طناب دار در انتظار آقای خواننده

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، حمید صفت که در آخرین روزهای سال99 پس از محاکمه به اتهام قتل همسر مادرش بازداشت و روانه زندان شده بود، در نخستین روز بعد از تعطیلات نوروز با حکم قضات کیفری یک استان تهران به قصاص محکوم شد.

طناب دار در انتظار آقای خواننده

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه جام جم، 24 مرداد سال 96 خبر دستگیری یکی از خوانندگان پاپ به اتهام قتل در فضای مجازی جنجالی شد.

هویت متهم به قتل خیلی زود فاش شد؛ حمید صفت، خواننده پاپی که به دلیل سبک خواندنش طرفدارانی پیدا نموده بود.

حمید متهم بود با ضربه به سر همسر مادرش، باعث مرگ مرد 66ساله به نام هوشنگ شده بود.

حمید صفت 10 ماه بعد از دستگیری و با اعلام گزارش پزشکی قانونی درباره نقش عوامل دیگر در مرگ هوشنگ، توانست با سپردن وثیقه آزاد گردد.

او پس از آزادی آهنگی درباره آزادی اش و حال و هوای زندان خواند و به فعالیت خود در حوزه موسیقی ادامه داد.

اتهام قتل عمد

پایان 22 آذر 99، پرونده با صدور کیفرخواست به اتهام قتل عمد برای محاکمه به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و حمید صفت در روزهای پایانی سال در شعبه دهم پای میز محاکمه نهاده شد. در این جلسه یکی از پسران مقتول برای متهم درخواست قصاص کرد.

نماینده دادستان هم در دفاع از کیفرخواست گفت: متهم به نام حمیدرضا امیرصفت معروف به حمید صفت است. او 27 سال دارد و در 24 مرداد سال 96، به اتهام قتل ناپدری 66 ساله اش به نام هوشنگ دستگیر شد.

مادر حمید، همسر دوم مقتول بود. با اعلام خبر فوت هوشنگ از سوی کادر درمان بیمارستان فیروزگر مأموران کلانتری 145 ونک در محل حاضر شده و در تحقیق از دوست مقتول که در بیمارستان حاضر بود، دریافتند وی پس از درگیری با حمید، پسر همسرش به بیمارستان منتقل می گردد و در ادامه بر اثر خونریزی مغزی فوت می نماید. با انتقال جسد به پزشکی قانونی حمید به عنوان مظنون به قتل بازداشت شد. او در جریان بازپرسی ها جرمش را انکار کرد و گفت قتل عمدی نبوده است.

او در شرح گفت: روز قبل از حادثه برادرم که مقیم آمریکاست تماس گرفت و گفت با مادرم تماس گرفته اما حال مادرم خوب نبوده و از شوهرش گلایه داشته است. برادرم که نگران بود از من خواست تا به خانه آنها بروم. وقتی به آنجا رفتم متوجه شدم هوشنگ مادرم را کتک زده است. همین باعث ناراحتی ام شد و با هوشنگ درگیر شدم. وقتی درگیری بین من و هوشنگ بالاگرفت او به آشپزخانه رفت. برای این که او را بترسانم گلدانی را برداشتم و به دیوار کوبیدم. سپس با دستم چند ضربه به سرش زدم. باور کنید ضربه دیگری به سر و صورت او نزدم و قصد کشتن او را نداشتم.

با تکمیل تحقیقات در دادسرا و با توجه به نظریه هیات پزشکی درباره مرگ مقتول، برای حمید کیفرخواست صادر و پرونده با اتهام قتل عمد به دادگاه کیفری ارسال شد که برای او درخواست مجازات قانونی را دارم.

قتل عمد نبود

در ادامه این جلسه، حمید در صندلی نهاده شد و با رد اتهامش گفت: من قبل از هر صحبتی طلب بخشش و عفو دارم اما درباره اتهام مباشرت در قتل عمدی، این اتهام را قبول ندارم. این که گفته شده من با ضربه مشت به مقتول زده ام، درست نیست و من او را هل داده بودم. ضربه ای به هوشنگ نزدم. من ضربه مرگباری نزدم. وقتی در دادسرا بودم برای این که مادرم به آنجا نیاید و در آن فضا قرار نگیرد، قبول کردم به هوشنگ ضربه زده ام اما ضربه ام کشنده نبود. بعد از جدایی پدر و مادرم، مدتی پیش پدرم بودم و بعد نزد مادرم آمدم. این اواخر هم بیشتر شب ها در استودیو می خوابیدم. از بیماری قلبی هوشنگ اطلاع نداشتم.

حکم قصاص

پس از دفاعیات متهم به قتل و وکیلش در این جلسه، قضات قرار وثیقه او را به قرار بازداشت تبدیل نموده و او از دادگاه روانه زندان شد. قضات شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران برای صدور حکم وارد شور شده و دیروز او را به قصاص محکوم کردند.

این حکم قطعی نیست و متهم 20 روز مهلت دارد به رای اعتراض کند تا در دیوان عالی کشور به اعتراضش رسیدگی گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1061

به "طناب دار در انتظار آقای خواننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طناب دار در انتظار آقای خواننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید