هجوم گسترده مهاجران به شهر مرزی تیخوانا بین مکزیک و آمریکا

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران : شبکه تلویزیونی رویترز در گزارشی از هجوم گسترده مهاجران به یکی از شهر های مرزی مکزیک در نتیجه سیاست های جو بایدن اطلاع داد.

هجوم گسترده مهاجران به شهر مرزی تیخوانا بین مکزیک و آمریکا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ شبکه تلویزیونی رویترز در گزارشی گفت، شهر مرزی تیخوانا بین مکزیک و آمریکا مملو از مهاجرانی شده است که از آمریکای لاتین خود را به این شهر رسانده اند.

این مهاجران در این شهر گیر افتاده اند و منتظر دریافت پذیرش از آمریکا و ساختن زندگی جدیدی در این کشور هستند. این موج از مهاجران پس از آن وارد این شهر شده اند که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا محدودیت های مرتبط با ورود مهاجران را کاهش داده و خواهان متوقف شدن فرایند احداث دیوار مرزی شده است.

با این حال، افزایش ناگهانی تعداد مهاجران موجب ایجاد نگرانی های اجتماعی درباره شرایط زندگی آن ها و همچنین شرایط سلامتی آن ها در بحبوحه شیوع و همه گیری کووید-19 شده است.

یکی از ساکنان محلی در سخنانی گفت: اکنون مسئله مهاجران واقعا یک مسئله بسیار جدی است که برای مکزیک نیز دردسر ایجاد نموده است. تعداد زیادی مهاجر از مرکز و جنوب آمریکای لاتین یا جا های دیگر وارد اینجا شده اند. ما همچنین مهاجرانی از مکزیک داریم که می خواهند به آمریکا بفرایند.

بعضی هم از هائیتی، هندوراس و ونزوئلا هستند و می خواهند به آنجا بفرایند. آن ها فقیر هستند و در این اردوگاه ها در مکزیک زندگی می نمایند. آن ها چادر ندارند.

بعضی افراد برایشان غذا می آورند. هیچ کسی نمی داند آینده آن ها چه می گردد.

ممکن است آینده این مهاجران مبهم نامشخص باشد، اما شرایط فعلی آن ها نیز خوب نیست. آن ها در حالی که بدون سرپناه هستند در واقع بی خانمان می باشند و تنها به یاری های افراد مهربان متکی هستند.

یک مهاجر هندوراسی گفت: فقط می خواهم کار پیدا کنم. سپس می توانم به خانواده ام (در هندوراس) یاری کنم. طوفانی رخ داد و همه چیز نابود شد.

تیخوانا تنها بخشی از یک مشکل عظیم محسوب می گردد. در کل خط مرزی بین مکزیک و آمریکا، 178 هزار مهاجر غیرقانونی تنها در ماه آوریل رهگیری شدند که بالاترین میزان {مهاجران غیرقانونی} در 20 سال گذشته محسوب می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1097

به "هجوم گسترده مهاجران به شهر مرزی تیخوانا بین مکزیک و آمریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "هجوم گسترده مهاجران به شهر مرزی تیخوانا بین مکزیک و آمریکا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم گسترده مهاجران به شهر مرزی تیخوانا بین مکزیک و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید