تجارت فرامرزی ایران 45 رتبه ارتقا پیدا کرد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت گفت: تجارت فرامرزی ایران از سال 2018 تا سال 2019 بالغ بر 45 رتبه ارتقا پیدا نموده است.

تجارت فرامرزی ایران 45 رتبه ارتقا پیدا کرد

علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت در گفت وگو با خبرنگار اعلام کرد: سیستماتیک کردن فرآیند ارائه نماد الکترونیک یکی از اقدامات مناسبی بود که اخیرا انجام شد، با شروع این طرح دو گام از فرآیند صدور نماد که توسط کارشناسان و مبتنی بر کاغذ انجام می شد سیستمی شده و با یاری پایشگرهای هوشمند ارزیابی می گردد.

او اعلام کرد: با اجرای این طرح مجموعه چرخه صدور نماد برای کسب و کارهای الکترونیکی به صورت سیستمی و بدون دخالت عامل انسانی پیش می رود که باعث می گردد فرآیند انجام که آن بیش از چند روز طول می کشید در کمتر از یک ساعت قابل انجام است.

رهبری گفت: یکی از شاخص های حوزه تجارت ما به نام تجارت فرامرزی از سال 2018 تا سال 2019، 45 رتبه ارتقا پیدا نموده است توجه داشته باشید که این افزایش رتبه در مقایسه با سایر کشور ها به دست آمده که همه آن ها برای بهبود رتبه کوشش می نمایند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت درباره پیچیدگی های ارائه مجوز کسب و کار اظهار کرد: بسته به نوع فعالیت مالی مجوزهای مورد احتیاج سازمان متفاوت است و ممکن است به مجوزهایی مثل زمین و مجوز راه اندازی واحد صنعتی، حفاظت محیط زیست و مواردی از این قبیل احتیاج پیدا کند که فرآیند را طولانی تر می نماید اما به نوع کسب و کار بستگی دارد.

ثبت نام غیرحضوری رایگان در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

او اعلام کرد: ما پیشنهاد تصویب صدور نماد را برای شورای اجرای فناوری اطلاعات ارسال کردیم تا کسب و کارهای احتیاجمند به مجوز در صورتی که در آثار امنیتی به همراه نداشته باشند بتوانند با سقف تراکنش محدود و مشخصی نماد الکترونیک دریافت کند. تعاملات لازم با بانک مرکزی برای کنترل تراکنش ها صورت گرفته و آمادگی لازم برای اجرای آن وجود دارد.

رهبری تأکید کرد: کسب و کاری که احتیاج به اخذ مجوز داشته باشد اما شروع فعالیت آن آثار جانی و امنیتی به همراه نداشته باشد می توانند در دوره شروع فعالیت خود را شروع نموده و هر زمان که به رشد کافی دست پیدا کرد جهت مجوز را طی نموده و سقف تراکنش برای او برداشته گردد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت اظهار کرد: این راه چاره در کشورهای بسیاری تحت عناوین مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که آن را سندباکس، تست شروعین، آموزش و مواردی از این قبیل می نامند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 387

به "تجارت فرامرزی ایران 45 رتبه ارتقا پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجارت فرامرزی ایران 45 رتبه ارتقا پیدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید