اخبار سیاسی

صعود جهانی دلار

ارزش دلار مقابل بیشتر ارزهای مهم افزایش یافت.

28 فروردین 1400

چرا نفت گران شد؟

به گزارش خبرنگاران، در دهه های گذشته عوامل مختلفی بر روی قیمت نفت و نوسانات این بازار تاثیر گذاشته اند. از جمله حادثه 11 سپتامبر،طوفان کاترینا، بحران اقتصادی آمریکا و اروپا، کاهش تولیدات نفتی اوپک که در سال های مختلف، تغییرات متفاوت قیمتی را در این بازار...

24 فروردین 1400

سعد الحریری امروز به دیدار میشل عون می رود

نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان ساعاتی پس از اتخاذ مواضع تند علیه رئیس جمهور این کشور، برای دیدار با میشل عون راهی کاخ بعبدا خواهد شد.

23 فروردین 1400

محمد علی الحوثی: توافق همکاری ایران و چین تحریم های آمریکا را خواهد شکست خبرنگاران

رئیس کمیتهٔ عالی انقلابی یمن به توافق همکاری ایران و چین که امروز در تهران به امضا رسید واکنش نشان داد.

22 فروردین 1400

دژپسند: بانک ها به دنبال تملیک بنگاه ها نیستند خبرنگاران

وزیر امور مالی و دارایی گفت: وقتی بانک به بنگاهی تسهیلات اعطا می نماید انتظار دارد طبق زمان بندی بازپرداخت انجام گردد تا بتواند این منابع را برای واحد های دیگر استفاده کند

20 فروردین 1400

بورل: آمریکا آماده بازگشت متقابل به برجام است، بلینکن: توپ در زمین ایران است، سناتور آمریکا: دولت بایدن برای بازگشت به برجام خجالت نکشد

خبرگزاری خبرنگاران-مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه آمریکا در بروکسل گفت به عنوان هماهنگ کننده برجام تائید می نماید که واشنگتن آماده بازگشت متقابل به اجرای کامل برجام است.

19 فروردین 1400

صدور گواهی مبدا با دقت و سرعت انجام گردد

سومین کارگروه ملی قواعد مبدأ در حوزه اوراسیا برگزار گردید؛ در ابتدای نشست، محمدرضا کرباسی، معاون امور بین الملل اتاق ایران از تاریخ پیوستن ایران به توافق نامه اوراسیا گفت: حدود 15 ماه از پیوستن ایران به موافقت نامه گمرکی اوراسیا می گذرد، در این مدت فرایند...

18 فروردین 1400

زمان رونمایی از لباس کاروان ایران در المپیک توکیو معین شد

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش که معمولاً نشست های ماهانه و مشترکی را با روسای فدراسیون های ورزشی دارد، هفته آینده آخرین نشست خود با آنها در امسال را برگزار خواهد نمود.

18 فروردین 1400

آیا فریادهای جورج فلوید در جامعه آمریکا شنیده شد؟

افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی که حدود 10 ماه پیش با قتل جورج فلوید باعث به راه افتادن تظاهرات های ضدنژادپرستی در کشورهای جهان شد قرار است تا ساعاتی دیگر مقابل هیئت منصفه دادگاه محاکمه شود.

17 فروردین 1400

ممنوعیت استفاده از روبنده در سوئیس به رای گذاشته شد

بر اساس اولین نتایج همه پرسی اجرا شده در سوئیس بیشتر شهروندان این کشور به طرح ممنوعیت روبنده که مبتکر برگزاری آن حزب خلق سوئیس است که موضع انتقادی تندی نسبت به اسلام دارد رای مثبت دادند.

16 فروردین 1400

روسیه: کوشش اوپک پلاس بر عدم نوسان شدید قیمت نفت است خبرنگاران

وزیر خارجه روسیه امروز گفت: تولیدکنندگان عضو اوپک پلاس کوشش خواهند کرد تا هیچ تغییر شدید قیمتی به وجود نیاید و قیمت فعلی کم و بیش نشان دهنده تعادل میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است.

15 فروردین 1400

مجوز مجلس به وزارت دفاع برای استفاده از سهمیه نفت خام و میعانات گازی

تهران (پانا) - نمایندگان مجلس شرایط استفاده وزارت دفاع برای استفاده از سهمیه نفت خام و میعانات گازی به وسیله پالایش در پالایشگاه های غیردولتی را مشخص کردند.

13 فروردین 1400

آلمان: اروپا برای ایفای نقش بیشتر در عرصه سیاست خارجی آماده است، لزوم موضع مشترک غرب در قبال روسیه و چین

وزیر امور خارجه آلمان در سخنانی بر لزوم موضع مشترک غرب در قبال روسیه و چین تاکید نموده و از آمادگی اروپا برای عهده داری مسئولیت بیشتر در عرصه سیاست خارجی اطلاع داد.

11 فروردین 1400

اعلام آخرین جزئیات 4 انتخابات 1400

تهران (پانا) - رئیس ستاد انتخابات کشور جزئیات ثبت نام و آخرین شرایط برگزاری چهار انتخابات سال آینده را تشریح کرد.

7 فروردین 1400

کرملین لحن سخنان بایدن در خصوص ناوالنی را خصمانه خواند

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه لحن اظهارت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در خصوص الکسی ناوالنی را که خواهان آزادی وی از زندان شده بود، خصمانه و غیرسازنده خواند.

5 فروردین 1400

سفر چند روزه فیصل المقداد به عمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه و هیئت همراه وی برای ملاقات با مقامات عمان وارد مسقط پایتخت این کشور شده اند.

4 فروردین 1400

شمس: امیدوارم عزیزی خادم گوشه چشمی به فوتسال داشته باشد، هزینه سفر به برزیل وحشتناک است

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی ابراز امیدواری کرد که رئیس جدید این فدراسیون به رشته فوتسال توجه کند.

2 فروردین 1400

معاون استاندار تهران: از هویت سازی شهری در تهران غفلت کردیم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: بعد از انقلاب غیر از چند بنا در تهران نظیر برج میلاد به لحاظ معماری شاهد تحولی شگرف نبودیم و شاید به لحاظ سیاست گذاری در مورد هویت بخشی به شهر و استان تهران کم کار بوده ایم.

1 فروردین 1400

بایدن ممنوعیت متقاضیان گرین کارت را لغو کرد

رئیس جمهوری آمریکا یکی از ابلاغیه های رئیس جمهوری سابق کشورش را که بسیاری از متقاضیان دریافت گرین کارت را از ورود به آمریکا منع می کرد، لغو کرد.

30 اسفند 1399

تداوم اعتراضات ضد کودتا در میانمار

معترضان میانماری مخالف با کودتای اخیر در این کشور بار دیگر در شهر یانگون و دیگر شهرهای این کشور دست به برپایی تجمع و اقدامات اعتراضی زدند.

29 اسفند 1399
تعداد: (267)