صالحی امیری: در جریان پرونده ویلموتس نیستم، شفافیت، نسخه شفابخش فوتبال است

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، رئیس کمیته ملی المپیک در مورد حکم فیفا در مورد پرونده ویلموتس گفت: در جریان این پرونده نیستم اما به طور کلی شفافیت نسخه شفابخش فوتبال است.

صالحی امیری: در جریان پرونده ویلموتس نیستم، شفافیت، نسخه شفابخش فوتبال است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری پس از افتتاح سالن کشتی مهندس توفیق جهانبخت در جمع خبرنگاران گفت: انصاف این است که کشتی تنها یک ورزش قهرمانی برای کسب سکو نیست. بارها گفتم و تکرار می کنم که کشتی ریشه و تبار ورزش ایران زمین است و بخشی از هویت فرهنگی ایران زمین است. از این نظر کشتی فراتر از یک رشته قهرمانی در ایران دیده می گردد.

وی توضیح داد: یک اثر در لرستان کشف شد و تعیین کرد که سه هزار سال قبل از میلاد نیز کشتی در ایران زمین تبار و تاریخ دارد. کشتی رشته صد درصد مردمی است و قهرمانانی مانند دبیر، سوریان و نسل اول کشتی ایران از متن مردم، روستاها و جامعه بالا آمدند. در ایران مرام پهلوانی را نیز عمدتا به قهرمانان کشتی نسبت می دهند. قهرمانانی بزرگی مانند تختی، موحد، قهرمانان دیگر و محمدرضا طالقانی که در خدمت ایشان هستیم.

رئیس کمیته ملی المپیک مطرح نمود: نکته مهم به اعتقاد من این است که علیرضا دبیر از فرصت کرونا استفاده و این تهدید را تبدیل به فرصت کرد. دبیر این لیاقت را داشت و مجموعه زیر ساخت های فدراسیون کشتی را بازسازی کرد، که باید به او و جامعه کشتی تبریک گفت. کرونا برای همه تهدید است اما رئیس فدراسیون کشتی این تهدید را به فرصت تبدیل کرد و تمام زیر ساخت های خانه کشتی و تجهیزات را بازسازی کرد. خدا را شکر سالن توفیق جهانبخت نیز زیبا شده است. به خصوص که این فضا نماد حضور و ظهور قهرمانان و پهلوانان زیادی بود.

صالحی امیری در مورد مسائل این سالن از جمله حضور دیواره سنگ نوردی و مسائل تهویه هوا گفت: این مسائل قطعا حل خواهد شد. با سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و کریمی رئیس شرکت توسعه و تجهیز امکان ورزشی صحبت خواهم کرد و این مسائل نیز حل خواهد شد. جهت گیری وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت از کشتی است، برای اینکه یکی از امیدهای ما در المپیک توکیو در سال 1400 است. جا به جایی دیواره سنگ نوردی نیز قابل حل است و نگران کننده نیست.

وی در مورد حکم فیفا در مورد قرارداد ویلموتس گفت: در جریان پرونده فوتبال نیستم و به همین خاطر نمی توانم اظهار نظر کارشناسی انجام بدهم. سخن کلی من این است که ما برای رسیدن به ورزش پاک در فوتبال فقط یک راه داریم و آن نیز شفافیت است. شفافیت نسخه شفابخش فوتبال ایران است و لازمه حل همه چالش ها این است که کلیه قراردادها، تبادلات اقتصادی و کلیه منابعی که وارد و خارج فوتبال می گردد به صورت کامل و شفاف در اختیار افکار عمومی و رسانه ها قرار بگیرد.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید نمود: اگر بتوانیم این اصل اول را که شفافیت در ورزش است را در فوتبال پیاده کنیم، بسیاری از چالش ها موجود حل خواهد شد. در مورد پرونده ویلموتس در جریان نیستم و قضاوتی ندارم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 647

به "صالحی امیری: در جریان پرونده ویلموتس نیستم، شفافیت، نسخه شفابخش فوتبال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: در جریان پرونده ویلموتس نیستم، شفافیت، نسخه شفابخش فوتبال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید