حضور چشمگیر دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی ISC

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرگزاری خبرنگاران- رتبه بندی موضوعی سال 2020 نظام رتبه بندی ISC منتشر شد که دانشگاه صنعتی امیرکبیر حضور چشمگیری در این رتبه بندی داشته است.

حضور چشمگیر دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی ISC

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در رتبه بندی موضوعی 2020 نظام رتبه بندی ISC 39 دانشگاه ایرانی حضور داشتند که دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه های مختلف موضوعی حائز رتبه شده است.

براساس این رتبه بندی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی بیوتکنولوژی صنعتی رتبه 35، در حوزه مهندسی مکانیک رتبه 69، در حوزه مهندسی شیمی رتبه 133 و در حوزه مهندسی عمران رتبه 149 را کسب کرد.

همچنین این دانشگاه در حوزه مهندسی پزشکی رتبه 224، در حوزه علوم ریاضیات رتبه 246، در حوزه مهندسی و فناوری رتبه 251 تا 300، در حوزه علوم کامپیوتر و اطلاعات رتبه 301 تا 350 را کسب کرده است.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی محیط زیست رتبه 229 و در سایر رشته های مهندسی و فناوری رتبه 301 تا 350 را کسب کرده است.

این دانشگاه در حوزه مهندسی مواد رتبه 251 تا 300، در حوزه علوم شیمی رتبه 401 تا 450 و در حوزه زمین و علوم محیطی رتبه 501 تا 600 را کسب کرده است.

در حوزه علوم طبیعی (ریاضیات، علوم کامپیوتر و اطلاعات، علوم فیزیکی و نجوم، علوم شیمی، زمین، علوم محیطی مرتبط، علوم زیستی و سایر علوم طبیعی) رتبه 601 تا 700 را کسب کرده است.

در رتبه بندی جهانی ISC بر اساس موضوع، از طرح تقسیم بندی سلسله مراتبی OECD استفاده شده است. در این طرح، تمامی حوزه های موضوعی در 6 رده اصلی و 42 زیر رده قرار می گیرند (در نهایت 3 زیر رده کنار گذاشته می شوند). 6 رده اصلی عبارتند از: علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، علوم پزشکی و بهداشت، علوم کشاورزی، علوم اجتماعی و علوم انسانی.

در رتبه بندی موضوعی ISC، دانشگاه های هدف به منظور رتبه بندی در هر حوزه موضوعی، دانشگاه هایی هستند که به لحاظ تعداد انتشارات در آن حوزه جزء 700 دانشگاه اول جهان باشند و در بازه زمانی سه ساله، حداقل 150 مدرک در هر حوزه موضوعی منتشر کرده و در پایگاه InCite ثبت شده باشند.

دانشگاه های اعلام شده در رتبه بندی در هر حوزه موضوعی در نهایت به صورت درهمکرد و نیز براساس قاره و کشور و… اعلام خواهند شد.

رتبه بندی موضوعی ISC، براساس سه معیار کلی پژوهش، فعالیت بین المللی و نوآوری انجام می گیرد که معیار پژوهش به دلیل اهمیتی که دارد، بیشترین وزن را به خود اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1332

به "حضور چشمگیر دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی ISC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور چشمگیر دانشگاه امیرکبیر در رتبه بندی ISC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید