رعیتی فرد در هرمزگان: جامعه کارگری و کارفرمایی، سربازان جنگ مالی کشور هستند

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، نشست تخصصی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکل های کارگری و کارفرمایی استان هرمزگان برگزار گردید.

رعیتی فرد در هرمزگان: جامعه کارگری و کارفرمایی، سربازان جنگ مالی کشور هستند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ، در این نشست، معاون روابط کار، با بیان این که در دولت سیزدهم، اعتقاد بر اصل سه جانبه گرایی است، گفت: شرکای اجتماعی ما در پیشبرد اهداف و امور به ما یاری می نمایند.

علی حسین رعیتی فرد افزود: هم افزایی و همفکری را در روابط کار وزارتخانه عملیاتی نموده ایم و برای حل مسائل و دغدغه ها، به طور مستمر با شرکای اجتماعی نشست برگزار می کنیم.

معاون روابط کار با اشاره به دغدغه معین حقوق و دستمزد توضیح داد: بیش از 5 نشست، برای معین حقوق و دستمزد در مورد ماده 41 قانون کار برگزار شده تا در نشست های شورای عالی کار با دریافت نظرات شرکای اجتماعی و اعضا، به جمع بندی برسیم.

رعیتی فرد، با بیان اینکه سعی داریم به جامعه هدف خود خدمات ارایه کنیم، افزود: در بحث مشاغل سخت و زیان آور و آیین نامه های حفاظتی، همواره سعی شده نظر شرکای اجتماعی اعمال گردد.

معاون روابط کار خاطر نشان کرد : تشکل های کارگری و کارفرمایی نباید در پی منافع گروهی باشند بلکه باید صادقانه با پیگیری حقوق قانونی جامعه هدف در جهت رشد و کارا نمودن تشکلات کشور مفید و موثر باشد .

وی بعلاوه با تاکید بر برگزاری دوره های آموزشی به وسیله انجمن ها و تشکل ها برای جامعه هدف خود گفت: تشکل ها، باید به جامعه هدف خود آموزش های لازم را ارایه دهند تا آنها بتوانند مطالبات به حق خود را در خواست نمایند.

رعیتی فرد افزود: با توجه به گرما و رطوبت بالا در استان هرمزگان ،یکی از دغدغه های تشکل های کارگری استان برای کارگران ساختمانی باید تامین مکانی مناسب برای حضور این کارگران باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایجاد باور و اعتماد در مصرف نمایندگان به منظور ایجاد زیر ساخت ها یک الزام برای فراورینمایندگان است.

رعیتی فرد با تاکید بر اینکه جامعه کارگری و کارفرمایی سربازان جنگ مالی کشور هستند افزود : کارخانه های فراوری داخلی یک ظرفیت بسیار بزرگ برای جامعه کارگری و کارفرمایی است.

معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود:اگر چه در فراوری کالاهای ایرانی به سطح ایده آل نرسیده ایم،اما در حد قابل قبول هستیم که باید با استفاده از ظرفیت ها، امکانات ، همدلی و انسجام بر شرایط تحریم و نقشه دشمنان که در پی ایجاد شکاف بین جامعه کارگری و کارفرمایی است فایق آییم و کالاهای با کیفیت بالا در داخل فراوری گردد.

علی حسین رعیتی فرد، ضمن تاکید بر بخشنامه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در مورد اجرای سریع و دقیق رعایت مفاد قانون کار گفت: از جمله اجرای دقیق در حوزه های ایمنی و حفاظت فنی ، طرح های طبقه بندی مشاغل و رعایت حقوق و مزایای کارگران به ویژه در واحدهای تحت پوشش وزارتخانه تعاون است.

در این نشست تخصصی، مهمترین مسائل حوزه کارگری و کارفرمایی مطرح شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1472

به "رعیتی فرد در هرمزگان: جامعه کارگری و کارفرمایی، سربازان جنگ مالی کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعیتی فرد در هرمزگان: جامعه کارگری و کارفرمایی، سربازان جنگ مالی کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید