ثبت پایین ترین رشد مالی تاریخ اروپا

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، مرکز آمار اروپا بیان کرد: پایین ترین رشد مالی اتحادیه اروپا از زمان تاسیس آن به ثبت رسید.

ثبت پایین ترین رشد مالی تاریخ اروپا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، در دومین فصل سال 2020 متوسط رشد مالی 19 کشور عضو منطقه یورو و 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به ترتیب منفی 12.1 درصد و منفی 11.7 درصد بوده است که این رشد در مقایسه با متوسط رشد سه ماهه نخست در منطقه یورو 8.4 درصد و در سطح اتحادیه اروپا 8.5 درصد کاهش پیدا نموده است. این بدترین عملکرد مالی کشورهای اروپایی از زمان تاسیس اتحادیه اروپا محسوب می گردد.

هم چنین رشد مالی در دوازده ماه منتهی به ژوین در سطح منطقه یورو به طور متوسط منفی 15 درصد ودر سطح اتحادیه اروپا به طور متوسط منفی 14.1 درصد بوده است.

در بین کشورهای اروپایی، بیشترین رشد مالی در سه ماهه نخست سال متعلق به لیتوانی با منفی 3.7 درصد بوده است و پس از این کشور، فنلاند با منفی 5.2 درصد و لهستان با منفی 7.9 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین رشد مالی مربوط به اسپانیا بوده است که رشد منفی 22.1 درصدی را تجربه نموده است. رشد فرانسه نیز طی این مدت منفی 19 درصد اندازه گیری شده است.

در بین دیگر کشورهای اروپایی، رشد سه ماهه دوم ایتالیا منفی 17.3 درصد، بلژیک منفی 14.5 درصد، اتریش منفی 13.3 درصد، آلمان منفی 11.7 درصد و هلند منفی 9 درصد اندازه گیری شده است.

در بین بخش های مختلف، رشد مخارج نهایی مصرفی خانوارها در سطح منطقه یورو منفی 14.1 درصد و در سطح اتحادیه اروپا منفی 13.7 درصد بوده است. این رقم برای سرمایه ثابت ناخالص به ترتیب منفی 9.9 درصد و منفی 9.6 درصد بوده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

پیشتر کمیسیون اروپا در گزارشی هشدار داده بود رکود مالی کشورهای اروپایی بدتر از چیزی خواهد بود که پیش تر تصور می شد. طبق برآورد انجام شده توسط کمیسیون اروپا، متوسط رشد مالی امسال 27 کشور عضو اتحادیه اروپا منفی 8.3 درصد خواهد بود که در صورت تحقق، بدترین عملکرد مالی این کشورها از زمان تشکیل اتحادیه تا به امروز بوده است.

همچنین انتظار می رود متوسط رشد مالی 19 کشور عضو منطقه یورو منفی 8.7 درصد باشد. شرایط برای کشور تاز جدا شده از اتحادیه یعنی انگلیس از این هم وخیم تر خواهد بود و پیش بینی می گردد اقتصاد این کشور در امسال 9.75 درصد کوچک گردد. در بین دیگر اقتصادهای عظیم اروپایی، رشد مالی فرانسه منفی 10.6 درصد، اسپانیا منفی 10.9 درصد و ایتالیا منفی 11.2 درصد برآورد شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 652

به "ثبت پایین ترین رشد مالی تاریخ اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت پایین ترین رشد مالی تاریخ اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید