پادشاه تایلند 30 میلیارد دلار به ارث برده

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، طبق اعلام سازمانی که مسوولیت دارایی های هنگفت خاندان سلطنتی تایلند را داراست، 30 میلیارد دلار از اموال رسما به پادشاه جدید تایلند منتقل شده که پس از مرگ پدرش در سال 2016 به تاج و تخت رسیده است.

پادشاه تایلند 30 میلیارد دلار به ارث برده

با تور تایلند تابستان 99 به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، به نوشته نشریه نیوزویک، وب سایت دفتر اموال و دارایی های خاندان سلطنتی تایلند با اعلام انتقال 30 میلیارد دلار از دارایی بهومیبول آدولیادج، پادشاه متوفی به ماها واجیرالونگکورن پادشاه جدید، تاکید نمود مقداری از سهام دو شرکت مهم تحت کنترل این نهاد هم تحت نظر شخصی پادشاه جدید درآمده است.

براساس این اعلام، دارایی خاندان سلطنتی تایلند معاف از مالیات است. بسیاری از مردم رویای آن را دارند که عضوی از خانواده شان ارثی برایشان بگذارند تا با آن پول نقد به سفر بروند یا ملک و کاری برای خودشان دست و پا نمایند. حال پادشاه جوان تایلند که سه بار ازدواج نموده و هفت فرزند دارد و به عیاشی شناخته می گردد، چنین بخت بلندی داشته و 30 میلیارد دلار به او ارث رسیده است.

بعید است منتقدان تاج و تخت اعتراضی به این تصمیم داشته باشند. انتقاد از پادشاهی تایلند 15 سال حبس به همراه دارد. رسانه ها هم شامل این سیاست می شوند. زمانی که پادشاه سابق در سن 88 سالگی فوت کرد، تایلند مراسم تدفین 5 روزه با هزینه 90 میلیون دلار برگزار کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 122

به "پادشاه تایلند 30 میلیارد دلار به ارث برده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه تایلند 30 میلیارد دلار به ارث برده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید