8 روش شناسایی رول ضد عرق (مام) باکیفیت زنانه و مردانه

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، آیا با روش شناسایی رول ضد عرق باکیفیت آشنایی دارید؟ رول ضد عرق که معمولا با نام مام هم شناخته می گردد، یکی از پرکاربردترین و جا افتاده ترین محصولات بهداشتی است که در بین مخصوصا ایرانی ها، بسیار محبوب است. اما چطور یک رول ضد عرق باکیفیت را از نمونه های بی کیفیت آن تشخیص دهیم؟ این مقاله از در را به این موضوع اختصاص داده ایم. شما هم می توانید از این روش ها برای شناسایی مام یا رول ضد تعریق باکیفیت بهره ببرید.

8 روش شناسایی رول ضد عرق (مام) باکیفیت زنانه و مردانه

فرمولاسیون ضد تعریق ها

انواع مختلفی از ضد تعریق ها در بازار وجود دارند که افراد بنا به سلیقه و نوع احتیاج خود، یک یا چند مورد را می توانند انتخاب نمایند. رول ضد تعریق یا مام مایع، مام صابونی، دئودورانت، بادی اسپلش و … از انواع متنوع این نوع خوشبونماینده های بدن هستند.

اما کاربرد این ضد تعریق ها در اصل متوقف کردن غده های تعریق بدن به صورت موقتی است و در عین حال، در فرمولاسیون آنها از عصاره یا رایحه های مختلف هم استفاده می گردد. یکی دیگر از مهم ترین عناصری که در رول ضد تعریق به کار می رود، آلومینیوم است. این ماده باعث قطع شدن فرآیند تعریق می گردد و به این روش، بوی نامطبوع بدن، متوقف می گردد.

در حالت عادی، تعریق بوی نامطبوعی ندارد، اما اگر روی پوست بماند، با باکتری ها و قارچ های بدن واکنش نشان می دهد و بوی بدی متصاعد می گردد. وجود آلومینیوم روند تعریق را متوقف یا کند می نماید تا از بقایای عرق روی بدن جلوگیری گردد.

بیشتر بخوانید: روش های خانگی جلوگیری از عرق بدن و زیر بغل

آیا رول ضد تعریق زنانه و مردانه کارایی متفاوتی دارند؟

شاید جالب باشد بدانید که غدد تعریق مردان نسبت به زنان بیشتر عرق می نماید، در حالی که زنان غدد تعریق بیشتری نسبت به مردان دارند. در عین حال مقدار عرق کردن خانم ها و آقایان تفاوت چندانی ندارد. البته موضوعات مختلفی مثل ژنتیک، شرایط آب و هوایی، وراثت، بیماری های مختلف و … هم می توانند مزید بر علت شوند.

اما فرمول ساخت یا مواد مورد استفاده در رول ضد تعریق زنانه و مردانه، فرقی با هم ندارد. تنها وجه تمایز آنها، رایحه هایی است که در روند تهیه، از آنها استفاده می گردد. احتمالا شما هم تا به امروز دقت نموده اید که در ضد تعریق های مردانه عموما رایحه هایی با بوی قوی تر، تندتر یا حتی تلخ تر به کار می رود.

در حالی که رایحه های ضد تعریق های زنانه ملایم تر، شیرین تر یا خنک تر است. ضمناً محدودیتی برای انتخاب رول ضد تعریق زنانه و مردانه وجود ندارد. در بسیاری موارد، خانم ها حتی رایحه های مردانه را بیشتر ترجیح می دهند و به این محدودیت ها پایبند نیستند.

بیشتر بخوانید: برترین برندهای مام خارجی و ایرانی در بازار

ویژگی های یک ضد تعریق مناسب تابستان

فارغ از فرمولاسیون تخصصی فراوری رول ضد تعریق و روش استفاده صحیح از آنها، این محصول باید ویژگی هایی داشته باشد که از نمونه های بی کیفیت متمایز گردد. این ویژگی ها، شامل موارد زیر می شوند:

ماندگاری بالا

ماندگاری رول های ضد تعریق فرق دارد. بعضی از آنها تا 12 ساعت ماندگاری دارند، بعضی دیگر 24 ساعته هستند و حتی نمونه های 48 ساعته آنها هم وجود دارند. هر چند این اعداد کاملا دقیق نیستند ولی به شما هشدار می دهند که هر چند ساعت یک بار باید آنها را دوباره بهره ببرید.

پس هر چه ماندگاری رول ضد تعریق بالاتر باشد، احتیاج به استفاده کمتر دارند و به صرفه تر هم هستند. این یکی از مهم ترین ویژگی های رول ضد عرق باکیفیت است. مقدار ماندگاری این رول ها، روی بدنه آنها درج و نوشته شده است.

جلوگیری از بوی نامطبوع بدن

طبیعتا علت استفاده از رول ضد عرق باکیفیت این است که بدنی خوشبو داشته باشیم و بابت بوی نامطبوع بدنمان، خجالت زده نشویم. هر چقدر فرمول پیشرفته تر و دقیق تری برای تهیه این رول ها به کار رود، به معنی این است که بدن قرار است کمتر عرق کند.

عرق کمتر با خوشبو بودن، رابطه مستقیمی دارد. پس از رول هایی بهره ببرید که امتحان خود را در این مورد، پس داده اند.

بسته بندی مناسب

شاید کمتر کسی به این موضوع دقت کند، ولی بسته بندی مناسب، یکی از ویژگی های رول ضد عرق باکیفیت است. رولی که می خرید، نباید از گوشه و کنار آن نشتی بدهد یا از جنس بی کیفیت برای مخزن مایع ضد تعریق استفاده گردد. رول ها نباید با کوچک ترین ضربه دچار شکستگی، سوراخ یا ترک شوند.

به جا نگذاشتن لکه روی لباس

بعضی از رول های ضد عرق، بعد از استفاده لکه زرد یا سفید روی لباس از خود جا می گذارند که پاک کردن این لکه ها اصلا کار آسانی نیست. ضمناً باعث تغییر رنگ یک قسمت لباس با دیگر قسمت ها می شوند. این موضوع به خاطر فرمولاسیون بی کیفیت آن ها است.

خشک شدن سریع

رول های مایع ضد تعریق، همان طور که از نام آنها تعیین است، از یک محفظه که داخل آن، از یک مایع غلیظ پر شده، تشکیل شده اند و مثل انواع ضد تعریق جامد یا صابونی، خشک نیستند.

یکی از روش های شناسایی رول ضد عرق باکیفیت زود خشک شدن مایع این رول ها روی بدن است. حالت خیسی یا لزجی مایع داخل این رول ها، نباید به صورت طولانی مدت روی پوست بماند.

عدم واکنش پوستی

هر چند واکنش های آلرژیک پوستی به مواد مختلفی از جمله جنس پوست هم بستگی دارد، یعنی اگر پوست حساسی داشته باشید، احتمال بروز حساسیت یا آلرژی بیشتر است. در عین حال فومولاسیون قوی بعضی رول های ضد عرق، روی پوست های معمولی و بدون حساسیت هم واکنش نشان می دهند.

بهتر است قبل از استفاده از رول ضد عرق، مقداری از آن را روی پوست دست خود آزمایش کنید تا نسبت به حساسیت نداشتن به آنها، اطمینان حاصل کنید.

رایحه مناسب رول ضدعرق

عطر و بوی رول ضد عرق، یکی از مهم ترین مواردی است که باید در نظر بگیرید. بعضی از رول ها، بوی تندی دارند و وقتی برای چند ساعت روی پوست بمانند، بوی نامطبوعی ایجاد می نمایند. پس رایحه ای انتخاب کنید که هم بتواند احتیاجها و سلیقه شما را برآورده کند و هم برای دیگران آزاردهنده نباشد.

قیمت به صرفه رول ضدعرق

طبیعتا بودجه ای که برای خرید رول ضد تعریق خرج می کنید، مهم است. باید بدانید که قیمت بالای این رول های ضد عرق، لزوما نشان دهنده کیفیت بالای آنها نیست و ممکن است مناسب شما نباشند. پس این فاکتور را هم در نظر بگیرید تا خریدی باکیفیت و به صرفه داشته باشید.

انواع با کیفیت را می توانید از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای از برندهای مختلف با رایحه های دلپذیر، به صورت تلفنی، حضوری یا اینترنتی بخرید.

رول ضد عرق دارای آلومینیوم بهتر است یا فاقد آلومینیوم؟

رول های ضد عرق یا مام ها معمولا در ترکیبات و فرمولاسیونشان از آلومینیوم استفاده شده است. اتفاقا همین ماده باعث می گردد که روند تعریق کند یا متوقف گردد، اما ممکن است بعضی افراد به آن حساسیت داشته باشند.

در حالت عادی، این نوع از آلومینیوم برای بدن مضر نیست و اگر تا حالا مشکل خاصی با آن نداشته اید، از این به بعد هم مشکل پیدا نخواهید کرد. ضمناً هیچ یافته ای مبنی بر عوارض بلند مدت آن وجود ندارد.

از طرفی آلومینیوم موجود در ضد تعریق، معمولا باعث ایجاد لکه های تیره یا زرد روی پیراهن می گردد. وقتی آلومینیوم با عرق بدن مخلوط می گردد و روی لباس می ماند، به مرور زمان لکه هایی بر جای می گذارد که پاک کردن آنها تقریبا غیرممکن است.

اما برای کسانی که پوست حساسی دارند، انواع رول ضد عرق باکیفیت بدون آلومینیوم وجود دارند که با بوی عرق مبارزه می نمایند و استفاده از آن باعث می گردد.

البته این به این معنی نیست که قرار است بدنتان واکنشی به این رول های ضد عرق نشان ندهند. چون بسیاری از مام های زیر بغل معمولی هنوز از مواد شیمیایی خشن استفاده می نمایند که می تواند باعث واکنش یا تحریک پوست گردد.

رول ضد عرق باکیفیت و طبیعی حاوی آلومینیوم نیست، بنابراین هرگز لکه های نامطلوب را از خود به جای نمی گذارد. در عین حال، بسیاری از محصولات طبیعی که فاقد الکل یا آلومینیوم هستند، نمی توانند جلوی تعریق زیاد را بگیرند اما سالم تر هستند.

چون مواد تشکیل دهنده آن ها، چندان نمی تواند روی مجرای عرق تاثیر بگذارد. با این حال بعضی از ضدعرق های طبیعی دارای خاک رس یا بوده و رطوبت خاصل از عرق را جذب می نماید.

سوالات متداول

چطور رول ضد عرق بی کیفیت و با کیفیت را تشخیص دهیم؟

در طریقه تشخیص رول ضد عرق با کیفیت باید به مواردی مثل ماندگاری بالا، قیمت به صرفه، استفاده آسان و راحت، واکنش ندادن به پوست، رد و لکه نگذاشتن روی لباس و … توجه کنید.

ضد تعریق دارای آلومینیوم قوی تر است یا بدون آلومینیوم؟

رول ضد تعریق دارای آلومینیوم، بیشتر می تواند از عرق کردن زیاد بدن پیشگیری کند، در عین حال ممکن است لکه زرد روی لباس به جا بگذارید یا با پوست واکنش نشان دهد. در حالی که در ضد تعریق بدون آلومینیوم، با خاصیت ضد تعریق بودن کمتر، این موارد کمتر به چشم می خورد.

منبع: افق کوروش
انتشار: 19 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1402 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1720

به "8 روش شناسایی رول ضد عرق (مام) باکیفیت زنانه و مردانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 روش شناسایی رول ضد عرق (مام) باکیفیت زنانه و مردانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید