معروف ترین محیط های یخی دنیا ، لذت شادی و سرگرمی روی یخ

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، زمستان، یکی از محبوب ترین فصول سال است که در آن می توان به محیط هایی بی نظیر سفر کرد و خاطرات بی ناب و بی مثال را تجربه کرد. بسیاری از گردشگران فصل زمستان را برای سفر کردن انتخاب می نمایند، چرا که معتقد هستند در این فصل امکان بازدید از مکان های بی نظیری فراهم است که در دیگر روزهای سال به راحتی نمی توان آن ها را روی نقشه های جغرافیایی پیدا کرد. یکی از این مکان ها که بی تردید محبوب ترین مکان های گردشگری فصل زمستان به شمار میرود، محیط های یخی برتر دنیا هستند. محیط هایی پوشیده از برف و یخ ورزش های زمستانی را به علاقمندان این حوزه عرضه می نماید و لحظاتی شاد و مفرح را برای آنان مهیا می نماید. زیباترین محیط های یخی دنیا که در هر گوشه ای از این دنیا پهناور قرار گرفته، دارای ویژگی ها و شاخصه هایی منحصر به فردی می باشند. همین ویژگی ها سبب شده که هر کدام از معروف ترین محیط های یخی دنیا حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند. اگر شما نیز مشتاق هستید که پاتیناژهای مشهور دنیا را بشناید و با محیط های یخی برتر دنیا آشنا شوید، ما را در این نوشتار همراهی کنید. شاید جذابیت ها و شاخصه های موجود در معروف ترین محیط های یخی دنیا شما را محصور خود سازد و در تعطیلات زمستانی بدان جا سفر کنید.

معروف ترین محیط های یخی دنیا ، لذت شادی و سرگرمی روی یخ

پاتیناژ شماره یک: شهر وین در کشور اتریش و محیطی یخی به نام رویای یخی وین Vienna Ice Dream

کشور اتریش به علت قرارگرفتن در یک جغرافیای بی مثال، دارای معروف ترین محیط های یخی دنیا می باشد. یکی از این پاتیناژها که در شهر وین نهاده شده، رویای یخی وین نام دارد. این محیط در بین زیباترین محیط های یخی دنیا همه ساله میزبان رویداد ورزشی اسکی شهر وین است و تا به امروز با قدرتی بی مثال در این راستا ایفای نقش کرده است. این پاتیناژ که در مقابل تالار شهر نهاده شده، از آغاز ماه ژانویه تا اواسط ماه مارس میلادی پوشیده از برف و یخ است و همین شرایط سبب می شود که علاقمندان به ورزش اسکی، فرصت را غنیمت شمارند و به ورزش مورد علاقه خود بپردازند. در این زمین 415 متری، شش حلقه مواج وجود دارد که به مراجعان این فرصت را می دهد که از آن ها استفاده نمایند و لذت ببرند. به علاوه این امکان وجود دارد که در این مساحت قابل ملاحظه به انجام کارهای نمایشی بپردازند و یا مسابقات اسکی سرعت برپا نمایند. اگرچه کشور اتریش، جاذبه های طبیعی و تاریخی بی نظیری دارد، اما این محیط یخی پر آوازه نیز در فصول سرد سال می تواند یکی از جاذبه هایی باشد که چون نگین می درخشد و جهانگردان را به سوی خود در بین پاتیناژهای مشهور دنیا دعوت می نماید.

پاتیناژ شماره دو: شهر مسکو در کشور سرد روسیه و پاتیناژی به نام میدان قرمز Red Square Ice Rink

کشور روسیه نیز از جمله کشورهای سرد کره زمین به شمار میرود که در بیشتر روزهای سال، دمایی نزدیک به صفر و یا زیر صفر را تجربه می نماید. همین شرایط جوی سبب شده که در میدان سرخ مسکو برای پنجمین سال متوالی، محیطی یخی ایجاد شود و این میدان به یکی از زیباترین محیط های یخی دنیا تبدیل شود. میدانی که بسیار مورد اقبال شهروندان و جهانگردان نهاده شده و مسئولان جهانگردی شهر مسکو وقتی این اندازه علاقه را تماشاد، با نصب چراغ هایی رنگی و زیبا محیط را چراغانی کردند تا هم بر زیبایی محیط بیافزایند و هم چشم مراجعان را نورباران نمایند. طبق گفته شهروندان مسکو، میدان قرمز یکی از مهمترین میادین این شهر می باشد که در این سال ها، با تشکیل برف و یخ به محلی برای نمایش ورزش های زمستانی چون اسکی، هاکی روی یخ و مسابقات المپیک زمستانی بدل شده است. میدانی که اگرچه مساحت قابل ملاحظه ای دارد، اما از طریق نرده هایی محصور شده تا ایمنی بیشتری را به مراجعان ارزانی دارد. چنانچه در یکی از روزهای سرد سال به کشور روسیه و شهر مسکو سفر کردید، به میدان بزرگ قرمز مراجعه کنید تا این پاتیناژ زیبا را در بین محیط های یخی برتر دنیا از نزدیک مشاهده کنید و در کنار آثار تاریخی مجاور میدان یخی این شهر عکس یادگاری بیاندازید.

