زاکانی: کشور در آستانه جراحی بزرگ مالی است

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، شهردار تهران با تأکید بر اینکه شهرداری تهران در آستانه یک تغییر و تحول است، در مورد تراکم فروشی در شهر تهران به عنوان منبع عایدی شهرداری، گفت: ما تراکم فروشی نمی کنیم و آن را برای خود خط قرمز می دانیم.

زاکانی: کشور در آستانه جراحی بزرگ مالی است

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در نخستین نشست خبری خود پس از 8 ماه حضورش در شهرداری تهران بیان نمود: در ایران اسلامی تلاش معطوف به ساختن الگوی سالم منطقی و درست است و تمام تلاشمان را به این معطوف می کنیم که در جنگ روانی که دشمن تحت عنوان کارآمدی و ناکارآمدی راه انداخته و سعی دارد امید را در جامعه و در بین مردم خشک کند و مردم را در مقابل انقلاب قرار دهد، بایستیم. پس هر کسی که انقلاب و ایران را دوست دارد باید امید را در همه جا احیا کند.

کشور در آستانه جراحی بزرگ مالی است

وی با بیان اینکه آن هایی که در جامعه ناامیدی ایجاد می نمایند و به بدخواهان یاری می نمایند و دروغ بزرگی را به جامعه القاء می نمایند که آن ناکارآمدی نظام اسلامی است، گفت: این افراد می خواهند که نه ایران و ایرانی و نه انقلاب پابرجا باشد و این در حالیست که کشور در آستانه جراحی بزرگ مالی است و کار هایی که دیگران جرأت نزدیک شدن نداشتند را دولت انقلابی زیر بار برده است و یاری به دولت یک امر قطعی است.

شهردار تهران با بیان اینکه واقعیت و حقیقت موجود را باید بدون نگاه سوء و رقابتانه دنبال کنیم، اضافه کرد: این پرچم بلند را دکتر رئیسی برداشته است و باید به آن یاری کنیم.

همه تلاش شهرداری پیشرفت و آبادانی شهر است

وی با بیان اینکه تهران یک شهر تاریخی است و در روز در این کلانشهر 13 میلیون و در شب 9 میلیون و 600 هزار نفر حاضر هستند، گفت: همه تلاش ما در این جهتی که هشت ماه و هشت روز است شروع نموده ایم پیشرفت و آبادانی شهر است.

پیگیری برای 12 سیاست و 90 کلان پروژه در تهران

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به 200 روز خدمت در شهر تهران به عنوان شهردار گفت: شش ماه نخست دوره خدمت به دوره تثبیت، تحول مدیریتی، ساماندهی ابتدایی امور سپری شد و سال 1401 به کار های کوتاه مدت اختصاص پیدا می نماید و تا شهریور 1403 نیز برای کار های میان مدت و مابقی نیز برای کار های بلندمدت در نظر گرفته شده، به همین دلیل 12 سیاست و 90 کلان پروژه که بعضا ابعاد اجرایی مختلفی دارند دنبال می گردد. در جدول برنامه ای که داریم 485 پروژه را در نظر گرفته ایم که 26 پروژه در ردیف یک و 29 پروژه در ردیف 2 و مابقی در ردیف سوم دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که همه پروژه ها را فعال کنیم و بخشی را در کوتاه مدت و در امسال برای مردم رونمایی و مابقی را در میان مدت و بلند مدت پیگیری کنیم. قطعا در جهت خدمت به مردم خبرنگاران می توانند به عنوان چشم بینا ما را نقد نمایند و بعلاوه می توانند به عنوان تبیین نماینده اتفاقات اتفاق افتاده را گزارش نمایند. منظره ما تبدیل اسلام به الگوی دنیا اسلام است که در منظرهی 10 ساله باید آن را دنبال کنیم. بعلاوه شعار ما تهران شهر تلاش و سرزندگی است که همه باید تلاش کنیم تا این امر محقق گردد.

در تهران هیچ بن بستی نداریم

زاکانی ادامه داد: مدیریت ما نیز یک مدیریت مشارکتی است که مسئولین کشور و نهاد های انقلابی موثر و بعلاوه همه موثرین سراسر کشور در این امر باید سهیم شوند و برای این امر نیز مدل های مشارکتی مختلف را تبیین کردیم تا بر هم انباشتگی مسائل با فکر و توان مردم حل گردد. قطعا در تهران هیچ بن بستی نداریم، مسائلی حتما وجود دارد، اما هیچ یک راه ما را نرفته و امید ما را کم ننموده اند.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در مورد تراکم فروشی در شهر تهران به عنوان منبع عایدی شهرداری، گفت: ما تراکم فروشی نمی کنیم و آن را برای خود خط قرمز می دانیم. تا امروز نیز این کار را ننموده ایم، اما رونق ساخت و ساز را دنبال می کنیم. چرا که تهران دارای 12 هکتار بافت ناپایدار است و اگر این ساخت و ساز و نوسازی انجام نگردد تهران روی شهروندان آن آوار می گردد. 180 هزار واحد در تهران متعهد هستیم که برای ساختش نقش آفرینی داشته باشیم و این مسئولیت خود را انجام می دهیم.

امروز مسکن به بلای جان مردم تبدیل شده

به گفته وی، ساخت و ساز های فعلی عمده پروانه ها مربوط به دوره قبل است. بلندمرتبه سازی نیز در بعضی پهنه های تهران منعی ندارد، اما تراکم نمی فروشیم، ولی به شدت دنبال نوسازی هستیم. امروز مسکن به بلای جان مردم تبدیل شده و دو سوم حقوق حقوق بگیران را به خود اختصاص داده و به گونه ای شده که خرید مسکن برای حقوق بگیران 66 سال به طول می انجامد و به یک آرزو تبدیل شده، ما نوسازی که موجب ایمن شدن شهر گردد را دنبال خواهیم کرد و نقش فعال در مسکن خواهیم داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1550

به "زاکانی: کشور در آستانه جراحی بزرگ مالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاکانی: کشور در آستانه جراحی بزرگ مالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید