چگونه یک دندانپزشک بچه ها خوب پیدا کنیم؟

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، چگونه یک دندانپزشک بچه ها خوب پیدا کنیم؟ دندان پزشکان خانواده یا دندان پزشکان عمومی تخصص های لازم برای ارائه خدمات به همه سنین را دارند؛ با این حال، دندانپزشک کودک طی 2 یا چند سال، استاندارد های جداگانه ای را یاد می گیرد و اطلاعاتی تخصصی درباره احتیاج های بچه ها و نوجوانان کسب می نماید.

چگونه یک دندانپزشک بچه ها خوب پیدا کنیم؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

خبرنگاران| ارائه توصیه های لازم درباره دندان ها باید از دوران کودکی شروع گردد تا عادت های صحیح سلامتی در فرد شکل بگیرد. بنابراین، بهتر است بچه ها از سن پایین، زیر نظر دندانپزشک کودک باشند. اما انتخاب یک دندانپزشک اطفال خوب می تواند برای بعضی والدین کمی چالش برانگیز باشد. در این مقاله به شما یاری می کنیم تا با درنظردریافت نکاتی مهم، به بهترین شکل، یک دندانپزشک کودک پیدا کنید. اگر هم کودک مبتلا به اوتیسم دارید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

یکی از وظایف و مسئولیت های والدین، توجه به سلامت دهان و دندان کودک است. دندان بچه ها، در مقایسه با دندان عظیم سالان، بیشتر در معرض آسیب و کرم خوردگی قرار گرفته است؛ بنابراین، دندان پزشکان سعی می نمایند والدین را متقاعد نمایند تا فرزند خود را دو بار در سال برای معاینه نزد آن ها بیاورند. معمولا پدر و مادر ها در این مرحله با مسائل مختلفی روبه رو می شوند. بعضی بچه ها از درد احتمالی در طول معاینه می ترسند و به همین دلیل، مایل به انجام این کار نیستند.

دندان پزشکان خانواده یا دندان پزشکان عمومی تخصص های لازم برای ارائه خدمات به همه سنین را دارند؛ با این حال، دندانپزشک کودک طی 2 یا چند سال، استاندارد های جداگانه ای را یاد می گیرد و اطلاعاتی تخصصی درباره احتیاج های بچه ها و نوجوانان کسب می نماید.

مدارک تحصیلی و تخصص در تمام رشته های دندانپزشکی هم تقریبا مشابه است؛ با این حال، دندانپزشک اطفال خوب از دانش کافی برای برخورد با کودک و معاینهٔ دندان های او به بهترین شکل برخوردار است؛ بنابراین عنوان دندانپزشک کودک می تواند خیال والدین را تا حد زیادی راحت کند. این دندان پزشکان درباره برخورد مناسب با بچه هاِ دارای شرایط خاص هم آموزش کافی دیده اند. معمولا بچه هایی که دچار اوتیسم هستند، نزد دندانپزشک کودک فرستاده می شوند؛ زیرا او راه برخورد بهتر با این بچه ها را می داند.

زمانی که می خواهید برای فرزندتان یک دندانپزشک اطفال خوب پیدا کنید، این نکات را مدنظر قرار دهید:

مطمئن شوید که دندانپزشک موردنظر تحصیلاتش را در زمینه بچه ها کامل نموده است. ضمناً، بهتر است او تحصیلاتش را در مؤسسه معتبری گذرانده باشد. با مطمئن شدن از این موضوع، با خیال راحت می توانید فرزندتان را نزد دندانپزشک اطفال ببرید و نگران مهارت پزشک، چه در تشخیص و چه در برخورد با کودک، نباشید.

یکی از نکات مهم هنگام پیداکردن دندانپزشک، توجه به فاصله مطب تا محل سکونت شماست. با درنظردریافت این نکته، از ترافیک در ساعات شلوغ و طی کردن مسافت طولانی جلوگیری خواهد شد.

هنگام نوبت دریافت از یک دندانپزشک اطفال خوب، در صورت امکان، به دنبال آن هایی باشید که در نزدیکی محل زندگی شما هستند. اگر کودک مبتلا به اوتیسم دارید، باید موقعیت آن ها را در نظر بگیرید. مطمئن شوید که از خانه تا مطب دندانپزشکی فاصلهٔ زیادی ندارید. در نتیجه، بهتر است پیش از مشخص وقت معاینه، مطب ایدئال را پیدا کنید. با این کار می توانید رفتار کارکنان و محیط کلینیک را هم زیر نظر بگیرید. همچنین، اگر مطب دندانپزشک کودک فاصلهٔ زیادی تا خانه داشته باشد، کودک دچار اضطراب می گردد؛ در نتیجه زمینه بروز تنش های غیرضروری در او فراهم خواهد شد.

هر مطب دندانپزشکی ساعت کاری مخصوص به خودش را دارد. با این حال، بهتر است پیش از انتخاب دندانپزشک کودک، به ساعت کاری او و امکان تماس اورژانسی در مواقع خاص، توجه کنید. بعضی دندانپزشک ها یک سره آمادهٔ خدمات دهی هستند، بعضی تا دیروقت در مطب می مانند و یا پنجشنبه ها نیز در دسترس هستند. اگر ساعت کاری دندانپزشک درست مطابق با ساعت کاری شماست، احتمالا دچار مشکل خواهید شد. ضمناً، بهتر است به دنبال دندانپزشکی باشید که بتوانید در صورت احتیاج، به صورت اورژانسی به او مراجعه کنید.

سعی کنید زمانی که در حال آنالیز کلینک های دندانپزشکی هستید، دیداری با دندانپزشک کودک هم داشته باشید. از دندانپزشک یا دستیار او درباره تجهیزات لازم در مطب سؤال کنید. اگر کودک اوتیستیک شما به مسکن خاصی احتیاج دارد، دندانپزشک کودک را آگاه کنید. کپسول اکسیژن، تخته پاپوس (papoose board: یک تختهٔ ثابت و محکم که بیمار روی آن با پارچه یا وسایل مشابه بسته می گردد تا دست و پای او در موقعیت ثابت نگه داشته گردد) و اکسیژن سنج خون از جمله لوازم رایج مورداحتیاج کودک اوتیستیک هستند.

گاهی این امکان وجود دارد که پس از پیداکردن دندانپزشک کودک، بتوانید یک قرار دیدار در مطب ترتیب دهید تا فرزندتان با فضا و دندانپزشک آشنا گردد و مقدار زیادی از اضطراب او کم گردد. در مطب یک دندانپزشک اطفال خوب، اسباب بازی، کتاب و رنگ های شاد به چشم می آید تا کودک پیش از انجام کار های دندانپزشکی، سرگرم بازی گردد و کمی آرام بگیرد.

بچه ها مبتلا به اوتیسم بیشتر از سایر بچه ها در مهارت های اجتماعی و ارتباطی دچار مشکل می شوند؛ بنابراین، ضروری است به دنبال دندانپزشک اطفال خوب باشید که به خصوص از مهارت های مدیریت رفتاری قوی برخوردار باشد. سراغ دندانپزشکی بروید که با لبخند و روی باز به استقبال کودک می رود. این رفتار باعث کاهش اضطراب و نگرانی کودک خواهد شد. یک دندانپزشک اطفال خوب، آموزش های لازم برای ارتباط مناسب با بچه ها را دیده است. او دانش کافی درباره حالت های چهره به عنوان روش ارتباطی با دیگران و به خصوص بچه ها را فراگرفته است. معمولا یک دندانپزشک اطفال خوب در اولین جلسه معاینه، کودک را مجبور به کاری خلاف میل او نمی نماید تا هرگونه ریسک و مقاومت در کودک به حداقل برسد.

پیش از انتخاب دندانپزشک کودک، مطمئن شوید که دندانپزشک موردنظر مجوزهای لازم در این زمینه را داشته باشد. در ایران، سازمان نظام پزشکی مسئول صدور پروانه مطب است. بیشتر دندان پزشکان، مدارک و مجوزهایشان را روی دیوار مطب نصب می نمایند. اگر چنین مدارکی را در مطب نمی بینید، بهتر است از دندانپزشک در این زمینه سوال کنید.

احتمالا تا اینجا چند دندانپزشک اطفال خوب پیدا نموده اید که با شرایط شما سازگار هستند. حالا می توانید به صورت تلفنی و یا با رفتن به مطب یکی از این دندان پزشکان، درباره خدمات و هزینه ها از آن ها بپرسید تا بتوانید تصمیم نهایی را بگیرید.

شما باید این را هم بدانید که آیا این دندانپزشک تمام خدماتی که شما و خانواده تان به آن ها احتیاج دارید را ارائه می دهد یا نه. بیشتر دندان پزشکان خانواده سرویس های مختلفی ارائه می دهند که مورداحتیاج شما و کودک تان هستند.

حالا که دربارهٔ خدمات دندانپزشکی مطمئن شدید، بهتر است درباره هزینه ها و نحوه پوشش بیمه تان نیز سؤال کنید.

شما می توانید درباره دندانپزشک منتخب تان به صورت آنلاین تحقیق کنید و یا از دوستان و خانواده تان درباره تجربه شان بپرسید. همچنین می توانید از پزشک خانواده یا مسئول داروخانه بخواهید که یک دندانپزشک اطفال خوب به شما معرفی نمایند. آنها به دلیل روابط شبکه ای شان یاری زیادی به شما خواهند کرد. صحبت های مثبت و نتایج رضایت بخشی که راجع به یکی از دندان پزشکان و تیم او وجود دارد، باعث می گردد که تا مدت ها احتیاجی به مراجعه به دندان پزشکان دیگر نداشته باشید. آنالیز نظرات سایر مراجعه نمایندگان (که در وب سایت ها و فروم ها نوشته می شوند) یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن دندانپزشک اطفال خوب است. معمولا نظرات بی طرفانه و صادقانه ای از برخورد دندانپزشک با کودک، خدمات و حدود هزینه ها نوشته می گردد.

نکته آخر اینکه، بهتر است در کنار مراقبت از سلامت کودک، به نگرانی های او هم توجه کنید. دقت در ارتباط میان دندانپزشک و کودک هم ضروری است. یک دندانپزشک خوب دارای توانایی ارتباط و تعامل با بچه ها است. از پزشک درباره راه های ارتباط برای مواقع اورژانسی سؤال کنید.

پس از انجام آنالیز ها و مشورت با دیگران، بهتر است کمی منطقی به این قضیه نگاه کنید. ممکن است تمام توصیه ها یا رضایت هایی که دیگران از کار یک دندانپزشک داشته اند لزوما برای شما و فرزندتان یکسان نباشد؛ پس تحقیق کردن را نباید فراموش کنید و البته سطح توقع تان را در حد معقول نگه دارید.

منبع: marshfieldpediatricdentistry - valleysmilesva - healthcarebusinesstoday

ترجمه: چطور

منبع: فرادید
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1050

به "چگونه یک دندانپزشک بچه ها خوب پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک دندانپزشک بچه ها خوب پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید