کدام آپارتمان های پایتخت چوب حراج خورده اند

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، آمارهای رسمی بانک مرکزی نشان می دهد که دو ماه پیوسته نرخ میانگین معاملات مسکن انجام شده در تهران عقب نشینی قیمتی داشته است اما بررسی میدانی فایل های سبز نشان می دهد بیشتر این آپارتمان های ارزان دارای نقص بوده است .

کدام آپارتمان های پایتخت چوب حراج خورده اند

به گزارش اقتصادنیوز ،آمارهای بانک مرکزی از تداوم عقب نشینی قیمت مسکن طی دو ماه نخست سال خبر می دهد اما برخی از کارشناسان این حوزه معتقدند که ریزش قیمتی در کار نیست و دربازاری که شاهد افت خرید و فروش هستیم و بیشتر خانه هایی که به دلیلی ارزان تر از نرخ منطقه برای فروش گذاشته شده اند ، معامله می شوند و فایلهای مناسب عقب نشینی قیمتی نداشته بلکه رشد قیمت نیز داشته اند.

بررسی میدانی فایل های فروش هم نشان می دهد تعداد فایل های سبز (آپارتمان هایی که زیر قیمت منطقه برای فروش گذاشته شده اند) نسبت به دو ماه گذشته افزایش داشته است. هر چند تعداد فایل هایی که بالاتر از متوسط قیمت منطقه پیشنهاد شده اند نیز تعدادشان بالا است اما به نظر می آید تعداد خانه هایی که قیمتشان ارزان تر است بیشتر بوده ،بررسی دقیق تر این فایل ها مشخص می کند بسیاری از این آپارتمان ها یا سند قولنامه ای دارند یا فاقد پارکینگ هستند و برخی از آنها نیز در مجتمع های فاقد آسانسور و یا طبقات بالا قرار دارند. البته در میان فایل های سبز مورد بررسی ، مواردی نیز در طبقه زیر همکف قرار داشتند.

به طور مثال آپارتمانی سی ساله در خیابان شریعتی نرسیده به سینما ایران که 98 متر متراژ آن است یک میلیارد و 400 میلیون برای فروش گذاشته شده که سند آن قولنامه ای است. یا آپارتمان دیگری در سبلان شمالی که 42 متر متراژ دارد و 20 سال قدمت آن است 850 میلیون تومان. آپارتمان دیگری در خیابان رودکی متری 25 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده با وجود آن که این آپارتمان بیش از 100 متر متراژ دارد به دلیل نقشه نامناسب نه سالن پذیرایی بزرگی دارد و هم تک خواب است که کمتر خریداران راغب به خرید آن هستند.

لیست آپارتمان هایی که زیر قیمت منطقه برای فروش گذاشته شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1146

به "کدام آپارتمان های پایتخت چوب حراج خورده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام آپارتمان های پایتخت چوب حراج خورده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید