هنگام غذا خوردن آب نخورید

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، یک متخصص غدد گفت: افرادی که از سنگینی، نفخ و سوزش معده رنج می برند، نباید در حین غذا خوردن آب بنوشند.

هنگام غذا خوردن آب نخورید

به گزارش خبرنگاران، اکاترینا یانگ متخصص غدد در روسیه در گزارشی اظهار کرد: افرادی که از سوزش معده و آروغ زدن، نفخ و سنگینی معده هنگام غذا خوردن، مدفوع ناپایدار و رشد بیش از حد باکتری روده کوچک رنج می برند، نباید بیش از 100 میلی لیتر مایعات در هنگام غذا خوردن بنوشند.

این متخصص غدد بیان نمود: فقط در صورت نیاز به نرم کردن توده غذا در معده یا خوردن قرص های مصرف شده با غذا، کافی است چند جرعه آب بنوشید.

یانگ اضافه نمود: بیماران مبتلا به GERD (بیماری رفلاکس معده) و بسته شدن ضعیف پیلورس معده باید توجه ویژه ای داشته باشد تا در هنگام وعده های غذایی نوشیدن آب را به حداقل برسانند. این موارد در هنگام انجام گاستروسکوپی به راحتی تشخیص داده می شوند.

او گفت: دلیل این امر آن نیست که آب با آب معده مخلوط شده و آن را رقیق می کند. اگرچه این جنبه برای بیمارانی که از نظر آسیب شناسی اسیدیته کمی دارند بسیار مهم است. اما با این کار با اضافه نمودن مایعات، حرکت سریع غذا از معده به روده ها بدون هضم کافی انجام می شود که این امر خطرناک است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1049

به "هنگام غذا خوردن آب نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام غذا خوردن آب نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید