اروپایی ها به دنبال توسعه گرافیت در صنعت هستند

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، یک شرکت اروپایی فراوری کننده گرافن خط فراوری جدیدی به صورت پایلوت افتتاح نموده که در آن قرار است از گرافیت استخراج شده گرافن فراوری گردد.

اروپایی ها به دنبال توسعه گرافیت در صنعت هستند

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه فناوری فروشگاه اینترنتی هرپو، شرکت زنگرافن یکی از فراوریکنندگان مواد گرافنی، اعلام نمود که این شرکت یک خط فراوری آزمایشی برای فراوری پایلوت و تحقیق و توسعه افتتاح نموده است.

جیمز جردن رهبری کار در این مرکز را به عهده می گیرد و به سمت قائم مقام مدیرعامل ارتقا یافته است. زنگرافن شرکتی نوآور برای ارائه راه چاره های مبتنی بر گرافن است که روی توسعه محصولات و کاربرد های گرافن تمرکز دارد.

پروژه گرافیت آلبانی پروژه ای منحصربه فرد برای این شرکت بوده که موجب شده است تا این شرکت رقابت پذیری خود را در بازار گرافن حفظ کند. آزمایشگاه های مستقل مختلفی در ژاپن، بریتانیا، کانادا و ایالات متحده آمریکا نشان دادند که گرافیت استخراج شده آلبانی خلوص بالایی داشته و می توان از آن به عنوان ماده اولیه مناسب برای فراوری گرافن استفاده کرد. این گرافیت استخراج شده به راحتی قابل لایه برداری بوده و با استفاده از انواع روش های مکانیکی، شیمیایی و الکتروشیمیایی می توان آن را لایه برداری کرد و گرافن فراوری نمود.

زنگرافن علاوه بر فراوری گرافن، روی توسعه کاربرد گرافن نیز تمرکز دارد. این شرکت سال گذشته قراردادی با آزمایشگاه های چمیسار امضا کرد تا از زیرساخت های این آزمایشگاه برای فراوری کسب وکار خود استفاده کند. براساس این قرارداد، زنگرافن علاوه بر دریافت خدمات مشاوره ای مختلف از این آزمایشگاه، از فضای اداری و آزمایشی این مجموعه آزمایشگاهی در منطقه گولف انتاریو استفاده می نماید. این فضا قرار است به عنوان مرکز تحقیق و توسعه شرکت برای تحقیقات روی گرافن مورداستفاده قرار گیرد که فراوری مقیاس کوچک گرافن نیز بخشی از برنامه هایی است که قرار است در این فضا انجام گردد. این فضا ها به شرکت زنگرافن اجازه می دهد که سرعت رشد خود را افزایش دهد.

همچنین زنگرافن قراردادی با دانشگاه منچستر به امضا رسانده است تا با یاری این دانشگاه به تحقیق درباره تجاری سازی مواد دوبعدی بپردازد. ماحصل این همکاری مشترک، تسریع تجاری سازی مواد دوبعدی و وارد شدن آن ها به بازار خواهد بود. هدف راهبردی این شرکت، قرار دادن نام زنگرافن به عنوان پیشرو در بازار مواد دوبعدی است که این کار با توسعه کاربرد های جدید گرافن در صنعت امکان پذیر می گردد. همکاری با دانشگاه ها می تواند توسعه محصولات گرافنی را تسریع نموده و کاربرد های جدیدی برای این ماده ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 274

به "اروپایی ها به دنبال توسعه گرافیت در صنعت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپایی ها به دنبال توسعه گرافیت در صنعت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید