انتقاد امیرعبداللهیان از سخنان علی اف

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، وزیر امور خارجه در گفت وگو با همتای جمهوری آذربایجانی خود، ضمن ابراز نارضایتی از بعضی اظهارات غیر واقع بینانه مطرح شده در روزهای اخیر، رعایت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها را یک اصل مهم و اساسی برشمرد.

انتقاد امیرعبداللهیان از سخنان علی اف

به گزارش ایرنا، در تماس تلفنی روز سه شنبه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و جیحون بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، اهم موضوعات روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام مشترک مورد گفت و گو و گفتگو نهاده شد.

در این مکالمه تلفنی امیر عبداللهیان ضمن ابراز نارضایتی از بعضی اظهارات غیر واقع بینانه مطرح شده در روزهای اخیر، رعایت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها را یک اصل مهم و اساسی برشمرد.

وزیر امور خارجه مجاری رسمی و دیپلماتیک را برترین مسیر برای برطرف سوء تفاهمات و اختلاف نظرها دانست و تاکید نمود: مطرح کردن این گونه موضوعات در رسانه ها نه تنها کمکی به حل مساله نمی کند بلکه زمینه را برای سو استفاده دشمنان فراهم می آورد.

در این گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه توسعه روابط با همسایگان از جمله جمهوری آذربایجان را اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بر لزوم تقویت همه جانبه روابط میان دو کشور تاکید نمود.

امیرعبداللهیان از همتای آذری خود جهت مشارکت در نشست ابتکاری جمهوری اسلامی ایران موسوم به 3+3 در تهران به عنوان چارچوبی برای حل و فصل مسائل منطقه به وسیله راه چاره دیپلماسی دعوت به عمل آورد.

جیحون بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفت و گوی تلفنی، با اشاره به ملاقات اخیر رؤسای جمهور دو کشور در آستانه، گفت و گوها و تماس های میان مقامات تهران و باکو را مثبت ارزیابی کرد و بر آمادگی جمهوری آذربایجان جهت تقویت روابط و برطرف سوءتفاهم ها تاکید نمود.

طرفین در این ملاقات بر لزوم تداوم و تقویت ارتباط میان بخش ها و نهادهای مختلف دو کشور به منظور تقویت روابط محبت آمیز و برطرف سوء تفاهمات احتمالی تاکید نمودند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 آبان 1401 بروزرسانی: 25 آبان 1401 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1644

به "انتقاد امیرعبداللهیان از سخنان علی اف" امتیاز دهید

1 کاربر به "انتقاد امیرعبداللهیان از سخنان علی اف" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد امیرعبداللهیان از سخنان علی اف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید