پیش بینی احتمال کاهش سفرهای نوروزی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، براساس آخرین سخنان رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران، در صورتیکه امکانات لازم و مناسب برای سفرهای نوروزی ایجاد نشوند، با رکود در سفرهای نوروزی یا به عبارتی کاهش سفرهای نوروزی روبرو خواهیم بود.

پیش بینی احتمال کاهش سفرهای نوروزی

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا پاییز 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

کاهش سفرهای نوروزی

محمدعلی فرخ مهر، رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران، مهمترین چالش های پیش روی صنعت هتلداری را نوسانات ارزی و ریالی، بلایای طبیعی و قطع شدن اینترنت دانست و گفت: امید بسیار زیادی پس از امضای برجام به حوزه گردشگری تزریق شد و انتظار می رفت فرصت فراهم شده، نقطه عطفی در عرصه هتلداری کشور باشد که البته این شرایط با خروج یکجانبه آمریکا از برجام و شروع تحریم ها روندی معکوس پیدا کرد. وی اذعان کرد: در حالیکه با شعار اقتصاد مقاومتی به دنبال جایگزینی منابع درآمدی به جز نفت در اقتصاد هستیم، صنعت گردشگری در انتظار تحقق سیاست گذاری های حمایتی کارآمد است و فرصت ها مرتب از دست می رود. رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران گفت: 7 وزیر و سه رئیس از نهادهای تاثیرگذار متولیان سیاست گذاری در شورای عالی میراث فرهنگی هستند که بازوی عملکردی قدرتمندی برای سیاست گذاری در حوزه گردشگری به شمار می رود. توقع جامعه گردشگری از این نهاد سیاستگذار در وهله اول صیانت از تشکل های گردشگری اعم از هتل ها، آژانس ها و تورگردان ها، برای پایداری و اتخاذ سیاست های حمایتی به منظور ارتقای توان هتلداران برای عبور از دوره رکود فعلی در گردشگری است. این شورا موظف است با نگاهی فرابخشی و فراجناحی، مسائل و چالش های حوزه گردشگری را مدیریت کند. به عقیده فرخ مهر باید در زمینه مقررات شهرداری، بیمه، مالیات و ارزش افزوده، تخصیص فرصت یک ساله برای بازپرداخت از سوی نظام بانکی و به تاخیر انداختن بدهی و تقسیط تسهیلات دریافتی هتل ها، بدون دریافت دیرکرد، راهکارهایی طراحی گردد. وی افزود: تحرکات سازنده و خوبی در سطح مدیریت ارشد وزارت میراث فرهنگی و گردشگری طی یک سال اخیر در حوزه معاونت گردشگری دیده شده که البته کافی نیست؛ چراکه به رغم سیاست گذاری ها و کمیسیون های مختلفی که در وزارت میراث شکل گرفت، دوام و قوام بخشیدن به راهکارهای ارائه شده تنها با حضور پررنگ بخش خصوصی و در قالب آیین نامه و مصوبات قابل اجرا میسر است.

منبع: دنیای سفر

منبع: همگردی
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 123

به "پیش بینی احتمال کاهش سفرهای نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی احتمال کاهش سفرهای نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید