ملاقات وزیران امور خارجه ایران و بحرین در نیویورک

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، وزیران امور خارجه ایران و بحرین در نیویورک با یکدیگر ملاقات کردند.

ملاقات وزیران امور خارجه ایران و بحرین در نیویورک

به گزارش ایسنا، در حاشیه برگزاری هجدهمین نشست وزیران امور خارجه مجمع گفت وگوی همکاری آسیا موسوم به ACD در نیویورک، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عبدالطیف رشید الزیانی وزیر امور خارجه بحرین با یکدیگر ملاقات کردند.

در جریان برگزاری هجدهمین نشست وزیران امور خارجه مجمع گفت وگوی همکاری آسیا موسوم به ACD ،ریاست این مجمع از کشور بحرین برای دوسال به جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.

نشست بعدی وزیران امور خارجه این مجمع در سال 2024 در تهران برگزار می گردد.

لازم به ذکر است، روابط دیپلماتیک ایران و بحرین از دی ماه 1394 و بعد حمله اجرا شده به سفارت عربستان در ایران قطع شد. در پی از سرگیری مجددروابط دیپلماتیک بین ایران و ریاض، در چند ماه اخیر رایزنی هایی به وسیله واسطه بین دو کشور ایران و بحرین برای از سرگیری مجدد روابط دیپلماتیک شروع و تبادل پیغام هایی بین دو طرف انجام شد.

در اوایل شهریوماه ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص روابط ایران و بحرین گفت: برای ایران یک اصل است که روابط خود با کشورهای منطقه را مبتنی بر منافع مشترک توسعه دهد که این موضوع شامل بحرین نیز است. البته ما در خصوص روابط با بحرین، ملاحظات و انتظاراتی داریم که این مسائل و دیدگاه ها به وسیله مسیرهای دیپلماتیک منتقل می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 شهریور 1402 بروزرسانی: 30 شهریور 1402 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1771

به "ملاقات وزیران امور خارجه ایران و بحرین در نیویورک" امتیاز دهید

1 کاربر به "ملاقات وزیران امور خارجه ایران و بحرین در نیویورک" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات وزیران امور خارجه ایران و بحرین در نیویورک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید