قانونگذاران آمریکایی در سفر نظامی محور به تایوان می فرایند

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، پنج عضو مجلس نمایندگان آمریکا روز آدینه در سفری کوتاه وارد تایوان می شوند و روی نشست هایی با وزارت دفاع این جزیره خودگردان تمرکز دارند.

قانونگذاران آمریکایی در سفر نظامی محور به تایوان می فرایند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، سفر این نمایندگان آمریکایی در شرایطی انجام می گردد که چین به فشار سیاسی و نظامی برای تاکید بر ادعاهایش روی تایوان افزوده است و این مساله مایه ناخشنودی تایپه شده که دولتش به دفاع از آزادی و دموکراسی وعده می دهد.

آژانس خبری مرکزی که رسانه رسمی تایوان است، امروز پنجشنبه گزارش داد هیات آمریکایی متشکل از مارک تاکانو، رئیس کمیته مجلس نمایندگان آمریکا در امور کهنه سربازان و کالین آلرد، الیسا اسلاتکین، سارا جیکوبز و نانسی میس می گردد و آنها با تسای اینگ-ون، رئیس جمهوری تایوان هم دیدار خواهند داشت.

وزارت خارجه و وزارت دفاع تایوان هنوز اظهارنظری نکرده اند. سفارت دوفاکتوی آمریکا در تایپه هم به سوالات پاسخی نداده است.

این پنج قانونگذار هم اکنون در سفری به شرق آسیا به ژاپن و کره جنوبی هستند. این دومین سفر قانونگذاران آمریکایی به تایوان در یک ماه خواهد بود.

اوایل همین ماه ارتش چین گشت زنی آمادگی رزمی در راستا تنگه تایوان انجام داد و این اقدام در پی محکوم کردن سفر یک هیات کنگره آمریکا به تایوان از سوی وزارت دفاع چین انجام شد. این هیات نمایندگان با هواپیمای نظامی وارد تایپه شده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1412

به "قانونگذاران آمریکایی در سفر نظامی محور به تایوان می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانونگذاران آمریکایی در سفر نظامی محور به تایوان می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید