سعد الحریری امروز به دیدار میشل عون می رود

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان ساعاتی پس از اتخاذ مواضع تند علیه رئیس جمهور این کشور، برای دیدار با میشل عون راهی کاخ بعبدا خواهد شد.

سعد الحریری امروز به دیدار میشل عون می رود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المنار، سعد الحریری نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان که دیشب در بیانیه ای خواستار کناره گیری میشل عون و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام برای انتخاب رئیس جمهور جدید لبنان شده بود، تا قبل از ظهر امروز (پنجشنبه) به کاخ بعبدا (مقر ریاست جمهوری لبنان) خواهد رفت.

میشل عون رئیس جمهور و سعد حریری نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه لبنان شامگاه چهارشنبه با تخاذ موضع گیری جداگانه، یکدیگر را به تعلل در فرایند تشکیل کابینه جدید لبنان متهم کردند.

رئیس جمهور لبنان شامگاه چهارشنبه گفت که پیش نویس تهیه شده از سوی سعد الحریری در خصوص تشکیل کابینه جدید لبنان، هیچ گونه تعادل و توازنی ندارد و باعث شده که امور کشور به بن بست بخورد.

میشل عون در یک نطق تلویزیونی گفت که اگر نخست وزیر مکلف در تشکیل دولت نجات ملی ناتوان است، باید کناره گیری کند و راه را برای ورود کسی که این توانایی را دارد، باز کند.

در پاسخ به این مواضع، نخست وزیر مأمور به تشکیل دولت لبنان گفت که اگر میشل عون نمی تواند اعضای کابینه جدید را تایید کند، پس باید شرایط را برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام برای انتخاب رئیس جمهور جدید را فراهم کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1029

به "سعد الحریری امروز به دیدار میشل عون می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعد الحریری امروز به دیدار میشل عون می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید