مهر 1400

عبدالملکی: مجوز آکادمی فنی و حرفه ای آزاد 3 روز کاری صادر می گردد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که میانگین صدور مجوز ها تا پیش از این حدود 8 ماه بوده است، گفت: مجوز آکادمی فنی و حرفه ای آزاد 3 روز کاری صادر می گردد.

25 مهر 1400

بحران های خاورمیانه و آفریقا موضوع ملاقات امروز وزرای خارجه مصر و روسیه

وزیر خارجه روسیه امروز (دوشنبه) در مسکو میزبان همتای مصری خود خواهد بود، پیش بینی می گردد دو طرف درباره بحران های موجود در خاورمیانه و آفریقا مصاحبه نمایند.

24 مهر 1400

بخش خصوصی ایران آماده انتقال تجربیات خدمات فنی و مهندسی هستند

به گزارش خبرنگاران، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور روز یکشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر تازه بلاروس در تهران، با اشاره به ملاقات هفته گذشته خود با رئیس جمهور بلاروس در حاشیه اجلاس شانگهای در شهر دوشنبه تاجیکستان، اضافه نمود: فراهم کردن زمینه فعالیت...

17 مهر 1400

تور فرانسه ارزان: پاریس سفیرش را روانه واشنگتن کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، فیلیپ اتین سفیر فرانسه در آمریکا که پیشتر بر سر تنش سیاسی بین دو کشور بر سر لغو قرارداد ساخت زیردریایی های فرانسوی برای استرالیا، از واشنگتن فراخوانده شده بود، امروز چهارشنبه به آمریکا بر می شود.

13 مهر 1400

تور ارزان ترکیه از تهران: ملاقات روسای مجلس ترکیه و اسپانیا در مادرید

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، مصطفی شن توپ رئیس مجلس ترکیه که به اسپانیا سفر نموده با مریتکسل باتت همتای اسپانیایی خود در مادرید ملاقات و تبادل نظر کرد.

2 مهر 1400

اجاره اشتراکی خانه در تهران ، باید به منطقه ها دورافتاده پناه برد

به گزارش خبرنگاران، در بهار 1400 بازار مسکن بیشترین تورم نقطه به نقطه را داشت که برابر با 29.1 درصد بود. افزایش قیمت خرید و اجاره مسکن به میزان ای بوده که بعضی را به حاشیه شهر راند.

28 شهریور 1400

پاشینیان: برقراری ارتباط ریلی با ایران حائز اهمیت است

ایرنا نوشت: نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان ، با تاکید بر اهمیت برقراری ارتباط ریلی با ایران و روسیه برای کشورش، اظهار داشت که تعمیق یا عادی سازی روابط با کشورهای هم مرز، یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی دولت ایروان است.

19 شهریور 1400

روایت زنگنه از علت کاهش قیمت سیمان

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: وزارت اقتصاد با عرضه سیمان در بازار سرمایه موجب کاهش 10 هزار تومانی قیمت این محصول شد.

17 شهریور 1400

گوگل، فیس بوک و مایکروسافت رکورد هزینه لابی در اروپا را شکاندند

نتایج یک آنالیز نشان می دهد گوگل، فیس بوک و مایکروسافت سه شرکتی هستند که بیشترین مقدار هزینه را در قاره اروپا صرف مقابله با قوانین سختگیرانه بر علیه خود می نمایند.

11 شهریور 1400

رئیس جمهور: برطرف بیماری کرونا، نیازمند به کارگیری همه امکانات کشور است

رئیسی در نخستین نشست سران قوا در دولت سیزدهم گفت: مردم از بیماری کرونا رنج می برند و این مسئله نیازمند همگرایی و همراهی همه دستگاه ها و به کارگیری همه امکانات کشور برای حل آن است.

8 شهریور 1400
تعداد: (335)