پاتیناژ شماره سه: محیط یخی مصنوعی فلونایس در کشور هلند Flevonice

کشور هلند، جز کشور های اروپایی مطرحی است که در زمینه جهانگردی توانسته تا جایگاه ویژه ای را از آن خود کند. سالانه جهانگردان زیادی به منظور بازدید از باغ گل های بزرگی که در این کشور وجود دارد، بلیتی تهیه می نمایند و به هلند سفر می نمایند. هر چند این کشور بیشتر به علت داشتن جاذبه های طبیعی شهرتی برای خود دست و پا کرده، اما جاذبه های مصنوعی و دست ساز بشری نیز در این کشور هواداران خاص خود را دارد. یکی از این جاذبه های مصنوعی در بین زیباترین محیط های یخی دنیا، پاتیناژ فلونایس است که در این کشور واقع شده است. پاتیناژی که با داشتن 5 کیلومتر مساحت، وسیع ترین محیط یخی این کشور به شمار می آید. این مکان که با نهاده شدن در کنار کانال های رودخانه های موجود در این کشور که مسیری حدود 200 کیلومتر را از آن خود کرده است، توانسته به عنوان یکی از جاذبه های خیره نماینده نام خود را در دنیا مطرح کند. طبق گفته مسئولان این پاتیناژ، همه روزه با استفاده از دستگاه ها و مواد شیمیایی خنک نماینده، در طول این مسیر، یخ های یک دست و طبیعی درخشانی ایجاد می شود که نه تنها به جهانگردان و شهروندان فرصت بهره مندی از این محیط را در فصول سرد سال می دهد، بلکه این قابلیت را دارد که در فصول گرم سال نیز میزبان علاقمندان به تفریحات یخی و زمستانی باشد و لحظات شادی را برای آن ها در بین محیط های یخی برتر دنیا به ارمغان بیاورد.

پاتیناژ شماره چهار: شهر نیویورک کشور استان متحده آمریکا و محیط یخی زمین ولمن Wollman Rink

اگرچه شهر نیویورک در کشور آمریکا به علت آسمان خراش های بزرگش و بعلاوه نهادهای بین المللی پر آوازه اش، توانسته به یکی از قطب های صنعت جهانگردی کشور استان متحده آمریکا تبدیل شود، اما این همه آن زیبایی هایی نیست که جهانگردان را مشتاق سفر به نیویورک کرده است. شاید بتوان گفت که وجود پاتیناژ ولمن در ناحیه جنوبی پارک مرکزی نیویورک نیز در این موضوع بی تأثیر نباشد. این محیط یخی که در نزدیکی خیابان مشهور منهتن نهاده شده، یکی از زیباترین و چشم نوازترین زمین های یخی دنیا شناخته شده است، چرا که از دو طرف محصور به ساختمان های مرتفعی شده که تماشایشان برای هر مراجعه نماینده ای می تواند مجذوب کننده باشد. پاتیناژ ولمن در بین پاتیناژهای مشهور دنیا که از اوایل ماه اکتبر تا انتهای ماه اوریل میلادی پذیرای علاقمندان به اسکی و هاکی روی یخ است، دارای تاریخچه ای عجیب هست. در تاریخچه مربوط به آن پاتیناژ آمده که در سال 1949 میلادی، فردی به نام کیت ولمن با اهدای بودجه ای به مسئولان شهری نیویورک، زمینه ایجاد و احداث این محیط یخی را ایجاد نموده و به همین علت است که بعد از ساخت و افتتاح این مکان، نام ولمن بر روی آن نهاده شده است. نامی که همیشه این بخشندگی را در یادها زنده نگه می دارد. طبق سیاستی که در این محیط به کار گرفته می شود، در فصول سرد سال نیز امکانات تفریحی گوناگونی به ولمن منتقل می شوند تا شهروندان و جهانگردان بتوانند هر چه بهتر از فضای موجود استفاده نمایند و اوقات خوشی را در این محیط که یکی از معروف ترین محیط های یخی دنیا هست، سپری نمایند.

پاتیناژ شماره پنج: شهر لندن در کشور تاریخی انگلستان و محیط یخی مجلل خانه سامرست Somerset House

یکی از قلعه های قدیمی و تاریخی شهر لندن، خانه سامرست است. سازه ای که توانسته بعد از گذشت قرن ها همچنان راسخ بماند و جهانگردان را به سوی خود بکشاند. این سازه که متعلق به قرن 18 میلادی است، در روزهای سرد سال در نقش یکی از زیباترین و اصلی ترین زمین های هاکی شهر لندن ظاهر می شود. نقشی که به خانه سامرست در بین زیباترین محیط های یخی دنیا این امتیاز را می دهد که در چند حوزه فعالیت کند و در فهرست مهمترین جاذبه های شهر لندن قرار گیرد. این خانه که دارای محوطه وسیعی است، در طول زمستان پوشیده از برف و یخ می شود و همین امر سبب شده که علاوه بر انتقال رویدادهای ورزشی به چنین محیطی، جهانگردان نیز کفش های اسکی به پا نمایند و برای رساندن خود به درب ورودی روی یخ های موجود در محوطه اسکی بروند. هر چند که در گذشته به علت بافت قدیمی جاذبه، این پاتیناژ از نور پردازی مناسبی برخوردار نبوده، اما در سال های اخیر و به همت مسئولان و مدیران این جاذبه جهانگردی، در اطراف و نماهای موجود در خانه سامرست، نور پردازی زیبایی ساخته شده که هم جلوه های بصری بنا را افزایش می دهد و هم محیط یخی موجود در دل حیاط این سازه را نورباران می نماید. بدون شک هر کدام از ما علاقمند هستیم که با یک تیر دو نشان بزنیم. پس به شما توصیه می کنم که بازدید از خانه سامرست در بین پاتیناژهای مشهور دنیا در فصل زمستان را به عنوان یکی از همان موارد در نظر داشته باشید تا به این شیرینی به یاد ماندنی دست یابید.

پاتیناژ شماره شش: فوجی- کیو کوهستانی در قلب یاماناشی کشور ژاپن Fuji-q Highland

در امتداد محل قرارگیری کوه فوجی در منطقه فوجیوشیدا در یاماناشی محیطی یخی بی همتایی دیده می شود که نام فوجی- کیو کوهستانی بر روی آن نهاده شده است. این پاتیناژ در بین محیط های یخی برتر دنیا که یکی از منحصر به فردترین نمونه های آسیایی این اماکن در کشور ژاپن است، دارای چندین و چند سرسره یخی بزرگ هست که با شکوهی بی مثال قد علم کرده و به مهمانان خود این فرصت را می دهد که از بالای این ارتفاعات یخی به طرف پایین سر بخورند. در کنار این سرسره ها، تپه های برفی نیز در حوالی پاتیناژ دیده می شود. تپه هایی که اگرچه محیط فوجی- کیو را تا حدی محصور کرده و مساحت این محیط یخی را چیزی در حدود 165750 فوت مربع کرده، اما سبب شده که این پاتیناژ به یک محل ایمن و البته پوشیده تبدیل شود که بیشترین فاصله را تا دره های اطراف دارا می باشد و بدین صورت در آن کمترین خطرات متوجه بازتماشامایندگانش می شود. هر چند در حوالی این مکان، بیمارستان خالی از سکنه ای دیده می شود که روزگاری بزرگترین بیمارستان این منطقه بوده، اما در حال حاضر این مکان به بزرگترین جاذبه خالی از سکنه دنیا تبدیل شده است، اما این مورد سبب نمی شود که این پاتیناژ به دست فراموشی سپرده شود. مکانی که به جرأت می توان آن را شاه نگین پاتیناژها در بین زیباترین محیط های یخی دنیا معرفی کنیم که با نمونه های اروپایی خود رقابتی تنگاتنگی را تجربه می نماید و سعی دارد با ارائه خدماتی ویژه بر تعداد بازتماشامایندگان خود بیافزاید.

پاتیناژ شمار هفت: کشور یخی کانادا و پاتیناژی زیبا و حیرت آور به نام میدان ناتان فیلیپس شهر نورنتو Nathan Phillips Square

یکی از شمالی ترین کشورهای دنیا در قاره آمریکا، کشور کانادا است که به علت همجواری با قطب شمال معمولاً هوای بسیار سردی بر این منطقه حکمفرما است. این جو برودتی سبب شده که در این کشور پاتیناژهای زیادی افتتاح شود و ورزش اسکی نیز در میان اهالی این کشور و بعلاوه جهانگردانی که به کانادا سفر می نمایند، بسیار پرطرفدار باشد. شهر تورنتو به عنوان مرکز کشور کانادا، با داشتن یکی از محیط های یخی برتر دنیا توانسته است تا جایگاه اول را در این زمینه از آن خود کند، چرا که در مرکز این شهر و در مقابل تالار شهر، در میدان ناتان فیلیپس مکان یخی زیبایی قابل استفاده است. این مکان که در فصول گرم سال به ویژه تابستان ها، خالی از هر گونه برف و یخ است، به عنوان محلی برای برگزاری تئاترهای خیابانی، مراسم های آیینی، پایکوبی و پای کوبی و اجرای کنسرت شناخته می شود، اما همین مکان به محض آغاز فصل زمستان، جامه ای سفید بر تن می نماید و پوشیده از برف و یخ می شود. برف و یخی که آن چنان صاف و صیقلی بوده که تصاویر را به زیبایی انعکاس می دهد و مناظری بی مثال را خلق می نماید. بیشتر مهاجرانی که برای کار و یا ادامه تحصیل به این کشور پای می گذارند و در تورنتو اقامت می نمایند و یا به قصد جهانگردی و بازدید مهمان این کشور سردسیر می شوند، از تماشا این تصاویر بکر به شدت حیرت زده می شوند. گویی که این یخ های شفاف، نگاه های آنان را جادو کرده و این افراد را افسون کرده است. اگر رسیدن به این حد از هیجان زدگی را طالب هستید، این شهر را به عنوان مقصد جهانگردی بعدی خود انتخاب نمایید و به پاتیناژ ناتان فیلیپس در بین معروف ترین محیط های یخی دنیا سری بزنید.

پاتیناژ شماره هشت: استان متحده آمریکا و پاتیناژ مک کورمیک تریبون McCormick Tribune Ice Rinks

در نزدیکی ساحل دریاچه میشیگان در استان شیکاگو در قلب استان متحده آمریکا، پارکی در سال 2004 میلادی افتتاح شده که پارک هزار نامیده می شود. در این پارک که یکی از مجهزترین پارک های دنیا است و مدرن ترین تجهیزات تفریحی در کنار یکدیگر گرد آمده اند تا محیطی مفرح را برای بازتماشامایندگان خلق نمایند، پاتیناژ زیبایی نهاده شده که با نام مک کورمیک شناخته می شود. این محیط یخی که در میانه پارک هزاره نهاده شده، دارای یک زمین اسکی است که به روی عموم علاقمندان باز است و این امکان را به آنان می دهد که بدون پرداخت هزینه ای کفش اسکی به پا نمایند و لذت شیرین اسکی بر روی یخ های صاف این پاتیناژ را تجربه نمایند. اگرچه پارک همه روزه به روی شهروندان و جهانگردان باز است، اما مک کورمیک در بین زیباترین محیط های یخی دنیا تنها چهار ماه از سال امکان پذیرایی از علاقمندان تفریحات زمستانی را دارا می باشد، چرا که در سایر ماه های سال، به علت گرمای هوا، یخ های موجود در پاتیناژ ذوب می شوند و عملاً مک کورمیک کارایی خود را از دست می دهد. طبق آخرین اطلاعیه ای که از سوی مدیران این مجموعه در بین معروف ترین محیط های یخی دنیا منتشر شده، آمده که از اوسط ماه نوامبر تا اواسط ماه مارس میلادی این مجموعه درهای خود را به عنوان یک پاتیناژ تمام عیار باز می نماید تا بالغ بر 100 هزار اسکیت باز و جهانگرد به داخل این مجموعه پای بگذارند و از امکانات موجود در این پاتیناژ در بین محیط های یخی برتر دنیا استفاده نمایند. البته ما به شما این نوید را می دهیم که اگر در ماه هایی به غیر از زمان های یاد شده به شیکاگو رفتید، بدون تفریح نمانید، چرا که در سایر روزهای سال محل مک کورمیک به عنوان بزرگترین مرکز غذاخوری استان شیکاگو نقش آفرینی می نماید.

پاتیناژ شماره نه: نیویورک و پاتیناژ معروف راکلفر در استان متحده آمریکا Rockefeller Center

همان طور که پیشتر نیز بیان شد، کشور استان متحده آمریکا، در شهرها و استان های مختلفش دارای پاتیناژهای کوچک و بزرگ متعددی می باشد. کمی آن طرف تر از پاتیناژ ولمن در بین پاتیناژهای مشهور دنیا، یکی دیگر محیط های یخی شهر نیویورک به چشم می خورد. این مکان که شهرتی بین المللی دارد و در دنیا به خوبی شناخته شده، پاتیناژ راکفلر نام دارد. سال هاست که جوانان شهر نیویورک و بعلاوه جهانگردان سایر کشورها، به راکفلر پای می گذارند و با اسکی کردن بر روی یخ های این محیط، تجربه ای بی نظیر را به اندوخته های فکری خود اضافه می نمایند، تجربه ای به سردی برف و به شیرینی سر خورد بر روی یخ های شفاف این پاتیناژ. تعداد کثیری از گروه های هنرنمایی، بر روی یخ های پاتیناژ به اجرای برنامه می پردازند و بینندگان خود را میخکوب می نمایند. محیط وسیع راکفلر، با داشتن مجسمه ای زرین به نام پرومته که از جنس طلایی است و چراغ های درخشان که با رنگ های متنوع محیط این مکان را نورباران می نماید، همه آن چیزی است که زیبایی های راکلفر را دو چندان کرده و این مکان را رویایی ساخته است. زیبایی هایی که منحصر به این محیط است و در مکان دیگری به راحتی یافت نمی شود را نمی توان به راحتی نادیده گرفت. بسیاری از عکاسان حرفه ای در حوالی این پاتیناژ در بین پاتیناژهای مشهور دنیا قدم می زنند تا از بازتماشامایندگان این مجموعه عکسی به یادگار ثبت نمایند و هم از این راه درآمدی کسب نمایند و هم خاطره یک روز به یادماندنی را برای مراجعان ماندگار نمایند.

پاتیناژ شماره ده: پایتناژی در مرز میان دو شهر مشهور کانادا به نام کانال ریدو Rideau Canal

همیشه در جای جای این دنیا به منظور اتصال دو شهر جاده ای کشیده می شود تا این دو منطقه را به یکدیگر ارتباط دهد. اما این بار قصد داریم به مسیری اشاره کنیم که نه از جنس آسفالت، بلکه از جنس یخ های تراشیده ایست که دو شهر بزرگ به نام های کینگستون و اتاوا در استان انتاریو کشور کانادا را به هم مرتبط ساخته است. این کانال که ریدو نام دارد یکی از پاتیناژهای عریض و طویل در بین پاتیناژهای مشهور دنیا است که با چشم انداز بی نظیری که دارد محیطی چشم نواز را خلق کرده است. طبق شواهدی که موجود است، این کانال از سال 1832 میلادی بیشتر مورد توجه نهاده شد. به نحوی که گفته می شود، یک اقدام احتیاطی در جنگ با استان متحدۀ آمریکا مورد استفاده نهاده شده است. امروزه اگر فردی قصد داشته باشد که با پای پیاده خود را به یکی از دو کشور یاد شده برساند، کفش های اسکی را بر پا می نماید و در این کانال به حرکت می پردازد. حرکتی که کمترین هزینه را بر دوش مسافر می گذارد و به او این فرصت را می دهد که از قسمت های زیبایی این مسیر در بین پاتیناژهای مشهور دنیا بهره مند شوند. مسیری که در زمستان های پوشیده از برف است، جلوه گری بیشتری نسبت به سایر فصول سال دارد. طبق نقشه های جفرافیایی این مسیر از اتاوای مرکزی می گذرد و با طول 7.8 کیلومتریش یکی از بزرگترین زمین های اسکی کره زمین نیز شناخته می شود. اگر قصد دارید روزی راهی کشور کانادا شوید و در یک حرکت ورزشی شرکت کنید، بدون تردید ریدو می تواند یک انتخاب صحیح باشد و شما را به مقصودتان برساند. این ده مورد از پاتیناژهای مشهور دنیا که در فصل زمستان می تواند بسیار سرگرم نماینده باشد و به بستری مهم برای اجرای ورزش های زمستانی تبدیل شود، با شاخصه های منحصر به فرد خود برای هر جهانگردی که کمی هم عاشق سرما و ورزش های زمستانی باشد، می تواند دلچسب تر از آن چیزی باشد که در قالب کلمات گنجانده شود. اگر شما هم جز چنین جهانگردانی هستید و در میان پاتیناژهای مشهور دنیا قرار می گیرید، این مکان ها را در فکر داشته باشید. شاید در دل پاتیناژهای مشهور دنیا لذت هایی را لمس کنید که در محیط دیگری قابل دسترس نباشد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1668

به "معروف ترین محیط های یخی دنیا ، لذت شادی و سرگرمی روی یخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معروف ترین محیط های یخی دنیا ، لذت شادی و سرگرمی روی یخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید