عدم اجرای مصوبه کاهش قیمت بلیط مترو از سوی شهرداری تهران

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر تهران صبح امروز به ریاست پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران در تالار اجلاس ساختمان شورای شهر تهران شروع شد.

عدم اجرای مصوبه کاهش قیمت بلیط مترو از سوی شهرداری تهران

به گزارش تسنیم، در ابتدای این جلسه مهدی پیرهادی؛ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به بازدید خود از شرکت مترو تهران، اظهار کرد: متاسفانه در این بازدید شاهد تجمع تعدادی از شهروندان برای عدم صدور کارت منزلت بودیم که پس از پیگیری هایی که صورت گرفت بخشی از آن مرتفع شد، اما همچنان مسائل در این بخش به قوت خود باقی است.

وی با اشاره به اینکه تعداد باجه های ارائه کارت های منزلت در گذشته بیش از شرایط فعلی بود، گفت:، اما امروز تنها 5 ایستگاه این خدمات را ارائه می دهند و بیشترین بهره برداران کارت های منزلت سالمندان هستند و لذا باید روند ارائه کارت ها اصلاح گردد.

پیرهادی با بیان اینکه سازمان فاوای شهرداری تهران پس از حمله سایبری یک سال پیش در بخش هایی هنوز نتوانسته به شرایط عادی بازگردد، توضیح داد: امیدواریم این موضوعات هر چه زودتر رفع گردد.

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز با اشاره به امضای بعضی از تفاهمنامه های شهرداری تهران گفت: از سال گذشته تفاهمنامه هایی با ارزش ریالی 40 هزار میلیارد تومان با مجموعه های مختلف از سوی شهرداری امضا شده است و، چون این موارد تفاهمنامه بود قاعدتا شورا نیز پیگیری نکرد، اما اخیرا این تفاهمنامه ها تبدیل به قرارداد شدند و قاعدتا شورا باید از متن قرارداد های شهرداری با بخش های مختلف آگاه گردد.

وی از نایب رئیس شورای شهر تهران خواست تا تمهیداتی را پیش بینی کند تا متن این قرارداد ها در اختیار شورا قرار بگیرد.

امانی اضافه نمود: در صورتی که ارقام در قرارداد ها بیش از اختیارات شهردار تهران باشد، قاعدتا شورا باید این موارد را به تصویب برساند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران بعلاوه به مصوبه اخیر شورا مبنی بر کاهش قیمت بلیط مترو اشاره نمود و گفت: حدود سه هفته پیش شورا مصوبه ای را مبنی بر کاهش قیمت بلیط به تصویب رساند و انتظار می رفت که این مصوبه پس از گذشت این بازه زمانی اجرا گردد، اما همچنان این مصوبه اجرایی نشده است!

وی با انتقاد از عدم اجرای مصوبه کاهش قیمت بلیط مترو از سوی شهرداری تهران گفت: اخیرا آگاه شدیم که اعلام شده که سازمان فاوا نتوانسته است شرایط کاهش قیمت بلیط را در مترو فراهم کند و امیدواریم هر چه سریع تر این مصوبه اجرایی گردد.

احمد صادقی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با انتقاد از رویه سازمان ورزش و عدم واگذاری اماکن ورزشی به منطقه ها، توضیح داد: تعیین نیست که سازمان ورزش چه لابی بزرگی را دارد که با گذشت یک سال هنوز اماکن ورزشی در اختیار خود را به شهرداری منطقه ها واگذار نکرده است.

وی با اشاره به گلایه شهروندان نسبت به رویه سازمان ورزش توضیح داد: اماکن ورزشی باید در اختیار شهرداری منطقه ها باشد تا شهروندان بتوانند از آن ها استفاده نمایند و هم اکنون نحوه مدیریت اماکن ورزشی شهرداری تهران مورد انتقاد ما است.

پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به گلایه مطرح شده از سوی احمد صادقی عضو شورا در مورد نحوه مدیریت اماکن ورزشی اظهار کرد: باید در جلسه هم اندیشی با سازمان ورزش به این موضوع پرداخته و این مسائل مرتفع گردد.

حبیب کاشانی در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مجلس در سال قبل مصوبه ای برای شناسایی خانه های خالی داشت، اظهار کرد: عایدی ناشی از این مصوبه 50 هزار میلیارد تومان بوده، اما به اعتقاد بنده مالیات هزار و 400 میلیارد تومانی برای 63 هزار خانه خالی حرام است و در شأن جمهوری اسلامی نیست.

خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه اطلاعات این خانه ها دروغ است، اعلام نمود: گفته اند که اگر مبالغ پرداخت نگردد مالکین ممنوع الخروج خواهند شد؛ لذا درخواست می کنیم که شناسایی و کسب اطلاعات و آمار به وسیله شهرداری که نیرو های زیادی برای شناسایی دارند، انجام گردد.

وی تأکید کرد: مردم شرایط معیشت خاص خود را دارند و تقاضا می کنم که با روند بهتری دنبال گردد؛ شاید رقم 30 میلیون تومان جریمه برای کارشناس رقم چندانی نباشد، اما برای مردم که با مسائل معیشتی رو به رو هستند، رقم زیادی است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1402 بروزرسانی: 25 خرداد 1402 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1736

به "عدم اجرای مصوبه کاهش قیمت بلیط مترو از سوی شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم اجرای مصوبه کاهش قیمت بلیط مترو از سوی شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید