مراکز 24 ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران، شرایط تزریق دز بوستر و حذف محدودیت سنی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه سعی ما این است که تا اواسط یا اواخر آبان ماه برای کل جمعیت تحت پوشش دانشگاه، واکسیناسیون را کامل کنیم، در عین حال مراکز 24 ساعته واکسیناسیون تحت پوشش این دانشگاه را خاطرنشان کرد.

مراکز 24 ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران، شرایط تزریق دز بوستر و حذف محدودیت سنی

دکتر باباک عشرتی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط واکسیناسیون علیه کرونا در مراکز دانشگاه علوم پزشکی ایران و بعلاوه مراکز واکسیناسیون 24 ساعته این دانشگاه، گفت: اکنون در دانشگاه علوم پزشکی ایران 46 مرکز واکسیناسیون وجود دارد که به صورت دو شیفته از هشت صبح تا هشت فعال هستند.

وی اضافه نمود: در عین حال علاوه بر این، یک مرکز 24 ساعته هم داریم. بعلاوه قرار است در تهران یک مرکز خودرویی دیگر هم اضافه کنیم. بر این اساس دو مرکز خودرویی است که یکی از این مراکز خودرویی که در ورزشگاه آزادی واقع است، 24 ساعته می گردد و مرکز خودرویی دیگرمان که واقع در مرکز دژبانی ارتش است، اما تا 12 شب فعال خواهد شد. در عین حال یک مرکز ثابت 24 ساعته که مرکز سوله کردستان است هم داریم که آن هم 24 ساعته است. یک مرکز ثابت دیگر هم داریم که سوله سازمان برنامه جنوبی است و آن هم تا 12 شب فعال خواهد شد. در عین حال یک مرکز دیگر را هم باید 24 ساعته کنیم که بعدا اعلام می کنیم.

عشرتی درباره شرایط تامین واکسن کرونا و تزریق آن، گفت: در حال حاضر شرایط تامین واکسن بسیار خوب است. به طوری که ذخیره خوبی داریم و اگر با همین فرایند پیش رویم بین هشت تا 10 روز دیگر واکسن داریم. در عین حال در نظر داریم که تعداد تزریق روزانه مان را به 100 هزار دز در روز برسانیم. در 24 ساعت گذشته 88 هزار دز تزریق داشتیم که باید این اندازه را به روزانه 100 هزار دز برسانیم و به نظر می رسد که می توانیم به این رقم برسیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: سعی ما این است که تا اواسط یا اواخر آبان ماه برای کل جمعیت تحت پوشش دانشگاه، واکسیناسیون را کامل کنیم. در حال حاضر چهار میلیون و 230 هزار نفر جمعیت بالای 18 سال دانشگاه علوم پزشکی ایران است که باید واکسینه شوند. با توجه به این جمعیت هشت میلیون و 600 هزار دز واکسن باید تزریق کنیم. از این اندازه، تا روز گذشته بیش از دو میلیون و 300 دز تزریق شده است که شامل یک دز و دو دز است و 5 میلیون و 300 هزار دز دیگر به جای مانده است که اگر به همین ترتیب پیش رویم، کار را در آبان ماه تمام می کنیم.

عشرتی درباره برداشتن محدودیت سنی تزریق واکسن در تهران و برای دانشگاه های علوم پزشکی واقع در تهران، گفت: ما از این حالت استقبال می کنیم. منتها مقداری مراکزمان شلوغ می گردد. در حال حاضر رسما نمی توانیم محدودیت سنی را برداریم و باید وزارت بهداشت تصمیم بگیرد در عین حال مردم هم عجله ننمایند، ظرف چند وقت آینده تدریجا تمام گروه های سنی را اعلام می نمایند و همه می تواند سر وقت خود مراجعه نموده و بدون دغدغه واکسن را دریافت نمایند. احتیاجی به عجله یا نگرانی نیست و اگر به همین ترتیب واکسن به دستمان برسد، همه جمعیت را واکسینه می کنیم.

وی درباره تزریق دز بوستر برای کادر درمان، گفت: هنوز وزارت بهداشت دز بوستر را برای هیچ گروهی مصوب ننموده است. البته دز بوستر پیچیدگی های خاص خودش را دارد. قاعدتا بسیاری از کشورها تزریق دز بوستر را انجام داده و نتیجه خوبی داده است. حال اینکه می گویم تزریق دز بوستر در ایران پیچیدگی هایی دارد به این علت است که به اسم مثال کادر درمان ما پنج مدل واکسن دریافت کردند. حال باید آنالیز گردد که دز بوستر از چه نوعی تزریق گردد و احتیاج به شواهد علمی دارد و احتیاج به آنالیز بیشتری دارد.

وی گفت: ترجیحا بهتر است مردم برای واکسیناسیون شان در سامانه Salamat.gov.ir ثبت نام نمایند که در آنجا مراکز ما معین است و می توانند انتخاب نمایند. در عین حال آدرس مراکز بر روی بعضی نقشه خوان های موبایلی هم وجود دارد و روی سایت دانشگاه علوم پزشکی ایران هم وجود دارد. با این حال اگر از قبل در سامانه ثبت نام نمایند بهتر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1272

به "مراکز 24 ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران، شرایط تزریق دز بوستر و حذف محدودیت سنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز 24 ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران، شرایط تزریق دز بوستر و حذف محدودیت سنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید