دریافت نقدی عوارض آزادراهی ممنوع شد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، معاون وزیر راه و شهرسازی از ممنوعیت دریافت عوارض به صورت نقدی در آزادراه ها خبر داد و گفت: برای مقابله با شیوع کرونا در گیت های عوارضی آزادراه ها دستگاه پوز نصب می شود.

دریافت نقدی عوارض آزادراهی ممنوع شد

به گزارش گروه اقتصادی فروشگاه اینترنتی هرپو عبدالهاشم حسن نیا با اشاره به الزام رعایت مسائل بهداشتی در پرداخت عوارض آزادراهی، اظهار کرد: پیرو نامه شماره 182748/72 مورخ 16 اسفند 98 در خصوص لزوم رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در محل ایستگاه های عوارضی شرکت های احداث، نگهداری و بهره برداری آزاد راه ها ملزم شد تا نکاتی را جهت پرداخت عوارض آزادراهی از ساعت 6 صبح مورخ 17 اسفند 98 (فردا) اجرایی کند.

وی با اشاره به این موارد ادامه داد: به نحوی برنامه ریزی و تدارک لازم دیده شود تا رانندگان بتوانند برای پرداخت عوارض عبور از آزاد راه شخصاً و به راحتی با کارت شتاب خود از دستگاه پوز استفاده کنند و نیازی به تحویل و تبادل کارت بین راننده و متصدی گیشه نباشد.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بیان نمود: همچنین در محل هر یک از گیت ها برای ورود رمزکارت های شتاب با توجه به لزوم اجتناب از تماس مستقیم انگشت راننده بلیت های دستگاه پوز اقلام بهداشتی از قبیل: دستکش نایلونی یک بارمصرف، دستمال کاغذی و کیسه فریزر در اختیار راننده قرار گیرد.

حسن نیا در ادامه اضافه نمود: در صورت عدم استفاده از کارت شتاب توسط رانندگان شماره پلاک، کلاس خودرو و سایر مشخصات شناسایی خودرو ثبت تا در راستای پیگیری وصول عوارض از طریق مراجع ذی ربط مورد استفاده بعدی قرار گیرد.

وی تأکید کرد: لازم است با تهیه و نصب بروشور و بنر های اطلاعاتی در ابتدای آزادراه و در طول جهت رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیرانه و همچنین اطلاع رسانی لازم در خصوص تسهیلات پیش بینی شده فوق الذکر در پرداخت عوارض برای رانندگان انجام شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 341

به "دریافت نقدی عوارض آزادراهی ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت نقدی عوارض آزادراهی ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید