آژیر هشدار روشن شد؛ ایستگاه فضایی در شرایط خطرناکی است!

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) برای اولین بار در سال 1998 به فضا پرتاب شد و چندین مرکز نو برای فضانوردان به عنوان خانه موقت تا سال 2030 ایجاد کرد.

آژیر هشدار روشن شد؛ ایستگاه فضایی در شرایط خطرناکی است!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فراموش کنید که کشتی های براق پیشتازان فضا چه شکلی بودند، معلوم شده است که مشهورترین فضاپیمای بشریت حتی از خانه های متروکه نیز خاکی تر است. ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) شاید انبوهی از آشغال ها نباشد، اما - 25 سال پس از پرتاب اولیه آن - مملو از مواد شیمیایی بالقوه مضر شده است.

رنگ زرده تخم مرغ، به شما چه می گوید؟

بمب افکن چینی که کابوس آمریکا شده است/ عکس

در اولین مطالعه از نوع خود، محققان بریتانیایی و آمریکایی برای تجزیه و تحلیل نمونه های گرد و غبار از فیلترهای هوای روی هواپیما و مقایسه آن ها با آلاینده های آلی موجود در خانه های زمینی ما همکاری کردند.

از جمله مواد قابل تشخیص، موادی بود که در تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، عایق ساختمان، پارچه مبلمان و فوم استفاده می شوند. بعضی از استرهای ارگانوفسفات در حال حاضر به وسیله آژانس مواد شیمیایی اروپا در نظر گرفته شده اند تا محدود شوند زیرا ممکن است در سطوح بالا برای سلامت انسان سمی باشند.

محققان بر این باورند که این مواد ممکن است راه خود را به وسیله دوربین فضانوردان، پخش کننده های موسیقی، تبلت ها و لباس هایی که از سیاره ما فراوری شده اند به فضا پیدا نموده باشند.

سطوح بالای تابش می تواند روند فرسودگی مواد را تسریع بخشد، از جمله تجزیه کالاها به پلاستیک های میکرو و نانو که می توانند در محیط ریزگرانش ایستگاه فضایی بین المللی به هوا منتقل شوند. این ذرات در سراسر ایستگاه ته نشین می شوند و برای اطمینان از عملکرد موثر فیلترهای هوای داخل هواپیما باید با جاروبرقی جارو شوند. هنوز تعیین نیست که ایستگاه فضایی تا چه حد تمام این مواد شیمیایی مضر را از بین می برد.

پروفسور استوارت هاراد گفت که غلظت آلاینده های آلی در غبار ایستگاه فضایی بین المللی اغلب از میانگین موجود در خانه ها و سایر مکان های داخلی در سراسر ایالات متحده و اروپای غربی بیشتر است. به طور کلی، آنها در محدوده موجود در زمین قرار داشتند. پروفسور هاراد گفت که این یافته ها می تواند راهنمای طراحی ایستگاه های فضایی آینده باشد و چندین ایستگاه فضایی امیدوارند تا سال 2030 پرتاب شوند.

منبع: news.sky.com

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مرداد 1402 بروزرسانی: 18 مرداد 1402 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1757

به "آژیر هشدار روشن شد؛ ایستگاه فضایی در شرایط خطرناکی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژیر هشدار روشن شد؛ ایستگاه فضایی در شرایط خطرناکی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید