پلمب 8 واحد متخلف بهداشتی در شاهین شهر

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران/اصفهان کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شاهین شهر و میمه، از پلمب 8 واحد متخلف، رسیدگی به 49 مورد شکایات مردمی، پلمب یک واحد فراوری ماسک غیر بهداشتی غیرمجاز و معرفی 32 واحد متخلف به اداره تعزیرات حکومتی در شهرستان، اطلاع داد.

پلمب 8 واحد متخلف بهداشتی در شاهین شهر

بهزاد شمس در گفت و گو با خبرنگاران، وظیفه بهداشت محیط را پیشگیری از ابتلا به بیماری ها و جلوگیری از تسریع و تشدید آن ها دانست و اظهار کرد: مسئولیت گام سوم مقابله و مبارزه با کرونا، بر عهده بهداشت محیط در راستای برخورد با متخلفان، اخلالگران سلامت عمومی و نظارت دقیق بر رعایت پروتکل ها در صنوف، اماکن و معابر است.

وی با اشاره به پلمب 8 واحد متخلف در بازه زمانی اول تا 15 مرداد در شهرستان، اضافه کرد: در این بازه زمانی 609 بازید از مراکز تهیه و توزیع و 102 بازدید از اماکن عمومی توسط کارشناسان شبکه بهداشت اجرا شده که از این تعداد 32 واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند، همچنین در این راستا 8 واحد اعم از 2 فروشگاه مواد پروتئینی، 2 چایخانه، یک فروشگاه طبخ آش و حلیم، 2 نانوایی و یک فست فود به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و نقص در اصول اولیه و ایمنی بهداشتی پلمب شده اند.

شمس، با بیان اینکه در بازه 15 روزه ابتدای مرداد 49 مورد شکایات مردمی به وسیله سامانه 190 به بهداشت محیط شهرستان ارجاع داده شده، توضیح داد: در راستای رسیدگی به شکایات مردمی یک واحد فراوری ماسک غیر بهداشتی و غیر مجاز پلمب شد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شاهین شهر و میمه، برخورد با متخلفان و مجرمان بهداشتی را در قالب دو رویکرد دانست و اضافه کرد: واحد متخلف، واحدی است که نقصی در شرایط بهداشتی آن وجود داشته باشد و برخورد با آن در مرحله اول اخطار و تذکر کتبی و در مرحله دوم پلمب و معرفی به تعزیرات حکومتی برای پرداخت جرائم است، اما عرضه جنس تاریخ گذشته، فاسد و فاقد شرایط خاص بهداشتی نقطه بحرانی بوده و عینا جرم تلقی می گردد که قابل چشم پوشی و گذشت نیست و علاوه بر پلمب به دادستانی معرفی شده و عواقبی نظیر حبس، شلاق و پرداخت جرایم سنگین را برای مجرم در بر دارد.

شمس، با بیان اینکه عملکرد همه صنوف به نوعی با یکدیگر مرتبط است، گفت: در شهرستان شاهین شهر و میمه 5 هزار صنف مستقیم و 4 هزار صنف غیرمستقیم زیر نظر بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان پایش، نظارت، رصد و آنالیز می گردد.

وی توضیح داد: عملکرد ناقص هریک از صنوف و بازخورد عواقب آن در یک چرخه متداول می تواند 200 تا 250 نفر را در چرخه آلودگی و انتقال بیماری قرار دهد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر، با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار از فعالان این عرصه تقدیر کرد و از آنان خواست در این عرصه همگام و همراه با بهداشت محیط شهرستان در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی عمومی از قوانین و وظایف بهداشت محیط و مطالبه عمومی برای تامین امنیت سلامت فردی و اجتماعی، گام بردارند.

بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر ومیمه با 10 نیروی بازرسی و ضابط بهداشتی و 5 نیروی ستادی در ایام مقابله با کرونا، نظارت بر رعایت کامل و دقیق پروتکل های بهداشتی در صنوف، اماکن عمومی و معابر در سه شیفت اداری و غیراداری به رصد، پایش، آنالیز و برخورد با متخلفان می پردازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 634

به "پلمب 8 واحد متخلف بهداشتی در شاهین شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمب 8 واحد متخلف بهداشتی در شاهین شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید