چرا کتاب های خاطرات سلبریتی ها محبوب می گردد؟

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، شارون استون در کتاب جدیدش تحت اسم زیبایی دو بار زندگی کردن به طرفدارانش نشان می دهد که برای زندی و بقای خود بسیار کوشش نموده است. اسم از بخش آغازین کتاب گرفته شده است و بستری شدن استون در بیمارستان را در سال 2001 نشان می دهد. سکته مغزی که شانس زنده ماندن استون را فقط به یک درصد تبدیل کرد. زیبایی دو بار زندگی کردن نشان می دهد که استون چگونه بر مسائل عجیب و درصدهای غیرممکن زندگی اش فائق آمد.

چرا کتاب های خاطرات سلبریتی ها محبوب می گردد؟

استون در ادامه نشان می دهد چگونه در بچگی مورد سواستفاده نهاده شد، صاعقه به او برخورد کرد، و روی یخ به شکل وحشتناکی سُر خورد. البته خوانندگان انتظار داشتند اتفاقات بیشتری از او در دوره حرفه ای کار در هالیوود بخوانند اما خیلی کم به این موضوع اشاره شده است و استون کوشش می نماید کشمکش های خود را به اسم یک زن در طول عمرش توصیف کند.

استون در این کار تنها نیست و سلبریتی های زیادی کتاب خاطرات خود را نوشته اند. سلبریتی ها به نوشتن کتاب خاطرات خود رو می آورند تا در اواخر حرفه خود شهرتی دوباره پیدا نمایند و به شکلی نو با هواداران خود ارتباط برقرار می نمایند. طرفدارن و علاقه مندان به اخبار سلبریتی ها به امید خواندن چند اتفاق شخصی که پیش از این منتشر نشده بود این آثار را خریداری می نمایند و به همین علت رسانه ها توجه ویژه ای به این آثار می نمایند.

با این وجود گروهی از زنان مشهور اخیراً کوشش می نمایند زاویه ای نو به آثارشان ببخشند و روایتی مجذوب کننده بنویسند. کتب خاطرات استون، ماریا کری، و دمی مور، و جسیکا سیمپسون چند نمونه از این دسته خاطرات هستند. علت انجام این کار ترکیب تکنیک های روایی به همراه مجذوب کنندهیت های شبکه های اجتماعی به صنعت نشر است. گذشت آن روزهایی که اخبار افراد مشهور خیلی دیر به دست خواننده می رسید و سلبریتی ها افرادی مرموز و ناشناخته به حساب می آمدند.

علاوه بر این چنین تغییری در زمانه مناسبی رخ داد. پخش مستندهایی درباره بریتنی اسپیرز و پاریس هیلتون به همه نشان داد که اخبار دروغ مجلات زرد تا چه مقدار بر روی زندگی فرد تأثیر منفی می گذارد. حتی پس از پخش مستند، جاستین تیمبرلیک و جنت جکسون از اسپیرز عذرخواهی کردند.

جنت جکسن که به خاطر اختلافاتش با اسپیرز سال ها مورد انتقاد بود اخیراً کتاب خاطراتش را منتشر کرد. خوانندگان کتابش را خریدند، از اتفاقات ناگفته ای باخبر شدند و از زاویه دید خود فرد به ماجرا نگاه کردند.

شاید همین کنجکاوی برای کشف حقیقت افراد مشهور علت اصلی محبوبیت کتاب های خاطرات سلبریتی ها باشد. جکسون با بیان حقیقت جای خود را بار دیگر در تاریخ و فرهنگ موسیقی پاپ تثبیت کرد. همانطور که مدتی پیش دمی مور با انتشار کتاب خاطراتش بار دیگر طرفدرانش را به سمت خود جلب کرد. هر چه که هست کتاب خاطرات سلبریتی ها بخشی از قفسه های کتابفروشی ها را اشغال نموده اند و به نظر می رسد از این به بعد محبوبیت بیشتری هم پیدا کند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1235

به "چرا کتاب های خاطرات سلبریتی ها محبوب می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کتاب های خاطرات سلبریتی ها محبوب می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید