جریمه روزانه 50 میلیارد تومان در انتظار اپراتورهای متخلف

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، تهران (پانا) - وزیر ارتباطات با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، پیشنهاد جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی برای اپراتورهای مختل کننده کلاب هاوس را عنوان نمود.

جریمه روزانه 50 میلیارد تومان در انتظار اپراتورهای متخلف

به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی در نامه خود به اسحاق جهانگیری نوشت: در اجرای قانون اجازه مشخص و وصول حق انتشار فعالیت بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات مصوب 1392/08/19 مجلس شورای اسلامی، پیش نویس مصوبه هیئت وزیران در خصوص جریمه ایجاد محدودیت، اختلال یا انسداد در دسترسی شهروندان و کاربران به خدمات فضای مجازی خارج از روال های مشخص شده قانونی توسط کارورها (اپراتورها) که به امضای رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزرای اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و اینجانب رسیده است، برای طرح و تصویب در هیئت دولت به پیوست ایفاد می شود.

به گفته وزیر ارتباطات اگر تا یک هفته دیگر اختلال های این شبکه حل نشود، جریمه روزانه 50 میلیارد تومان در انتظار اپراتورهای متخلفی است که دسترسی به کلاب هاوس را با اختلال روبرو کرده اند. ادامه دار شدن این اختلال تعلیق از فروش و کاهش مدت پروانه را برای اپراتورها به دنبال خواهد داشت.

امروز عصر نیز علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری در توئیتر این خبر را اظهار داشت.

معزی نوشت: پس از اختلال عمدی برخی اپراتورها در ارتباطات اینترنتی کاربران، هیئت وزیران پس از دستور صریح رییس جمهور، عصر امروز ضمن تاکید بر حق آزاد شهروندان در دسترسی به اطلاعات و خلاف برشمردن اقدامات اخیر اپراتورها، به پیشنهاد وزیر ارتباطات جرایم سنگینی را برای این گونه تخلفات تصویب کرد.

19 فروردین ماه شبکه اجتماعی کلاب هاوس دچار اختلال شد. وزیر ارتباطات درباره فیلتر این شبکه اجتماعی گفت: چنین حکمی صادر و حتی مطرح نشده است، اما اختلال از سوی اپراتورها همچنان برقرار بود هرچند آن ها نیز اظهار داشتند هیچ دستور قضایی مبنی بر فیلتر این شبکه اجتماعی صادر نشده است.

پس از آن روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت با سرانجام ضرب العجل 24 ساعته این وزارتخانه به اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات برای ایجاد اختلال عمدی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از این اپراتورها شکایت کرد.

شکایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز با موضوع اختلال عمدی اپراتورهای مذکور در سامانه های رایانه ای و مخابراتی و با استناد به ماده 737 قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران تسلیم شد. بر اساس ماده 737 قانون مجازات اسلامی ایجاد هرگونه اختلال در ارتباطات کشور جرم تلقی می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1078

به "جریمه روزانه 50 میلیارد تومان در انتظار اپراتورهای متخلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه روزانه 50 میلیارد تومان در انتظار اپراتورهای متخلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید