لایحه اجازه مادر برای افتتاح حساب به نام فرزند به کجا رسید؟

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران، براساس لایحه مصوب هیات وزیران که با هدف کلان حمایت از نقش و صندلی مادری و منافع عالیه بچه ها و مرتفع کردن محدودیت قانونی پدید آمده برای مادران در افتتاح انواع حساب های بانکی برای اطفال و برداشت از آن تهیه و تدوین شده، مادر می تواند به نام فرزند صغیر خود حساب های بانکی افتتاح کند. حق برداشت از این حساب ها هم تا رسیدن صغیر به سن 18 سال تمام شمسی فقط با مادر است.

لایحه اجازه مادر برای افتتاح حساب به نام فرزند به کجا رسید؟

بعلاوه با تصویب دولت، اندازه یاری هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری، مراقبت و خدمات توانبخشی، آموزشی، حرفه آموزی معلولان و حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی و معلولان شدید و خیلی شدید در سال 1400 مشخص شد.

پرداخت یاری هزینه فوق از محل اعتبارات مصوب سازمان بهزیستی کشور در قانون بودجه سال 1400 کل کشور و اعتبارات قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و سایر منابع، با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین خواهد شد.

بعلاوه سازمان بهزیستی کشور مجاز است با در نظر دریافت کیفیت خدمات ارایه شده در مراکز مندرج در این مصوبه و با توجه به سقف اعتبارات مصوب مربوط، نسبت به پرداخت یارانه بر اساس درجه بندی مراکز منطبق با ضوابط مربوط و حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی و معلولیت، سالمندان معلول و بیماران روانی مزمن شدید و خیلی شدید اقدام کند.

بعلاوه هیات وزیران در راستای تأکید جدی دولت دوازدهم بر ضرورت ایجاد سازمان مهاجران اتباع خارجی با توجه به انجام آسیب شناسی و آنالیز های انجام شده و به منظور تسریع در فرایند تصویب لایحه تشکیل سازمان مذکور تا قبل از انتها این دولت، از مجلس شورای اسلامی خواست تا آنالیز و رسیدگی به لایحه یاد شده را در اولویت قرار دهد.

منبع: فارس

مهم ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1181

به "لایحه اجازه مادر برای افتتاح حساب به نام فرزند به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه اجازه مادر برای افتتاح حساب به نام فرزند به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید