تولید ذرات گرافنی برای نابودی باکتری های مقاوم

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه رایس سیستمی را ابداع کرده اند که در قالب آن از نانوذرات متشکل از اکسید گرافن برای نابودی باکتری های خطرناک و نیز ژن های سیال آنها که در آب های آلوده سرگردان هستند، استفاده می شود.

تولید ذرات گرافنی برای نابودی باکتری های مقاوم

باکتری های موجوداتی اجتماعی هستند که توانایی های خود برای مقابله با آنتی بیوتیک های جدید را در اختیار دیگر همتایان خود نیز قرار می دهند. ژن های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک باکتری ها در آب های آلوده و فاضلاب های صنعتی وجود دارند و به طور گسترده در طبیعت منتشر می شوند و داروها بر روی آنها اثر ندارند.

لذا برای حل این مشکل و جلوگیری از گسترش ژن های مقاوم به آنتی بیوتیک ها از نانوذرات تشکیل شده از گرافن، بیسموت، اکسیژن و کربن و انتشار آنها در آب های آلوده استفاده شده است. این مواد مولکول هایی به نام آر او اس تولید می کنند که ژن های خطرناک باکتری ها را از بین می برند.

در آزمایشی که بر روی این روش به منظور مقابله با باکتری خطرناک و بیماری زای ای. کولی صورت گرفت، نانوذرات مذکور توانستند ژن های موذی این باکتری را مهار و نابود کنند. پژوهشگران می گویند در آینده می توان این روش را برای جلوگیری از فعالیت های مخرب طیف گسترده تری از باکتری ها به کار گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 608

به "تولید ذرات گرافنی برای نابودی باکتری های مقاوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید ذرات گرافنی برای نابودی باکتری های مقاوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید