انواع کیت تشخیص و تجهیزات مقابله با کرونا در داخل ساخته شد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران، مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری دانشگاه شهید بهشتی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد.

انواع کیت تشخیص و تجهیزات مقابله با کرونا در داخل ساخته شد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در لحظه ورود از گیت تردد و ضد عفونی عبور کرد و توسط این محصول ایران ساخت ضدعفونی و دمای بدنش اندازه گیری شد.

ستاری در این مراسم گفت: آمار و اطلاعات بیماری کرونا در کشور نشان می دهد که عملکرد زیست بوم فناری و نوآوری در این حوزه قابل قبول بوده است. زیست بوم فناوری و نوآوری شکل گرفته خصوصاً در حوزه زیست فناوری در این راستا یاری نماینده بود. شرکت های دانش بنیان و نیروی انسانی فعال در این زیست بوم به خوبی و در زمان لازم اقدامات را انجام دادند.

ستاری ادامه داد: به گونه ای که بسیاری از محصولات برای مبارزه با کرونا ایران ساخت شد. در حال حاضر انواع کیت های تشخیصی و تجهیزات دیگر در داخل فراوری می گردد که در کنار زحمات کادر درمان و وزارت بهداشت بر فرایند نزولی بیماری تأثیرگذار بوده است.

به گفته وی شتاب دهنده های تخصصی حوزه پزشکی می توانند در همکاری با مراکز دانشگاهی به کانون فراوری شرکت های دانش بنیان و فناور مؤثر در این حوزه تبدیل شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین گفت: حمایت دولت از این حرکت زمینه برای اقدامات برای سال های آینده و ادامه راستا را فراهم می نماید تا آمادگی لازم را در بحران داشته باشیم.

به گزارش خبرنگاران، این برنامه مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری افتتاح شد، در این مجتمع قرار است مراکز شتاب دهنده حوزه سلامت مستقر شوند تا با فعالیت های آنها شاهد شکوفایی بیشتر زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور باشیم.

در حال حاضر دو مرکز شتاب دهی در حوزه فارماکولوژیک و غذا در این مجتمع مستقر هستند و قرار است 8 شتاب دهنده دیگر نیز به این لیست افزوده گردد. دارو، آرایشی و بهداشتی، بایوتکنولوژی و دیجیتال سلامت حوزه هایی است که در این مراکز فعالیت می نمایند. محصولاتی مانند دارو، تجهیزات پزشکی و نرم افزارهای مرتبط در این مراکز ایران ساخت می گردد. استارتاپ ها در این مراکز فعالیت خود را توسعه می دهند.

همچنین در حاشیه این مراسم، 6 محصول ایران ساخت در حوزه تشخیص، غربالگری و مقابله با ویروس کرونا رونمایی شد.

گیت کنترل تردد و ضدعفونی محصول ایران ساختی است که در این نمایشگاه رونمایی شد.

امکان تشخیص دمای بدن مبتنی بر سنسور تشخیص دما و همچنین تشخیص هوشمند، امکان اندازه گیری درصد اشباع اکسیژن خون، یکپارچگی با سیستم پرسنل سازمانی یا سیستم اطلاعات یکپارچه که امکان اتصال به سیستم اندازه گیری دما و درصد اشباع اکسیژن خون مستقر در گیت را دارد از ویژگی های دستگاه است.

ازن ژنراتور مجهز به سنسور اندازه گیری ازن محصول ایران ساخت و رونمایی شده دیگر در این نمایشگاه است. این دستگاه قابلیت ضد عفونی هوا و فراوری ازن به صورت onsite را دارد. عدم نیازمندی به مواد شیمیایی، جایگزینی اتوکلاوهای بیمارستانی و عدم ایجاد لک بر روی تجهیزات، سطوح و البسه از دیگر ویژگی های دستگاه است.

شیلد نانو یکی از محصولات رونمایی شده در این نمایشگاه بود. این شیلد با خاصیت نانو که به صورت انعطاف پذیر بوده و مطابق ویژگی های مورد نظر کادر درمانی طراحی شده است.

همچنین از 3 کیت تشخیص مولکولی کرونا نیز رونمایی شد. کیت تشخیص سریع کووید 19، سامانه مدیریت بیماری کووید 19 و اپلیکیشن تاک (تغذیه، ایمنی، کرونا) نیز بعضی از محصولات بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 453

به "انواع کیت تشخیص و تجهیزات مقابله با کرونا در داخل ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع کیت تشخیص و تجهیزات مقابله با کرونا در داخل ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید