روایت مردی در کنار غول و پری با دغدغه های قرن بیستمی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، علیرضا کرم زاده می گوید: مستند عین غول های قدیمی درباره جهان شاعری عجیب است که در دل افسانه ها زندگی می کند اما دغدغه های امروزی دارد.

روایت مردی در کنار غول و پری با دغدغه های قرن بیستمی

به گزارش خبرنگاران، این روزها یک مستند پرتره با نام عین غول های قدیمی به کارگردانی علیرضا کرم زاده در سایت هاشور عرضه شده که روایتگر زندگی محمدباقر کلاهی اهری - شاعر - است.

در اطلاعات مربوط به این فیلم نوشته شده است: عین غول های قدیمی درباره شاعری عجیب و برجسته است. محمدباقر کلاهی اهری تا به حال بیش از 16 کتاب شعر سروده و طرح های بیشماری را نقاشی کرده است. چرا او برای چاپ کتاب ها و نشر طرح هایش به شکلی مستقیم عمل نکرده است؟ فیلم ساز با این سوال فرعی به جهان شاعرانه وی نقب می زند. جهان مردی که با دغدغه های قرن بیستمی، در دل افسانه ها، کنار غول و جن و پری نشسته؛ از خودش و آنها سخن می گوید.

برخی عوامل تولید این مستند عبارتند از : تهیه کننده: علیرضا کرم زاده و مسعود قارداش پور، کارگردان و تدوینگر: علیرضا کرم زاده، نویسنده و پژوهشگر: علیرضا کرم زاده و مسعود قارداش پور، تصویر بردار: محمد ادیبی و آرش آزادی، آهنگساز: امیرحسین شورچه، صدابردار: مسعود قارداش پور، انیماتور: محمدصادق فروغی.

محمدباقر کلاهی اهری، شاعر، طراح و نویسنده 71ساله مشهدی، سال 1399 با مجموعه شعرهایش نامزدی در جایزه شعر شاملو، جشنواره شعر فجر و جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران را تجربه و در آخری، جایزه یک عمر فعالیت شعری را کسب کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1057

به "روایت مردی در کنار غول و پری با دغدغه های قرن بیستمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت مردی در کنار غول و پری با دغدغه های قرن بیستمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید