استاندار: برگزاری هر نوع تجمع در سیستان و بلوچستان خلاف قانون است

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هر گونه تجمعی که زنجیره انتشار ویروس کرونا را تسریع کند اعم از تجمعات سیاسی، عبادی، فرهنگی و اقتصادی در این استان خلاف قانون است چراکه این تجمعات شتاب دهنده این ویروس بشمار می فرایند.

استاندار: برگزاری هر نوع تجمع در سیستان و بلوچستان خلاف قانون است

احمدعلی موهبتی در ستاد کرونا سیستان و بلوچستان اظهارداشت: قطعا امکانات پزشکی ما مطلوبیت لازم با شرایط اپیدمی شدن در کشور یا پاندمی شدن در دنیا را ندارد بنابراین اگر به هشدارهای سازمان بهداشت دنیای توجه نشود به طور قطع ضرر دارد.

وی گفت: اینکه به گفته رهبر معظم انقلاب کسانی که در مقابله با ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند شهید خدمت محسوب شوند نشان دهنده اینست که شرایط فعلی از شرایط جنگ نیز سخت تر بوده بنابراین با در نظر دریافت احتمال بیوتروریسم لازم است تا خیلی جدی تر با این مشکل مقابله شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه همه باید برای بدترین شرایطی که اتفاق آن نیز متصور است آمادگی لازم را داشته باشند، گفت: متاسفانه برخی مصوبات ستاد کرونا رعایت نشده است.

وی اعلام نمود: همه دانشگاه های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان موظف به ریشه یابی بیماری و معین کردن رفت و آمدهای مبتلایان به ویروس کرونا هستند.

موهبتی ادامه داد: براساس ابلاغیه جدید ستاد ملی کرونا، خروج افراد مشکوک از سیستان و بلوچستان و همچنین ورود افراد از استان های درگیر باید با کنترل بیشتری انجام شود.

وی شرح داد: از ابتدای سالجاری تا به امروز 193 هزار و 246 پاکستانی از مرز میرجاوه وارد کشور و 156 هزار و 256 نفر از این افراد از این مرز خارج شدند این به معنی آن است که 27 هزار و 990 نفر از اتباع این کشور هنوز در ایران حضور دارند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای شیوع کرونا جلوی ورود اتباع خارجی به استان گرفته شد و از طرفی اتباع موجود از کشور خارج شدند اما با اتباعی که هم اینک داخل کشور هستند نمی توان کاری کرد و باید اعلام شود که تا دو هفته آینده هیچکدام از زائران و اتباع پاکستانی به سمت این استان حرکت نکنند.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه هم اینک فصل برداشت محصولات کشاورزی جنوب سیستان و بلوچستان مانند زرآباد و دلگان است از ورود کامیون های حمل محصولات به منطقه جلوگیری نشود بلکه اداره کل راهداری تمهیداتی برای ضدعفونی کردن این کامیون ها در مبادی ورودی و خروجی استان تعبیه کند.

موهبتی گفت: برای تامین میوه شب عید نیز فرمانداران باید به همین شکل اقدام کنند و برای بارگیری خودرو بفرستند.

وی همچنین از پرداخت 917 میلیارد تومان از بیمه های معوق دانشگاه های علوم پزشکی استان خبر داد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از مبلغ پرداخت شده 336 میلیارد تومان مربوط به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، 157 میلیارد تومان دانشگاه علوم پزشکی زابل، 424 میلیارد تومان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و 95 میلیارد تومان نیز مربوط به بخش خصوصی بوده است.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات مربوط به وزارت بهداشت نیز تا کنون درخواست پرداخت 800 میلیارد تومان اعتبار داده شده که 80 میلیارد تومان آن به دانشگاه های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.

موهبتی افزود: از محل اعتبارات استانی نیز برای این موضوع اعتباری در نظر گرفته شده که 500 میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی زابل، یک میلیارد و 500 میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و یک میلیارد و 350 میلیون تومان نیز به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برای کمبود تخت و امکانات اختصاص دارد.

وی به اهمیت مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی، مصوبات این ستاد حکم مصوبات شورای عالی امنیت ملی را دارد و تمام دستگاه های اجرایی ملزم به اجرای آن هستند.

استاندار گفت: در صورتی که ستاد ملی کرونا در برخی امور به ستادهای استانی تفویض اختیار کند آن هم به منزله مصوبه شورای عالی امنیت ملی بوده و عدم اجرای آن شرایطی را در پی خواهد داشت که در قانون نیز تصریح شده است.

وی به فرمانداران سیستان و بلوچستان دستور داد تا برابر با مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا از امکانات اداری دستگاه های شهرستان خود استفاده کنند و برای زمان بحرانی بیمارستان های اضطراری را شکل دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 368

به "استاندار: برگزاری هر نوع تجمع در سیستان و بلوچستان خلاف قانون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار: برگزاری هر نوع تجمع در سیستان و بلوچستان خلاف قانون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید