منتقد تکمیل کننده نواقص و کاستی های مدیران و مسئولان است

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران/فارس استاندار فارس نقد عملکرد مسئولان را یکی از وظایف سمن های مردم نهاد بیان کرد و گفت: معتقدم منتقد تکمیل کننده نواقص و کاستی های مدیران و مسئولان است البته ا مشروط به اینکه تصمیم گیرندگان نیز گوش شنواتری داشته باشند.

منتقد تکمیل کننده نواقص و کاستی های مدیران و مسئولان است

عنایت الله رحیمی پنج شنبه سوم بهمن در ملاقات با اعضای سازمان های مردم نهاد استان فارس با تاکید بر اینکه فعالیت سازمان های مردم نهاد باید منجر به ارتقا سطح فرهنگ عمومی گردد، عنوان نمود: امروز بیش از هزار سمن در استان مجوز فعالیت گرفته اند و بر این اساس باید تفاوت معنا داری در سطح فرهنگ عمومی استان مشاهده گردد در غیر این صورت باید کوشش بیشتری در دستور کار این تشکل ها قرار گیرد.

او همچنین با تاکید بر اینکه برگزاری نشست با اعضای سمن ها باید علاوه بر ایجاد فضای مصاحبه و تمرین برای شنیدن افکار مختلف در کنار هم، باید دستاوردهایی نیز در پی داشته باشد، اعلام کرد: در جلسه آینده گزارشی از پیگیری و تحقق درخواست های این جلسه ارائه گردد.

استاندار فارس با بیان اینکه دولت ها همیشه می کوشند به سمت کوچک شدن و چابک سازی حرکت نمایند، واگذاری بسیاری از مسئولیت ها و وظایف به سازمان ها و تشکل های مردم نهاد را از راههای موثر در این چابک سازی برشمرد و افزود: این واگذاری وظایف احتیاجمند ایجاد زیرساخت ها و توانمند سازی سمن ها است.

رحیمی با بیان اینکه حفظ و افزایش سرمایه های اجتماعی در هر جامعه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است، یکی از کارنمودهای سمن ها را تقویت این سرمایه های اجتماعی دانست و اظهار کرد: اگر قرار است در شرایط مختلف به همکاری دولت و مردم احتیاج داشته باشیم باید افرادی در این سمن ها آموزش دیده باشند و به گونه ای وجهه اجتماعی کسب نموده باشند تا بتوانند ارتباط موثری با مخاطبان خود برقرار نموده و در جذب، توجیه و انتقال مطالبات قانونی مردم به مسئولان اثرگذار باشند.

او افزود: سرمایه اجتماعی به تدریج ایجاد می گردد و سمن ها در این فرایند اثرگذاری غیر قابل انکاری دارند.

استاندار فارس با بیان اینکه ایجاد انسجام اجتماعی و کاهش خشونت از معضلات امروز جامعه است، گفت: اگر عملکرد سمن ها واقعی باشد باید شاهد کاهش این معضل در جامعه باشیم و در صورت محقق نشد این نتیجه باید راهکارها و اقدامات مفید و موثر در حوزه اندیشه و عمل برای فعالیت سمن ها تبیین گردد.

وی به برخی مسائل و کاستی های موجود در راستا فعالیت سمن ها نیز اشاره و افزود: نو پا بودن، عدم به رسمیت شناختن از سوی نهادهای دولتی، فقدان روحیه شورایی، ضعف خلاقیت و نوآوری، وابسته شدن به دولت از جمله این مسائل است که باید در راستای کاهش و برطرف انها کوشش و برنامه ریزی داشته باشیم.

رحیمی از دفتر امور اجتماعی استانداری فارس خواست با همکاری سمن ها تدوین سند راهبردی در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد را در دستور کار قرار داده و زمینه تحقق اهداف، موثر بودن کارنمودها و برطرف مسائل را فراهم کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 213

به "منتقد تکمیل کننده نواقص و کاستی های مدیران و مسئولان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتقد تکمیل کننده نواقص و کاستی های مدیران و مسئولان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید