سیگنال ضد چینی و ترکیه ای آمریکا؛ حضور ناو نیمیتز در هند و آیزنهاور در یونان

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، رسانه ها از اعزام ناو هواپیمابر یو اس اس نیمیتز به اقیانوس هند برای رزمایش مشترک با دهلی نو و اعزام ناو دوآیت آیزنهاور آمریکا به دریای مدیترانه برای رزمایش با یونان خبر دادند.

سیگنال ضد چینی و ترکیه ای آمریکا؛ حضور ناو نیمیتز در هند و آیزنهاور در یونان

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه نظامی گری های آمریکا در مناطق مختلف دنیا، واشنگتن دو ناو هواپیمابر خود را به مقصد اقیانوس هند و دریای مدیترانه ارسال کرد.

دیفنس اویایشن پُست و دیگر رسانه های هندی، از ورود ناو هواپیمابر یو اس اس نیمیتز به اقیانوس هند برای مشارکت در رزمایش مشترک با ناوهای جنگی نیروی دریایی هند در نزدیکی جزایر اندمان و نیکوبار خبر دادند.

رسانه های هندی، این اقدام آمریکا را ارسال یک سیگنال قوی در برابر چین توصیف نموده اند چرا که این رزمایش در نزدیکی منطقه مورد مناقشه بین هند و چین برگزار می گردد.

طبق گزارش تایمز هند، نیمیتز در صدر یک ناوگروه آمریکایی امروز شنبه از تنگه مالاگا وارد اقیانوس هند شده است.

این ناوهواپیمابر آمریکایی پیش از ورود به اقیانوس هند، در یک رزمایش مشترک با ناو یواس اس رونالد ریگان در دریای چنی جنوبی مشارکت نموده بود.

از سوی دیگر، رسانه های یونانی و بعضی خبرنگاران آمریکایی حوزه مسائل دفاعی- نظامی از اعزام ناو هواپیمابر یو اس اس دوایت آیزنهاور به دریای مدیترانه خبر دادند.

طبق گزارش ها، قرار است این ناو در رزمایش مشترک با یونان در حوالی جزیره کرت (عظیم ترین جزیره یونان و پنجمین جزیره عظیم در دریای مدیترانه) شرکت کند.

بعضی رسانه های یونانی از قبیل نیوز بامب، حضور این ناو هواپیمابر آمریکایی در دریای مدیترانه را به تنش های اخیر یونان و ترکیه در مورد حفاری های اکتشافی در قبرس و دریای مدیترانه مرتبط دانسته اند.

رسانه های یونانی حضور این ناوگروه را اولین مداخله مهم ایالات متحده به دنبال تشدید تنش ها اخیر یونان با ترکیه توصیف نموده اند.

طبق این گزارش ها، یو اس اس دوایت آیزنهاور به همراه 12 ناو جنگی آمریکا وارد دریای مئیترانه شدند و قرار است در رزمایش مشترک با یونان طی روزهای دوم و سوم آگوست مشارکت نمایند.

این ناو هواپیمابر و ناوگروه آمریکایی قرار است امروز شنبه از کانال سوئز عبور نموده و خود را به جزیره کرت برسانند.

طی روزهای اخیر تنش ها بین آتن و آنکارا بالا گرفته و نخست وزیر یونان با متهم کردن ترکیه به تضعیف ثبات مدیترانه هشدار داد، این کشور به هر اقدام تحریک آمیز ترکیه با جدیت واکنش نشان می دهد (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 515

به "سیگنال ضد چینی و ترکیه ای آمریکا؛ حضور ناو نیمیتز در هند و آیزنهاور در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال ضد چینی و ترکیه ای آمریکا؛ حضور ناو نیمیتز در هند و آیزنهاور در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید