راهکارهای طراحی خانه عظیم

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، زندگی در خانه عظیم بدون شک مزایای زیادی در پی دارد. برای مثال از جمله مزایای آن ها می توان به استفاده چند منظوره از فضای آن ها اشاره نمود. این بدان معناست که شما شانس استفاده از این فضا به صورت همه جانبه را خواهید داشت.

راهکارهای طراحی خانه عظیم

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ اختصاصی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

برای مثال این امکان وجود دارد که فضای اتاق نشیمن را به دو قسمت تبدیل نموده و از یک قسمت آن برای پذیرایی از مهمانان و از قسمت دیگر برای هم نشینی با خانواده و تماشای تلویزیون استفاده نمایید.

طراحی فضای عظیم به نسبت فضای کوچک با چالش های کم تری رو به رو می باشد. آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده هایی در زمینه دستیابی به یک طراحی زیبا در فضای عظیم می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ایده های طراحی خانه های عظیم

 • ایجاد نقطه کانونی

یکی از نکاتی که در طراحی اتاق های عظیم باید به آن توجه داشته باشید، ایجاد یک نقطه کانونی مناسب می باشد. ایجاد چنین فضایی باعث می گردد چیدمان به شکل صحیحی صورت پذیرد. برای مثال اگر در اتاق نشیمن شومینه وجود دارد، می تواند به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته گردد. هم چنین استفاده از یک مبلمان عظیم نیز می تواند در ایجاد نقطه کانونی به ما یاری کند.

 • استفاده از فرش مناسب

اگر فضای اتاق مورد نظر عظیم است، یکی از اصولی که باید در طراحی آن در نظر داشته باشید، استفاده از یک فرش مناسب می باشد. استفاده از یک فرش مناسب نه تنها باعث ایجاد انسجام میان المان های به کار رفته در اتاق می گردد، بلکه می توان از آن به عنوان وسیله ای برای مجزاسازی فضای اتاق نیز استفاده کرد. یک فرش مناسب به ایجاد هارمونی میان رنگ هایی که از آن ها در طراحی اتاق نشیمن استفاده شده است نیز کاربرد دارد.

 • استفاده از جایگاه های مجزا

منظور از استفاده جایگاه های مجزا، استفاده از جایگاه هایی است که از لحاظ ظاهری و رنگ با سایر مبلمان ها متفاوت می باشند. به این منظور بهتر است از انواع جایگاه هایی با رنگ های غالب که رنگ آن ها متناسب با رنگ مبلمان است، استفاده نمایید. استفاده از این گونه جایگاه ها علاوه بر ایجاد فضایی متفاوت از یکنواخت بودن طراحی جلوگیری نموده و باعث ایجاد فضای اضافه نشیمن نیز خواهد شد.

 • مجزا سازی فضای اتاق

اتاق های عظیم فضای مناسبی برای مجزا سازی در اختیار افراد قرار می هند. همان طور که قبلا اشاره شد، استفاده از یک فرش می تواند در این زمینه به شما یاری کند. از دیگر ایده هایی که می توان در این زمینه از آن استفاده کرد، به کارگیری یک میز غذاخوری می باشد.

هم چنین ایجاد فضایی که بتوان از آن در جهت مطالعه استفاده کرد نیز ایده خوبی برای مجزا سازی فضا می باشد. نکته طلایی در این زمینه استفاده از مبلمان مناسب می باشد.

 • استفاده از خلاقیت فردی

استفاده از خلاقیت فردی در طراحی داخلی از جمله نکاتی است که باید در هنگام طراحی خانه به یاد داشته باشید. در طراحی اتاق های عظیم استفاده از رنگ ها را نباید فراموش کنید. استفاده از رنگ های متناسب و بافت های مختلف یکی از اصولی ترین نکاتی است که در طراحی اتاق های عظیم باید به آن توجه داشته باشید.

 • استفاده از المان های تزئینی

المان های تزئینی انواع مختلفی داشته و در طرح و رنگ های متفاوتی وجود دارند. استفاده از المان های تزئینی باعث ایجاد تغییر چشمگیری در فضای خانه می گردد. انتخاب صحیح این گونه وسایل از نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

استفاده از کوسن های رنگی نمونه ای از المان های تزئینی محسوب می شوند که استفاده از آن ها باعث القای رنگ و بافت به فضای اتاق می گردد. همین امر به ایجاد عمق در فضای خانه نیز یاری می نماید.

 • استفاده از نورپردازی مناسب

استفاده از لامپ های مختلف نه تنها از جنبه اجرای نورپردازی حائز اهیت می باشند، بلکه استفاده از انواع لوسترها در زیبایی شناس طراحی خانه نیز کاربرد دارد. در طراحی اتاق های عظیم استفاده از تنها یک وسیله روشنایی کافی نیست. بنابراین بهتر است علاوه بر لوستر به فکر استفاده از آباژور و یا چراغ های دیواری نیز باشید.

 • استفاده از کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق های عظیم باعث ایجاد فضایی دنج شده و از یکنواخت بودن طراحی جلوگیری به عمل می آورد. به این منظور به طور قطع نباید از انواع کاغذ دیواری هایی با رنگ های غالب استفاده کرد، بلکه می توان از یک کاغذ دیواری که در آن از طرح های ساده ای استفاده شده است و رنگ های خنثی در آن به کار رفته است نیز به این منظور استفاده کرد.

استفاده از کاغذ دیواری به ایجاد انسجام میان سایر المان ها نیز یاری می نماید. کاغذ دیواری که از رنگ های غالب در آن استفاده شده است، بهتر است تنها برای دیوار اصلی مورد استفاده قرار گیرند. چرا که با وجود عظیم بودن فضای اتاق در صورت استفاده از این کاغذ دیواری برای تمامی دیوارها، در فضای اتاق هرج و مرج ایجاد می گردد.

 • استفاده از پرده

استفاده از مدل پرده مناسب از جمله عوامل کلیدی است که باید در طراحی اتاق های عظیم در نظر داشته باشید. استفاده از پرده ها باعث القای رنگ و بافت به فضای اتاق می گردد. در طراحی اتاق های عظیم استفاده از انواع پرده های طرح دار امکان پذیر می باشد. تنها باید توجه داشته باشید که رنگ پرده ها با رنگ سایر المان ها هماهنگی داشته باشد.

 • استفاده از گیاهان طبیعی

استفاده از گیاهان طبیعی می تواند در ایجاد انسجام و فضایی متناسب کارگشا باشد. به این منظور می توانید در قسمت های مختلف اتاق از گلدان گل طبیعی استفاده نمایید.

 • استفاده از سبک مدیترانه ای

آن چه که در اجرای سبک مدیترانه ای بیش از هر چیزی حائز اهمیت می باشد، استفاده از چوب می باشد. استفاده از چوب هایی که از رنگ روشن برخوردار می باشند، در سبک مدیترانه ای بیش تر به چشم می خورد. استفاده از چوب به عنوان متریالی طبیعی باعث القای گرما به فضای مورد نظر شده و حس و حال روستیک نیز ایجاد می نماید.

استفاده از چوب با طیف رنگ های روشن می تواند در روشن تر نشان دادن فضای مورد نظر نیز به شما یاری نمایند. آن چه که در سبک مدیترانه ای به چشم می خورد، استفاده از چوب و ایده های سبک مدرن در کنار یکدیگر می باشد.

 • استفاده از ایده های ساده و شیک

عظیم بودن فضای خانه به این معنا نیست که می توانید از انواع وسایل مختلف که باعث ایجاد هرج و مرج می گردد، استفاده نمایید. از ایده ها و راهکارهایی که می توان در طراحی فضای عظیم نیز مورد استفاده قرار داد، به کارگیری ایده های ساده و شیک می باشد. به منظور طراحی فضای عظیم می توانید از از المان های دکوراتیو با رنگ مشابه استفاده نمایید.

 • انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ نکته مهمی است که باید در طراحی فضای عظیم به آن توجه داشته باشید. بهتر است برای انتخاب رنگ در فضای عظیم از تلفیق رنگ های خنثی استفاده نمایید. استفاده از رنگ های خنثی از آن جهت که باعث ایجاد انسجام در فضای مورد نظر می شوند، انتخاب مناسبی تلقی می گردد.

برای مثال اگر فضای اتاق نشیمن به گونه ای است که از قسمتی از آن به عنوان فضای غذاخوری و از قسمتی برای پذیرایی از مهمان و هم نشینی با خانواده استفاده می نمایید، می توانید از دو یا سه نمونه از رنگ های خنثی که در کنار یکدیگر نمای زیبایی ایجاد می نمایند، بهره ببرید. استفاده از این ایده می تواند باعث ایجاد فضایی منسجم گردد.

 • استفاده از تم رنگی

آیا شما از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ های غالب در طراحی دکوراسیون داخلی علاقمند هستید؟ بدون شک استفاده از رنگ ها باعث ایجاد فضایی سرزنده خواهند شد. اما به یاد داشته باشید که در استفاده از رنگ ها زیاده روی نکنید.

برای مثال به این منظور بهتر است دو نمونه از رنگ هایی که با یکدیگر تطبیق پذیری دارند مورد استفاده قرار داده و در کنار آن برای ایجاد تعادل در فضای اتاق از یک رنگ خنثی نیز استفاده نمایید. استفاده از رنگ خنثی باعث می گردد رنگ ها به خوبی خود را نشان دهند.

 • استفاده از سبک روستیک

از جمله راهکارهای دیگری که می توان در طراحی فضای عظیم به کار گرفت، استفاده از سبک روستیک می باشد. آن چه که در استفاده از این سبک حائز اهمیت می باشد، استفاده از چوب به عنوان المانی طبیعی می باشد. چوب از جمله متریال های تطبیق پذیر در دکوراسیون داخلی شناخته می گردد.

 • استفاده از طراحی به شکل رسمی

فضای عظیم این امکان را برای شما فراهم می نماید که از آن به بهترین شکل استفاده نمایید. نکته مهمی که می تواند در زیبایی فضای عظیم به شما یاری کند، استفاده از ایده هایی در جهت ایجاد فضایی رسمی می باشد. برای مثال در جهت انجام این کار می توانید قسمتی که از آن برای پذیرایی مهمان استفاده می گردد را انتخاب نمایید.

آن چه که در ایجاد چنین فضایی اهمیت دارد استفاده از المان های زیبا و چشم نواز می باشد. استفاده از انواع وسایلی که برای ساخت آن ها از متریال با کیفیت استفاده شده باشد نیز از دیگر نکات مهمی است که باید به یاد داشته باشید.

 • طراحی سقف

نکته مهمی که باید در طراحی فضای عظیم به یاد داشته باشید، استفاده از ایده هایی برای طراحی سقف می باشد. استفاده از سقف کاذب در این زمینه می تواند ایده خوبی باشد. هم چنین می توانید از انواع لوسترهای زیبا و فاخر نیز به این منظور استفاده نمایید. انجام این کار می تواند نمای زیبایی در فضای مورد نظر ایجاد کند.

 • استفاده از ایده های سبک معاصر

سبک معاصر از جمله سبک هایی است که استفاده از آن باعث ایجاد نمایی زیبا و القای بافت به فضای مورد نظر می گردد. اگر تمایل به استفاده از این سبک در طراحی فضای عظیم دارید، می توانید از طیف رنگ های تیره برای انتخاب المان ها استفاده نمایید.

 • استفاده از المان های تزئینی متالیک

استفاده از المان های تزئینی متالیک می تواند در زیبایی هرچه بیش تر فضای مورد نظر به شما یاری کند. استفاده از المان های تزئینی که در طراحی آن ها از رنگ های متالیک مانند طلایی، نقره ای و رزگلد استفاده شده باشد، می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند. استفاده از انواع لوسترهای کریستال نیز می تواند تاثیر مشابه داشته و به زیبایی هرچه بیش تر خانه یاری کند.

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب به بیان آن پرداختیم، ارائه ایده هایی در زمینه طراحی خانه و فضای عظیم می باشد. آیا شما تا به حال تجربه مشابهی در این زمینه داشته اید؟ به نظر شما استفاده از کدام یک از ایده های ارائه شده می تواند نتیجه بهتری در پی داشته باشد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1052

به "راهکارهای طراحی خانه عظیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای طراحی خانه عظیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید