مجلس سنا طرح محاکمه ترامپ را پذیرفت

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران، شبکه تلویزیونی سی ان ان هم اکنون با انتشار خبری فوری گفت: مجلس سنا طرح محاکمه ترامپ را پذیرفت.

مجلس سنا طرح محاکمه ترامپ را پذیرفت

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، سناتورها امروز برای ایفای نقش به عنوان هیأت منصفه در نشست محاکمه ترامپ سوگند یاد می کنند.

به گزارش سی ان ان، ترامپ در این طرح به تحریک حمله روز ششم ژانویه به کنگره آمریکا متهم شده است.

این در حالیست که دیروز دوشنبه مجلس کنندگان آمریکا بندهای دومین استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور را تحویل مجلس سنا داد.

پرونده استیضاح ترامپ با اتهام تحریک برای شورش شامگاه دوشنبه به مجلس سنا فرستاده شد تا در جلسات محاکمه ای که قرار است از 20 بهمن ماه تشکیل شود، مورد رسیدگی قرار گیرد.

در یورش هواداران دونالد ترامپ به داخل ساختمان کنگره همزمان با برگزاری نشست مشترک کنگره برای تأیید آرای الکترال و اعلام پیروزی بایدن در روز ششم ژانویه، دست کم 5 تن از جمله یک مأمور پلیس کشته شدند.

به دنبال رویداد این حادثه، مجلس کنندگان آمریکا طرح دومین استیضاح ترامپ را به تصویب رساند و قرار است این طرح در مجلس سنا نیز مورد بررسی قرار گیرد.

ترامپ به اولین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا تبدیل شده که 2 بار از سوی مجلس کنندگان تحت کنترل دموکرات ها استیضاح می شود. البته 10 جمهوریخواه هم به متهم شدن ترامپ بابت تحریک به شورش بعد از سخنرانی جنجالی شش ژانویه او که حمله مرگباری را به کنگره رقم زد، رای مثبت دادند.

سناتورهای جمهوریخواه می گویند که محاکمه ترامپ در وضعیتی که او دیگر بر سر کار نیست، ممکن است برخلاف قانون اساسی بوده و این کشور را بیش از پیش دو دسته کند.

در برابر چنین دیدگاهی میچ مک کانل، رهبر اقلیت جمهوریخواه سنا می گوید که هواداران ترامپ با صحبت های او تحریک شده اند. در همین رابطه مک کانل قطعنامه ای که از او می خواست تا کاملاً از ترامپ حمایت و استیضاح او را محکوم کند، رد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 938

به "مجلس سنا طرح محاکمه ترامپ را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس سنا طرح محاکمه ترامپ را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید