آمریکا به دنبال نابودی یمن است، اوضاع فاجعه بار انسانی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن سخنانی را در مورد آخرین شرایط این کشور مطرح و از حمایت های خارجی از عربستان سعودی به شدت انتقاد کرد.

آمریکا به دنبال نابودی یمن است، اوضاع فاجعه بار انسانی

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: واقعیت آن است که ایالات متحده آمریکا و متحدان آن به دنبال نابودی یمن هستند. در نقطه مقابل، جامعه جهانی نیز در قبال جنایت هایی که علیه یمنی ها اتفاق می افتد، سکوت پیشه نموده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن همچنین گفت: در حال حاضر بیش از 2000 روز از شروع جنگ علیه یمن سپری می گردد و ما روزانه شاهد وقوع فجایع انسانی هستیم اما در این میان، هیچ صدایی از سوی جامعه جهانی شنیده نمی گردد.

وی در ادامه اضافه کرد: به نظر می رسد که هدف اصلی و اساسی از جنگ علیه یمن نابودی این کشور است.

پیشتر نیز هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن از اقدامات غیر انسانی ائتلاف متجاوز سعودی انتقاد نموده بود.

وی در این خصوص گفت: تداوم توقیف کشتی های یمنی حامل فرآورده های نفتی به مثابه مجازات دسته جمعی یمنی ها است. عربستان سعودی از ورود کشتی های حامل فرآورده های نفتی به یمن جلوگیری می نماید و این نشان می دهد که به هیچ وجه به دنبال خاتمه جنگ نیست.

وزیر خارجه یمن در ادامه یادآور شد: علیرغم اینکه عربستان سعودی و متحدانش در یمن ژست حقوق بشری و حمایت از اقدامات انسان محبت آمیز را می گیرند اما شاهد آن هستیم که از ورود کشتی های حامل فرآورده های نفتی به یمن جلوگیری می نمایند. بدون شک در صورت تداوم این شرایط، بنادر عربستان سعودی در امان نخواهند بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 882

به "آمریکا به دنبال نابودی یمن است، اوضاع فاجعه بار انسانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به دنبال نابودی یمن است، اوضاع فاجعه بار انسانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید