عذرخواهی سخنگوی صنعت برق به علت خاموشی های مکرر

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، تهران (پانا)- سخنگوی صنعت برق با اشاره به خاموشی های شب گذشته، از مردم بابت بروز این مشکل عذرخواهی کرد.

عذرخواهی سخنگوی صنعت برق به علت خاموشی های مکرر

به گزارش شرکت مادرتخصصی فراوری، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، مصطفی رجبی مشهدی درباره دلایل خاموشی های خارج از برنامه شب گذشته اضافه کرد: به منظور حفظ پایداری شبکه، رله های فرکانسی به کار گرفته شده است و هنگامی که تراز فراوری و مصرف از حد استاندارد فراتر رود و امکان کنترل مصرف وجود نداشته باشد، این رله ها به صورت اتوماتیک به کار افتاده و برق تعدادی از مشترکان را قطع می نماید.

وی با عذرخواهی از مشترکان به علت بروز این گونه خاموشی های خارج از برنامه، ادامه داد: در صورتی که رله های فرکانسی به درستی عمل نکنند، شاهد خاموشی گسترده ای در کشور خواهیم بود و به همین علت به این رله ها برای حفظ پایداری شبکه برق کل کشور احتیاجمندیم.

سخنگوی صنعت برق با بیان این که سه روز بسیار گرم را پیش رو داریم، گفت: دیروز احتیاج مصرف برق به 65 هزار و 900 مگاوات رسید که تا به امروز در صنعت برق سابقه نداشته است، اما با توجه به گرمای پیش رو احتمال اینکه این اندازه حتی از 66 هزار مگاوات هم فراتر رود، وجود دارد.

رجبی مشهدی با اشاره به این که نیروگاه های کشور توان فراوری بیش از 55 هزار مگاوات را ندارند، اعلام نمود: هم اکنون شاهد فاصله 11 هزار مگاواتی فراوری و مصرف برق هستیم که این اندازه فاصله فراوری و مصرف را باید با فعالیت ها و برنامه های جابه جایی بار صنایع و مشترکان عمده پر کنیم و اگر امکان پذیر نباشد، ناچار از اعمال خاموشی خواهیم شد.

وی در عین حال تاثیر راهکارهای مدیریت مصرف را در جلوگیری از بروز خاموشی بسیار مهم اسم کرد و گفت: در صورتی که مشترکان از سایه بان برای کولرهای آبی استفاده و از دور کند این نوع کولرها بهره بگیرند، شاهد کاهش 2 هزار مگاواتی مصرف برق خواهیم بود.

سخنگوی صنعت برق بعلاوه اعلام نمود: اگر دمای کولرهای گازی در کشور به جای 18 روی 25 درجه تنظیم گردد، شاهد کاهش پنج هزار مگاواتی مصرف برق خواهیم بود.

وی گفت: با هر یک درجه افزایش درجه ترموستات کولر گازی، سه درصد از مصرف برق این نوع کولرها کم می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1219

به "عذرخواهی سخنگوی صنعت برق به علت خاموشی های مکرر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی سخنگوی صنعت برق به علت خاموشی های مکرر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید