شروع عملیات اجرایی 20 هزار واحد مسکونی نهضت ملی یزد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی گفت بر اساس طرح نهضت ملی مسکن برای هر استان سهمیه ای بر اساس آمار جمعیتی مشخص شده است که بر مبنای اطلاعات سهم استان یزد حدود 57 هزار برای 4 میلیون واحد مسکونی در سطح کشور است.

شروع عملیات اجرایی 20 هزار واحد مسکونی نهضت ملی یزد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی امروز 26 آذرماه در سفر به استان یزد و آغاز عملیات اجرایی 20 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی استان در جمع خبرنگاران در مورد پروژه طرح نهضت ملی مسکن دراستان یزد، اعلام نمود: بر اساس قانون جهش فراوری مسکن، طرح نهضت ملی مسکن برای هر استان سهمیه ای بر اساس آمار جمعیتی تعیین نموده است که بر مبنای اطلاعات سهم استان یزد حدود 57 هزار برای 4 میلیون واحد مسکونی در سطح کشور است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: چنانچه متقاضی بیشتری باشد سقف را بیشتر خواهیم کرد. تا به امروز بیش از 47 هزار نفر در استان یزد در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که پیش بینی می کنیم این رقم افزایش یابد.

قاسمی شرح داد: امروز حدود 20 هزار واحد مسکونی در سطح استان آغاز عملیات اجرایی داشت و با آغاز عملیات اجرایی این 20 هزار واحد مسکونی در استان یزد، مردم امیدوار باشند که واحدهای مسکونی شان در زمانبندی تعیین به آنها تحویل خواهد شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم یادآور شد: بناست تا در برنامه زمانبندی تعیینی برای آنکه 4 میلیون واحد مسکونی را طی 4 سال دولت سیزدهم احداث کنیم ابتدا 2 میلیون را آغاز کنیم تا به برنامه زمابنندی برسیم.

وی اعلام کرد: بعضی تصور می نمایند که احداث 4 میلیون واحد مسکونی در طی دولت سیزدهم قابل انجام نیست. اما با برنامه ریزی هایی که اجرا شده است اینکار انجام خواهد شد.

وی گفت: با آغاز حجم عملیات ساختمانی در استان های کشور و در استان یزد حتما موضوع اشتغال و صنایع مختلفی که پیشران اقتصاد هستند فعال خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1413

به "شروع عملیات اجرایی 20 هزار واحد مسکونی نهضت ملی یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات اجرایی 20 هزار واحد مسکونی نهضت ملی یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید