دستیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به افزایه حفاری

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، شرکت انرژی آریانا دانشگاه امیرکبیر در مطالعات خود پیروز به فراوری آزمایشگاهی افزایه حفاری کنترل کننده فیلتراسیون سیال حفاری شد.

دستیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به افزایه حفاری

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار ، شرکت انرژی آریانا که در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر مستقر است در مطالعات خود پیروز به فراوری آزمایشگاهی افزایه حفاری کنترل کننده فیلتراسیون سیال حفاری شدند که به گفته آنها این ماده علاوه بر صنعت نفت در سایر حوزه ها همچون صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد. محسن ده ودار از محققان این طرح گفت: به دلیل احتیاج فراوان بازار به این مواد اضافه نمودنی حفاری و عدم فراوری نمونه با کیفیت و استاندارد در داخل کشور اقدام به اجرای طرحی با عنوان دستیابی به روش فراوری افزایه های حفاری صنعت نفت کردیم.

او هدف از اجرای این تحقیق را دستیابی به روش ساخت این مواد در فاز نیمه صنعتی و صنعتی دانست و خاطر نشان کرد: نهایت پیروز به فراوری افزایه های حفاری با کیفیت مورد نظر در مقیاس آزمایشگاهی شدیم.

ده ودار مشکل اصلی اجرای این طرح را عدم وجود تجهیزات دقیق آزمایشگاهی و وجود یک منبع جامع برای هدایت و پیشبرد طرح ذکر کرد و یادآور شد: از این رو با استفاده از ساده ترین تجهیزات موجود، هزینه شخصی و استفاده از منابع مختلف در بخش های دانشگاهی و صنعتی و انجام آزمایش های متعدد، نتیجه مطلوب حاصل شد.

این دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: با توجه به آنالیز های صورت گرفته، ماده مورد مطالعه نه تنها در صنعت نفت ایران بلکه در صنعت نفت کشور های همسایه نیز تقاضای فراوانی دارد.

او همچنین اضافه نمود: علاوه بر آن استفاده از این ماده در داخل کشور تنها به بخش حفاری مربوط نمی گردد بلکه در صنایع مهم و بزرگی از جمله صنعت خوراکی، صنعت آرایشی و بهداشتی، صنعت دارویی و صنعت نظامی نیز کاربرد دارد.

او فراوری این افزایه در فاز نیمه صنعتی و صنعتی را فاز توسعه ای این طرح نام برد و اضافه نمود: وجود بازار گسترده در داخل و خارج از کشور، بومی سازی و برطرف موانع تحریم، امکان صنعتی کردن طرح در مدت زمان کم، امکان استفاده از ظرفیت های خالی موجود در خطوط فراوری مواد شیمیایی داخل کشور از جمله مزیت های فراوریی این ماده به شمار می رود.

: حمایت دانشگاه امیرکبیر از صاحبان ایده در جذب دانشجویان خارجی

ده ودار، استفاده از مواد اولیه داخلی، کیفیت بالاتر نسبت به نمونه های موجود، امکان اصلاح و بهبود خواص فعلی با توجه به تجربه کسب شده در این حوزه، استفاده از این ماده در بازار های خوراکی، آرایشی و بهداشتی و دارویی از مزیت های رقابتی این محصول است.

این محقق دانشگاه صنعتی امیرکبیر کاربرد اصلی این ماده را در صنعت نفت دانست و یادآور شد:، اما با تحقیقات بیشتر بیش از 20 حوزه صنعتی از جمله فراوری رنگ های صنعتی و ساخت سرامیک برای استفاده از این ماده شناسایی شد که با یاری خواص ایجاد شده توسط این ماده، می توان از آن در این صنایع استفاده کرد.

به گفته او مهمترین صنایع غیر نفتی که بازار نسبتا گسترده تری دارد، صنایع خوراکی، آرایشی و بهداشتی، دارویی و نظامی هستند.

این طرح از سوی محسن ده ودار، مهران فقفوری، علی سلمانی سیاح و علیرضا کیانی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرایی شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 270

به "دستیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به افزایه حفاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیابی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به افزایه حفاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید