زمان رونمایی از لباس کاروان ایران در المپیک توکیو معین شد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش که معمولاً نشست های ماهانه و مشترکی را با روسای فدراسیون های ورزشی دارد، هفته آینده آخرین نشست خود با آنها در امسال را برگزار خواهد نمود.

زمان رونمایی از لباس کاروان ایران در المپیک توکیو معین شد

البته برگزاری نشست های مشترک وزیر و روسا طی ماه های اخیر به دلیل همه گیری کرونا و محدودیت های آن تا حدی از نظم همیشگی خارج شد اما در هر صورت برگزاری نشست انتها سال 99 آنها برای چهارشنبه هفته آینده (20 اسفندماه) در سالن آموزشگاه ملی المپیک پیش بینی شده است.

سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک همراه با دبیرکل این کمیته و اعضای کادر سرپرستی کاروان اعزامی به المپیک توکیو از افراد حاضر در این نشست خواهند بود به خصوص که قرار است رونمایی از لباس رسمی و ورزشی اعضای کاروان ورزش ایران هم در همین نشست انجام شود؛ پوشش هایی که شروع به کار برای طراحی و ارائه نهایی آنها به تیرماه سال گذشته باز می شود اما 20 ماه طول کشید تا این فرایند به خاتمه برسد.

خبرنگاران در گزارش های مختلف همچون استقبال چهار هزار نفری برای دغدغه عظیم / این المپیک چی بپوشیم، سه طرح نهایی برای کاروان ایران در المپیک / بازگشت لباس ها به کمد و زمان رونمایی از لباس کاروان ایران در المپیک / رخت ها در فینال به فرایند اقدامات اجرا شده برای طراحی حرفه ای پوشش اعضای کاروان ایران پرداخته بود و اینکه در رابطه با آن برای نخستین بار پای متخصصان این حوزه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین طراحان مد و لباس به میان آمد اگرچه در نهایت تصمیم مدیران ورزشی انتهای شد بر تمام کش و قوس های این فرایند مهم.

نمونه اولیه لباس کاروان ایران در المپیک ریو که با انتقادهای زیادی روبرو شد

در واقع چالش های جدی مدیران ورزش و در راس آنها کمیته ملی المپیک برای پوشش بازی های المپیک در دوره های گذشته باعث شد برای المپیک توکیو بر همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد فرهنگی المپیک توکیو تاکید شود به خصوص که نمونه اولیه لباس ورزشکاران ایران برای المپیک ریو بعد از رونمایی رسمی و به خاطر رنگ بندی و طرح نامناسب با موجی از واکنش های منفی روبرو و حتی در شبکه های اجتماعی هم به سوژه کاربران تبدیل شد. در نهایت کمیته ملی المپیک مجبور به کنار گذاشتن آن لباس و بازنگری در طراحی پوشش ها شد.

بر همین اساس نشست های مرتبط با آنالیز گزینه های پیشنهادی برای لباس مسافران توکیو با حضور هیات داوری متشکل از متخصصان و کارشناسان حوزه مد و لباس برگزار گردید و نتیجه هم 12 کالکشن لباس (سه طرح فینالیست برای هر ست) بود که در نشست آذرماه ستاد عالی مورد بازبینی نهاده شد.

بعد از آن اما در نشستی که در محل کمیته ملی المپیک و تنها با حضور ریاست این کمیته همراه با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش، کادر سرپرستی کاروان اعزامی و نماینده ستاد فرهنگی المپیک توکیو برگزار گردید بر اساس گزارش هیات داوری تصمیم گیری نهایی برای پوشش رسمی و ورزشی ورزشکاران اعزامی به المپیک توکیو و همراهان آنها انجام شد تا در نشست انتها سال وزیر و روسا از آن رونمایی شود.

امید می رود پوششی که فرایندی چند ماه و تخصصی برای آن طی شد به گونه ای باشد که تفاوت کار را در کمک دریافت از متخصصان حوزه معین کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1017

به "زمان رونمایی از لباس کاروان ایران در المپیک توکیو معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان رونمایی از لباس کاروان ایران در المپیک توکیو معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید