انهدام باند جعل نسخه های پزشکی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از انهدام اعضای باند 4 نفره جعل نسخه های پزشکی اطلاع داد و گفت: متهمان با جعل و استفاده از نسخه جعلی داروی کمیاب را تهیه و در بازار آزاد می فروختند.

انهدام باند جعل نسخه های پزشکی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: اواخر فروردین ماه پرونده ای از سوی بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 6 تهران به دادخواهی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

وی اضافه نمود: مفاد پرونده حاکی از آن بود، تعدادی افراد با در دست داشتن نسخه پزشکی جعلی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و تقاضای دارو های کمیاب که برای بیماران خاص است، نموده اند.

این مقام انتظامی با بیان محدودیت فروش داروی کمیاب، و اینکه هر بیمار در دوره زمانی معین شده این دارو ها استفاده می نماید، ادامه داد: پرونده به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم نهاده شد و مراقبت های ویژه شروع شد.

سرهنگ دستخال ابراز داشت: تردد افراد تحت کنترل در آمد تا اینکه کارآگاهان پیروز شدند مرد جوانی را که برای خرید داروی کمیاب با در دست داشتن نسخه جعلی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه نموده بود شناسایی و دستگیر نمایند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران اضافه نمود: با دستگیری اولین متهم پرونده دو تن از همدستانش که در بیرون از دانشگاه در حال پرسه زنی بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام انتظامی توضیح داد: با انتقال متهمان به پایگاه سوم تعیین شد که هر سه متهم دارای سابقه اعتیاد دارند و به ازای دریافت وجهی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و با تهیه داروی کمیاب با نسخه جعلی دارو را در اختیار سرنموده باند قرار می دادند.

وی گفت: متهمان اظهار داشتند، سرنموده باند فردی 39 ساله می باشد، نسخه های جعلی را وی تهیه می نموده و در اختیار آن قرار می داده است.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه سرنموده باند در حوالی خیابان شریعتی شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و پس از انتقال به پایگاه سوم این پلیس به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کرد، با تهیه دارو های کمیاب با نسخه جعلی آن ها را به قیمت آزار در بازار به افراد عبوری می فروخته است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی اشاره به اینکه ارزش ریالی اعمال مجرمانه متهم احتیاج به آنالیز جامعی دارد در سرانجام گفت: متهم اصلی پرونده با دستور قضائی در اختیار پلیس آگاهی واقع شده است و سایر متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 553

به "انهدام باند جعل نسخه های پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند جعل نسخه های پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید