پیشنهاد صدر اعظم اتریش برای بستن مرزهای سراسر بالکان

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، صدر اعظم اتریش در واکنش به هجوم موج جدید پناهجویان به مرزهای بعضی کشورهای اروپایی، از امکان بستن مرزهای منطقه بالکان و یاری نظامی به آن ها اطلاع داد.

پیشنهاد صدر اعظم اتریش برای بستن مرزهای سراسر بالکان

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سباستین کورتس صدراعظم اتریش روز شنبه در واکنش به هجوم مهاجران به سمت یونان از ترکیه گفت که می توان مرزهای سراسر بالکان را بست.

به نوشته خبرگزاری رویترز صدر اعظم اتریش که از منتقدان دولت ترکیه و مهاجرت غیرقانونی است، در این زمینه گفت: ما در اتحادیه اروپا و بالکان غربی با شرکای خود در تماس هستیم. در صورت عدم موفقیت اتحادیه اروپا در این زمینه، اتریش به تنهایی از مرزهای خود محافظت می نماید.

سباستین کورتس در سال 2017 پس از اتخاذ مواضع سرسختانه در خصوص مهاجرت، قدرت را به دست آورد. در آن موقع یک درصد جمعیت اتریش را پناهجویان شکل می دادند.

صدر اعظم اتریش در ادامه به عدم تکرار هجوم پناهجویان همچون سال 2015 اشاره نمود و اضافه نمود که هدف اروپا باید محافظت از مرزها و متوقف ساختن مهاجرت های غیرقانونی باشد.

کورتس گفت کشورش برای اعزام مرزبان به کشورهایی که مرزهایشان با احتمال ورود پناهجویان روبروست، آمادگی دارد.

در پی اقدام جدید ترکیه و باز کردن مرزهای خود، صدها پناهجو از ترکیه به سرعت به سمت یونان و بلغارستان حرکت نموده اند به امید آنکه بتوانند از مرز عبور نموده و وارد اروپا شوند. این در حالی است که کشورهای همسایه ترکیه در واکنش به این اقدام ترکیه، تدابیر امنیتی در مرزهای خود را تشدید بخشیده اند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 328

به "پیشنهاد صدر اعظم اتریش برای بستن مرزهای سراسر بالکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد صدر اعظم اتریش برای بستن مرزهای سراسر بالکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید