وقوع 210 میلیون جرم کلاهبرداری سایبری طی چهار ماه

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، در چهار ماهه اول سال میلادی جاری، جرایم کلاهبرداری در سطح دنیا 62 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته و به 210 میلیون مورد رسیده است.

وقوع 210 میلیون جرم کلاهبرداری سایبری طی چهار ماه

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، طبق گزارش مرکز threadmetrix - شرکت پیشگیری از کلاهبرداری - بیش از 1.4 میلیارد هویت دیجیتال ناشناس را داراست و روزانه 110 میلیون نسخه تصدیق شده را به دست می آورد، بنابراین می تواند چشم انداز ارزشمندی را در خصوص فرایند این صنعت ارائه دهد.

به نظر می رسد این اطلاعات نشان دهنده حملات بیشتر به کانال های موبایل و استفاده از روبات ها جهت تست کردن گواهینامه های به سرقت رفته را افزایش داده و انجام اقدامات متقلبانه مانند تصاحب حساب کاربری در حملات پایین و کند که برای تقلید رفتار انسان طراحی شده است.

بیش از نیمی (58 درصد) از کل حساب های کاربری ایجاد شده در حال حاضر بر روی یک دستگاه تلفن همراه انجام می گردد و با توجه به گزارش جرایم سایبری در سال 2018، حملات برروی حساب های تلفن همراه از ابتدای سال 2017 به میزان 150 درصد افزایش یافته است.

ThreatMetrix همچنین نشان داد در رکورد یک میلیاردی از حملات روباتی ثبت شده از طریق هویت دیجیتالی شبکه در این چهار ماهه امسال، 100 میلیون از آنها از دستگاه های موبایل بوده است. بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، این افزایش ناشی از فعالیت های کشورهای جدید و در حال ظهور شامل مصر، کره جنوبی، اکوادور، اوکراین و ویتنام بود.

بزرگترین تأثیر فعالیت های روبات در بخش تجارت الکترونیک که موجب 820 میلیون حمله شده است: به میزان 10 برابر حملات مشابه در حوزه خدمات اقتصادی بوده است. در حقیقت این گزارش، تجارت الکترونیک را به عنوان یک ضعف بالقوه در زنجیره ضد تقلب دنیای برجسته نموده است.

ثبت حساب های مخرب جدید در امسال بیش از 30 درصد در این بخش افزایش یافته است، زیرا مهاجمان از مزیت نسبتا ضعیف ضد جعل بهره مند شده و از فروشندگان آنلاین برای تست اعتبارات دزدیده شده استفاده می نمایند. ThreatMetrix ادعا نموده که این تست ها اغلب منجر به حملات بیشتر به سایر بخش ها شده است.

وانیتا پاندی، معاون رییس استراتژی در شرکت ThreatMetrix گفت: میلیاردها کاربر آنلاین، حجم وسیعی از داده ها را فراوری می نمایند که این متاسفانه برای مجرمان سایبری سرقت و کسب درآمد از هر مکانی در دنیا را بسیار آسان تر می نماید.

داده های سرقت شده یک ماسک جعلی به جرایم سایبری می دهند، زیرا آن ها از هویت های سرقتی برای باز کردن حساب های جدید، اخذ حساب های کاربری قانونی یا انجام معاملات جعلی استفاده می نمایند. برای مبارزه با این جرایم، کسب و کارهای دیجیتال باید بینش 360 درجه ای از هویت را در نظر بگیرند که ویژگی های آفلاین و آنلاین را با هم ترکیب نموده تا تأیید نمایند که کاربران واقعا همان کسانی هستند که می گویند.

بر اساس این گزارش از لحاظ جغرافیایی، آمریکای جنوبی یک چالش جدید در حوزه اقدامات متقلبانه است. برزیل نیز به جمع پنج منبع بزرگ دنیای حملات کلاهبردانه پیوسته است. کلاهبرداران در این کشور به دنبال حمله به کشورهای همسایه، ایالات متحده و انگلیس هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 69

به "وقوع 210 میلیون جرم کلاهبرداری سایبری طی چهار ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع 210 میلیون جرم کلاهبرداری سایبری طی چهار ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید