پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 26 دی 1400

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران ابری همراه با بارش پراکنده پیش بینی می شود. فردا 26 دی ماه 1400 آسمان تهران ابری و گاهی آفتابی و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 26 دی 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران ابری همراه با رگبار پراکنده و حداکثر و حداقل دما هم 11 و 4 درجه سانتیگراد است.

امروز آسمان تهران ابری همراه با رگبار پراکنده است و دمای امروز در طول شب از چهار درجه به مرور و در طول روز به یازده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 10 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (26 دی ماه) ابری و در برخی ساعات آفتابی با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (27 دی ماه) بارانی با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و برای روز سه شنبه (28 دی ماه) آفتابی با حداقل دمای 0 درجه و با حداکثر دمای 7 درجه پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

کیفیت هوای مرکز، امروز (شنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با شاخص لحظه ای 63 در شرایط قابل قبول است

براساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (25 دی ماه) با آغاز تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را در پی دارد و حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (25 دی ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در برخی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز سه شنبه (26 دی ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه (26 دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می شود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

تا 2 روز آینده در اغلب منطقه ها کشور شاهد بارش برف، باران و وزش باد شدید خواهیم بود.

در استان های جنوبی رعدوبرق و در نیمه شمالی کشور کاهش 6 تا 12 درجه دمای به هوا پیش بینی می شود.

بارش برف در استان های شمالی از جمله آذربایجان شرقی و اردبیل آغاز و باران استان های گیلان و مازندران را در برگرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1534

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 26 دی 1400" امتیاز دهید

1 کاربر به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 26 دی 1400" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 26 دی 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید