مراجعات حضوری به ادارات کاهش یابد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مراجعات حضوری به ادارات و سفرهای درون شهری بر بستر دولت الکترونیک کاهش یابد و صندوق های مکانیزه پرداخت، خرید و فروش های اینترنتی و آموزش غیر حضوری با استفاده از ظرفیت احکام برنامه ششم توسعه برای همیشه در کشور نهادینه شود.

مراجعات حضوری به ادارات کاهش یابد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، ضمن دریافت گزارش این کمیسیون در ارتباط با جهش تولید، گفت: تبدیل تهدیدهای کرونا به فرصت، در گرو اصلاح ساختارهای اقتصادی است که با استقرار دولت الکترونیک و اقدامات مهم دیگری چون توسعه روستاها، مدیریت مهاجرت معکوس، تمرکززدایی و هماهنگ سازی نهادهای حمایتی برای کمک به مشاغل آسیب دیده، می توان تجربیات این دوران را در پساکرونا به فرصت تبدیل کرد.

وی اضافه کرد: کرونا آزمایشی الهی است که باید آثار اجتماعی آن دنبال و با اصلاح برخی ساختارهای اقتصادی، تهدیدات آن به فرصت تبدیل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تغییر روش مراجعات حضوری به دستگاه ها را از فرصت های قابل ادامه در دوران پساکرونا خواند و تأکید کرد: برای این کار باید مراجعات حضوری به ادارات و سفرهای درون شهری بر بستر دولت الکترونیک کاهش یابد و صندوق های مکانیزه پرداخت، خرید و فروش های اینترنتی و آموزش غیر حضوری با استفاده از ظرفیت احکام برنامه ششم توسعه برای همیشه در کشور نهادینه شود.

لاریجانی استفاده از تجربه برخی کشورها برای عبور از رکود را برای تبدیل تهدیدات کرونا به فرصت مفید خواند و اضافه کرد: تا به امروز بیشتر اقدامات دولت، تمرکزگرایانه بوده است که ضرورت افزایش اختیارات استان ها با موضوع دو وزارتخانه کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند از دستاوردها و تجربیات اندوخته در دوران مبارزه با کرونا باشد.

وی در پایان این تماس تلفنی، ضمن تشکر از احوال پرسی و قدردانی از گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی، خواستار هماهنگی نهادهای حمایتی برای کمک به مشاغل خرد، اقشار فاقد صنف و کارگران روزمزدی شد که بیشترین آسیب های معیشتی را از شیوع کرونا دیده اند.

حمیدرضا فولادگر در این تماس تلفنی، به تشکیل کارگروه های جهش تولید و بررسی آثار اقتصادی کرونا و تشکیل هفت جلسه در سال جاری اشاره کرد و گفت: در این جلسات برای اجرای اولویت های 10 گانه ابلاغی از سوی ریاست مجلس و با همکاری مرکز پژوهش های قوه مقننه و نمایندگان وزارتخانه های اقتصاد، صمت، جهاد کشاورزی، ارتباطات، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و همچنین نمایندگان اتاق بازرگانی و اصناف، رفع آثار اقتصادی کرونا در هماهنگی کامل با سیاست جهش تولید بررسی و راهکارهای ده گانه ای برای سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی کشور، دستیابی به رشد پایدار و استفاده حداکثری از ظرفیت های تولید پیش بینی شد.

انتهای پیام/4034/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 424

به "مراجعات حضوری به ادارات کاهش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعات حضوری به ادارات کاهش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید