عرضه آزادراه های اصفهان-شیراز و شیراز-بوشهر در بورس، ریسک سرمایه گذاری در آزادراه ها صفر است

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، مقام مسؤول شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: در آینده نزدیک دو آزادراه منطقه مرکزی کشور در بورس عرضه خواهد شد و از سرمایه های مردمی استفاده خواهیم کرد.

عرضه آزادراه های اصفهان-شیراز و شیراز-بوشهر در بورس، ریسک سرمایه گذاری در آزادراه ها صفر است

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، علیرضا صلواتی با اشاره به اینکه ایران از نظر موقعیت زمین شناسی و توپوگرافی، بر سر چهار راه ترانزیتی جهان قرار گرفته است، افزود: کشور ما از نظر مساحت و وسعت، بسیار عظیم است و امکان توسعه شبکه جاده ای به خوبی در کشور وجود دارد، در این شرایط یکی از روش های توسعه شبکه جاده ای، جذب سرمایه بخش خصوصی برای توسعه آزادراه ها است.

وی با اشاره به اثرات مهم ورود سرمایه گذاری خصوصی در توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور نظیر آزادراه ها، اعلام کرد: سرمایه گذار در پروژه آزادراهی سرمایه گذاری می نماید، با محاسبات معین و بر اساس میزان تردد، مدت زمان بازگشت سرمایه به اضافه سود سرمایه گذار معین خواهد شد و پس از استهلاک سود و سرمایه سرمایه گذار، آزادراه آزاد می گردد و در اختیار دولت قرار خواهد گرفت.

مجری طرح های زیربنایی استان اصفهان در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: ورود سرمایه بخش خصوصی به توسعه زیرساخت های حمل و نقل و آزادراهی، در کنار آنکه توسعه پایدار را به همراه دارد، اطمینانِ خاطر مردم و شهروندان از سرمایه گذاری را به دنبال دارد و این عوامل موجب توسعه شبکه آزادراهی است.

2 آزادراه در بورس عرضه می گردد

صلواتی با اشاره به مشارکت دولت و بخش خصوصی با درصد های مختلف برای ساخت آزادراه ها، گفت: در کنار جذب سرمایه بخش خصوصی و مشارکت برای ساخت آزادراه ها، برنامه داریم در آینده نزدیک از ظرفیت بورس و بازار سرمایه هم استفاده کنیم و بتوانیم دو آزادراه منطقه مرکزی کشور را در بورس عرضه و از سرمایه های مردمی استفاده کنیم.

عرضه آزادراه های اصفهان-شیراز و شیراز-بوشهر در بورس

وی در پاسخ به این سؤال که کدام آزادراه ها در بورس عرضه خواهد شد؟ گفت: در حال مذاکره هستیم تا در گام اول بخشی از آزادراه اصفهان ـ شیراز که در استان اصفهان قرار گرفته است یعنی اصفهان تا ایزدخواست را در بورس عرضه کنیم.

مقام مسؤول شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: همچنین آزادراه شیراز ـ بوشهر نیز در آینده نزدیک در بورس عرضه خواهد شد.

ریسک سرمایه گذاری در آزادراه ها صفر است

صلواتی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می کنید بازار سرمایه از این مدل سرمایه گذاری استقبال می نماید؟ اضافه نمود: از آن منظر که تردد و عبور و مرور همواره وجود دارد ریسک این سرمایه گذاری نزدیک به صفر است و هم وطنان اطمینان خاطر بابت سرمایه گذاری در آزادراه ها و شبکه راه های کشور داشته باشند.

وی اضافه نمود: امیدواریم بتوانیم توجیهات لازم فنی ـ مالی را فراهم کنیم، مطالعات را انجام دهیم و اطمینان خاطر

را ایجاد کنیم تا شهروندان اطمینان از سرمایه گذاری داشته باشند؛ به هر حال یکی از سالم ترین و منطقی ترین سرمایه گذاری ها، ورود سرمایه گذاری خصوصی در توسعه شبکه زیرساخت های حمل و نقل کشور است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 685

به "عرضه آزادراه های اصفهان-شیراز و شیراز-بوشهر در بورس، ریسک سرمایه گذاری در آزادراه ها صفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه آزادراه های اصفهان-شیراز و شیراز-بوشهر در بورس، ریسک سرمایه گذاری در آزادراه ها صفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید